zeeland 25 spits duurt nu tien minuten langer 10 minuten Vóór Pasen moet de klus af zijn Vrouw ontkent winkelstrooptocht Omleiding Infocentrum in groter Zwin in 2014 klaar woensdag 2 maart 2011 W Dat is globaal de vertraging als je in Goes van A naar B wil tijdens de herinrichting van de Westwal. Een ritje Stations- park-Thorbeckelaan kostte 16 minuten, normaal is dat 6. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/???????????????? door Frank Balkenende De noordzijde van de Goese Westwal, de stad uit, is tot Pasen af gesloten voor verkeer. De gemeente geeft omleidingsrou tes aan. Hoe groot is het opont houd in de spits? Om vijf voor half zes draait ons proefkonijn - een zwarte combi - Stationspark af en de Fruitlaan op. Eindbestemming is de Thorbecke- laan in de Goese Polder. Normaal een ritje van zes minuten. Na hon derd meter moet het anker uit. Ruim voor de rotonde Fruit- laan-Van Hertumweg stropt het verkeer. File! Niettemin komt de stoet snel in be weging. Stapvoets weliswaar, maar toch. Op de Anthony Fokkerstraat - de uitvalsweg met doorgaans het meeste fileleed - staat het verkeer muurvast. Snel rechts de Van Her tumweg op, in de hoop dat de rou te via de Marconistraat vlotter is. Een goede keuze. Twintig op de tel ler. Kijk, dat schiet op. Alleen de af slag voor het stadskantoor is een flessenhals. Tegemoetkomend ver keer maakt afslaan onmogelijk. Het wordt nog moeilijker, omdat fietsers het knooppuntje diagonaal kruisen en auto's die uit de rich- door Luc Oggel GOES - Een week voor Pasen. Dan moet de hele Westwal gereed zijn. Dat is althans het streven van de gemeente. Het werk aan de Westwal lag al sinds 11 december stil. Door de strenge vorst was vertraging ont staan, waardoor het werk niet voor de afgesproken datum (17 de cember) kon worden opgeleverd. Daarop besloot het Goese college van burgemeester en wethouders ting van supermarkt Jumbo ko men, brutaal voorlangs scheuren. Uiteindelijk lukt het. Dertig in de Marconistraat. Win kels schieten voorbij. Maar..., op Ringbaan-West is het weer aan schuiven. De rotonde bij een pauze in te lassen, zodat het winkelgebied tijdens de feestdagen goed bereikbaar zou zijn. Afgelo pen vrijdag is begonnen met her stelwerkzaamheden aan tegelbe strating, goottegels, kolken en as falt. Die klussen worden gefaseerd vóór en na de ingang van de Zus terstraat uitgevoerd, zodat die toe gankelijk blijft. Dat werk duurt twee weken. Er blijft één rijstrook van de West wal (van het Tiendenplein rich ting NS-station) beschikbaar. De Nieuw-West blijkt de vertragende factor. Na dat kruispunt is de file vorming plots voorbij. Om elf over half zes parkeert de redactiecombi in de Thorbeckelaan. Tien minu ten later dan we gewoon zijn. Zulk fileleed lijkt draaglijk tot Pasen. tweede fase, het asfalteren, duurt vier weken. De gemeente hoopt dat de hele Westwal 15 april, een week voor Pasen, gereed zal zijn. Om mensen aan te moedigen hun auto tijdens het werk toch in de parkeergarage te stallen, is het eer ste uur parkeren zolang gratis. Wel moet altijd een parkeerticket uit de zuil worden gehaald bij het in rijden, omdat je anders niet kunt uitrijden. Tot zestig minuten is dat dus gratis, daarna gaat de meter pas lopen. Westwal Goes blijft in 1 richting bereikbaar i^~j omleiding voor 1 richting omleiding voor fietsers toegang Koepoort zodra de Zusterstraat wordt opgebroken foto Ronald den Dekker MEEST GELEZEN 1. Twee broertjes bijna verdronken 2. WD weggestuurd van markt 3. Damen kandidaat-wethouder (foto) Blofblog Volg op www.blofblog.nl hoe redac teur Ernst Jan Rozendaal vordert met zijn biografie over Blof. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Jan Jaap Broekhuijsen MIDDELBURG - Een 46-jarige Eind- hovense heeft in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof haar on schuld bepleit met betrekking tot een forse reeks winkeldiefstallen in Middelburg en Vlissingen. Daar werd op 25 augustus 2009 voor ruim 4700 euro aan kleren gesto len. Eerder oordeelde de politierechter in Middelburg dat de verdachte wel degelijk medeplichtig is ge weest aan die winkeldiefstallen. Die rechter veroordeelde haar, en een andere veel jongere vrouw uit Eindhoven, destijds tot vier maan den celstraf waarvan twee voor waardelijk. Op de bewuste dag zag een getui ge hoe de jongere vrouw 'gejaagd' tassen aan het lossen was in de au to van de verdachte. De getuige vertrouwde het niet en waar schuwde de politie. Die zocht con tact met kledingwinkels. Bij Dis That, Didi, Esprit, Aktiesport en lei Paris aan de Markt en de Lange Delft in Middelburg werd voor dui zenden euro's aan kleding gemist die werd teruggevonden in zoge noemde geprepareerde tassen in de auto van de verdachte. Er zat ook kleding bij van Bobbe Mode aan de Walstraat in Vlissingen. De tassen waren zo geïsoleerd dat de- tectiepoorten niet aansloegen op de labels van de gestolen kleding. De jonge vrouw werd meegeno men naar het bureau. Volgens de verdachte, die later werd aangehouden, had zij niets met de diefstallen te maken. Zij verklaarde bij de politie dat zij sa men met de andere vrouw in het Zeeuwse was gaan winkelen nadat regen hun strandplannen had doorkruist. De andere vrouw zou echter buiten haar medeweten om op dievenpad zijn gegaan. Maar de rechter in Middelburg geloofde dat destijds niet, temeer ook omdat de twee vrouwen - die door de poli tie apart verhoord waren - geen eensluidende verklaring hadden af gelegd over hoe ze elkaar kenden. Ook de hofaanklaagster sprak van 'kennelijke leugenachtigheid' en eiste dezelfde straf als de recht bank eerder oplegde. Het hof zal op 11 maart uitspraak doen. KNOKKE - Een consortium van acht bedrijven gaat het nieuwe be zoekerscentrum van Natuurpark Het Zwin bij Knokke bouwen. De groep won een ontwerpwedstrijd van de provincie West-Vlaande- ren. Het centrum zelf krijgt de uit straling van een 'polderschuur'. Verderop komt een 'kijkcentrum' in de dijk, als een soort moderne vogelkijkpost. De groep presenteert binnenkort ook de plannen voor een (veel klei ner) infocentrum bij Cadzand. De gebouwen moeten in 2014 klaar zijn. Als alles volgens plan ver loopt, is de voorgenomen uitbrei ding van Het Zwin dan voltooid. 's-H. Hendrikskinderendijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25