carnaval 127 ¥ossemeer agenda woensdag 2 maart 2011 vervolg 'S-HEERENHOEK PAEREHAT Zondag 6 maart 13.30: Opstellen van de grote optocht in de Burg. van Horsighstraat. 14.00: Start van de optocht. 17.00: Prijsuitreiking optocht in de Bier- dulv/r^^Ov- 19.00: Samba Carnaval in de Korenbeurs. 21.00: Kroegentocht van de Prins en zijn gevolg, carnaval in alle horecagelegenhe den. Maandag 7 maart 15.00: Kieltjesbal in Kiekieris voor de jeugd van de lagere school. 18.00: Carnavalsbuffet in de Korenbeurs. 21.00: Kroegentocht van de Prins en zijn gevolg, carnaval in alle horecagelegenhei- dën. 23.11: Ceremonieel verbranden van de Koenkelpot als afsluiting van het carnaval 2011. Het feest in de cafés gaat daarna nog door. Vrijdag 25 maart- J Napraten over het carnaval tijdens de Nae proat avond in de Geveltjes. KWADENDAMME (De Pikpot) Motto: Je weet nie wat a je ziet. Vrijdag 4 maart 15.00: Presentatie en huldiging jeugd prins, jeugdprinses en jeugdnar. 15.30: Kinderdisco met karaoke. 17.00: Friet eten. 18.15: Prijsuitreiking voor de mooist ver klede Pikpotter. 22.00: Halve Natte Avond in café 's Lands Welvaren. Prins Arjaon den Tweeden (links) bal in dorpshuis De Vossenkuil. afgelopen zaterdag tijdens een carnavals foto Leo Adriaansen Zaterdag 5 maart 14.00: Grote optocht. Zondag 6 maart 18.00: Slotakkoord in 's Lands Welvaren. Vrijdag 1 april Nabespreking in 's Lands Welvaren. LEWEDORP (KRAAIENIST) Motto: Me de wind mee. Vrijdag 4 maart 14.30: Kindercarnaval in dorpshuis De Zandlooper 19.30: Kermis 21.00: Groot carnavalsbal in de Goede Verwachting. door Esther Minnaard vrijdag 4 en zaterdag 5 maart; De meeste Vossemèerders vieren de "óverige dagen in Bergen op Zöorrt „Oud-Vossemeer heeft gelukkig- geen last van een terugloop. Carna val wordt nog uitgebreid gevierd, ook onder de kinderen. We heb ben natuurlijk de optocht en een kindermiddag. Ik vind het belang rijk dat de jeugd kennismaakt met de traditie/De jeugd is ten slotte de toekoróst De functie vart prins bevalt Alfred tot nu tóe goed. Of hij doet alsóf, want het motto van dit jaar is 'Me speelé mooi weer'. „Ik voel me ecftt Vereerd/dat ik gevraagd ben. Ik maak nu deel uit van 'ut prote- col'. Dit is de commissie van de vereniging, bestaande uit vier per sonen. We hebben samen de regie tijdens de activiteiten. Ook op het gemaskerde bal. Voorheen deed ik altijd fanatiek mee met een specia le act. Er zijn daarbij prijzen te winnen in verschillende categorie ën. Nu moet ik die acts zelf beoor delen met de drie anderen uit het protocol." Alfred weet nog niet hoe lang hij prihs-wil blijven. „Ik blijf het doen, zolang ik het leuk vind. Ar- jaön den Tweeden zal vermoede lijk nog wel even op zijn troon blij ven." Zaterdag 5 maart 13.30: Sleuteloverhandiging aan prins Sef en stunt. 14.00: Start optocht. 17.30:-Prijsuitreiking optocht in de Goe de Verwachting. 21.30: Groot carnavalsbal in de Goede Verwachting. Onder luid gejuich werd tijdens het jaarlijkse 'Èindjesdurpbal' de nieuwe prins van Oud-Vossemeer bekendgemaakt. Groot Pesööt, zoals het dorp in car navalstij d heet, kwam vorig jaar zonder prins te zitten. De keuze voor de nieuwe prins viel op een carnavalsman bij uitstek. Alfred Vis (42) is prins Arjaon den Twee den. „Ik heb er wel even over na moeten denken, toen ik werd ge vraagd voor het prinsschap. Ik was altijd betrokken bij het carnaval in Oud-Vossemeer, maar op de ach tergrond. Dat beviel me prima" Betrokken is Alfred zeker. In de ja ren zeventig werd carnavalsvereni ging de Vlooientrappers opgericht, maar die hield geen stand. In 1992 werd de club nieuw leven in gebla zen door Frank Hommel, Hans Etienne en Alfred zelf. Sindsdien is Alfred actief in de organisatie. „Ik heb het nu ik prins ben niet drukker dan in mijn rol ak.organi- sator. Het voordeel is dat er nu din gen voor mij geregeld worden. Aan de festiviteiten heb ik wel mijn handen vol. Als prins ben je oVeral bij." De festiviteiten vinden plaats op foto Rónald den Dekker spreekt. Het is een wat andere Tijdens de carnavalsdïenst is ook sfeer zo vlak voor carnaval. Wij iedere jlceer een collecte voor een willen als kerk midden in de ge- goed doëtr meenschap' van Kwadendamme Van de öpbrëfigst van vorig jaar is., staan. Waar de kerk de band met een kameel aangeschaft voör de dë samenleving kan zijn/móet je kerststal en de opbrengst van dé dat doen. Zo vind ik het niet meer viering het afgelopen weekend dan normaal dat ik naar dé "op- gaat naar de nieüwe Bed and tocht ga kijken en ook bij hët car- Breakfast Bonifacius (de drie B's) navalsbal aanwezig ben.in de pastorie. Zondag 6 maart: 17.Ó0: Hollandse Hits Festival in de Goe- de'Verwachtirig. OUD-VOSSEMEER (Groot Pesóót) Motto: Me spele móór weer. Vrijdag 4 maart 10.00: Bezoek aan peuterspeelzaal Pluus. 13.15: Bezoek basisscholen. 18.15: Lampionoptocht bij de Stasse Mis pit. 20.30: Polderkoaitjesbal in de Vossenkuil. Zaterdag 5 maart 12.49: Optocht vanaf de Vossenkuil. 15.00: Vlooiecircus in de Vossenkuil. 20.30: Vlóóiebalih de Vossenkuil. BERGEN OP ZOOM (KRABBEGAT) Motto: Dèèr mot op gezonge worre. Zaterdag 5 maart 14.22: Intocht vanaf het station haar de Groté Markt met de prins en rijn nar. Dinsdag 8 maart 13.30: Start van de optocht. 18.30: Sluiting van de vastenavend. Niet geslaagd? Volg nu een repetitiecursus voor PDB, MBA en SPD. Ook de supermarkt zit nu in de De Jongestraat. Schriftelijk met mondelinge begeleiding overdag en of 's avonds. Ruud de Groot, www.degroot-adviesentips.nl rdgroot@zeelandnet.nl 0111 671828

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27