zeeland 123 eenmaal 23 meter hoog Sail Vlissingen moet voor subsidie wachten op nieuw provinciebestuur Groen Dela neemt bouw crematorium over woensdag 2 maart 2011 Architect Ton Venhoeven presenteerde maandag avond zijn visie op de nieuwbouw van het theater in het Middelburgse Molen water. Professor ingenieur Ton Ven hoeven stak zijn ergernis maandagavond niet onder stoelen of banken. Sinds zijn architectenbureau Venhoeven- CS de opdracht in de wacht sleep te om een ontwerp voor het nieu we theater in het Molenwaterpark te maken had hij het voor hem niet onverdeelde genoegen om ge sprekken te voeren met de klank bordgroep. „Al een jaar lang proef ik een enorm wantrouwen", zei Venhoe ven, die er aan toevoegde er 'cha grijnig' van te worden. Zo'n honderd belangstellenden wa ren op de informatieavond afgeko men. Voor een deel mensen die geen groot gebouw in het park wil len hebben. Het wantrouwen dat zaken mooier worden voorgesteld dan ze in werkelijkheid zullen wor den is bij deze groep ook niet weg te nemen. Een architect die de op dracht krijgt een theater met een grote en een kleine zaal te bou wen, inclusief parkeergelegenheid heeft nu eenmaal de ruimte nodig. Een toneeltoren is nu eenmaal 23 meter hoog. Dat zijn standaardma- ten in de toneelwereld. Bovendien, het besluit om het theater daar te bouwen ligt er, daar heeft Venhoeven part noch deel door Theo Ciele aan. Wie het theater elders wil bou wen, of beperken tot de omvang van een dorpshuis voor de binnen stad, zal de raadsleden daarop moe ten aanspreken. Venhoeven vroeg de binnenstadbe woners om vertrouwen. En al zijn prestaties uit het verleden geen ga rantie voor de toekomst, in de eer ste visie die hij maandag toonde, liet Venhoeven zien dat hij de nieu we schouwburg in dezelfde trans parante stijl wil bouwen als eerde re projecten. Veel glas, metaal en lichte stenen en toepassing van groen op de daken. Het zijn vaak lichtvoetige gebouwen met soms zwevende elementen. Hoewel Venhoeven maandaga vond benadrukte nog maar aan het begin van het hele ontwerppro ces te staan, was zijn presentatie ge detailleerd genoeg om te zien wel ke kant het op gaat. Een mooie vondst was het enorme raam in de kleine zaal, zodat de bezoekers van uit die zaal uitkijkt op de Koepoort en de, na sloop van de oude schouwburg, herstelde bolwerken. De onderbouw wordt groen en transparant. Er zijn mogelijkheden voor horeca en terrassen in het park. In de winter kijk je vanachter glas uit over het park. De Stadsschouwburg komt nu pas Ton Venhoeven (midden) gaf maandagavond uitleg over zijn visie op de bouw van het theater in het Molenwaterpark. Links het bouwvolume van het nieuwe theater vanuit verschillende hoeken bekeken. 's avonds tot leven. Overdag is het niet meer dan een grote klont bak steen. De nieuwe schouwburg moet een ontmoetingsplaats wor den, ook overdag. Blijft het gege ven dat er een fors gebouw komt op een plek die door veel mensen als park wordt gekoesterd. Of de Middelburgers de nieuwe schouwburg in hun hart sluiten zal sterk afhangen van de exacte lo catie en de uitvoering van het ont werp. En hoe het omliggende park eruit komt te zien. Kan er al een datum voor de ope ningsvoorstelling worden geprikt. Nee. Loopt alles van een leien dak je dan zou dat ergens in 2014 zijn. Deze maand geeft het college van B en W een voortgangsrapportage aan de gemeenteraad. Als dat voor de raad geen aanleiding is tot grote wijzigingen kan VenhoevenCS aan de slag. Het definitieve ontwerp ligt er dan begin 2012. Vervolgens kan de papierwinkel in orde ge maakt worden met het opstarten van de bestemmingsplanprocedure en het verlenen van de omgevings vergunningen. De bouw wordt Eu ropees aanbesteed. Weer een jaar later kan de bouw beginnen. Ven hoeven zei maandag dat de kosten reden zijn om haast te maken. Op drachten in de bouw zijn dun ge zaaid. Aannemers zijn nu honge rig, dat drukt de prijs. Het tempo bepalen gemeente en architect niet alleen. Bezwaren te gen te bouw zouden vertragend kunnen werken. Daarom hield wethouder Albert de Vries flinke slag om de arm op de vraag wanneer de schouwburg opengaat: „Tussen de vier en acht jaar." Ton Venhoeven Prof. Ir. Ton Venhoeven (Apel doorn, 1954) studeerde in 1984 cum laude af aan de TU Delft; In 1998 richtte hij zijn bureau Ven hoevenCS op in Amsterdam; In de periode 2005-2009 was hij professor Architectural History and Theory aan de Technische Uni versiteit Eindhoven; Sinds 2008 is Venhoeven Rijksad viseur Infrastructuur. In die func tie adviseert hij de rijksoverheid over complexe infrastructurele op gaven en duurzame stedenbouw kundige ontwikkelingen. De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl www.vernieuwdmiddelburg.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO - *i y \T uitstoot:liter/100km: 11,0-3,5,kms/liter li dKz.dl 9,1 -28,6;CO,gr/km. 259-94 De50/50 deal loopt von 1 jon, t/m 31 mrt- 2011 I Let opl Geld lenen kost geld I GOES - Het crematorium in Goes wordt gebouwd onder de vlag van uitvaartcoöperatie Dela. Gisteren nam zij de aandelen over van de Crematoriagroep Best, de initiatiefnemer voor de bouw van een klein crematorium op bedrij venterrein Poel II in Goes. Dat gaat waarschijnlijk in 2012 open. De plannen bestaan sinds 2004. Vooral de planologische voorberei ding vergde veel tijd. Dela neemt zes crematoria en drie bouwloca ties over van de Crematoriagroep Best, een bedrijf van de familie Swinkels. De coöperatie heeft 200 vestigingen, 1700 medewerkers en ruim 3 miljoen verzekerden. door Maurits Sep VLISSINGEN - De stichting Sail Vlis singen is al druk bezig met de voorbereidingen voor een groots evenement in 2013. Of er voldoen de geld zal zijn om alle plannen te kunnen uitvoeren, moet de ko mende maanden blijken. De gemeente Vlissingen heeft al 250.000 euro toegezegd. Ook aan de provincie heeft de stichting een kwart miljoen euro gevraagd. Maar zo veel geld heeft het provin ciebestuur nu niet meer, hebben Gedeputeerde Staten gisteren la ten weten. Misschien hebben hun opvolgers dat wel, opperen de vertrekkende gedeputeerden. Vandaag zijn im mers verkiezingen voor Provincia le Staten en over enige tijd treedt een nieuw college aan. Dien de aanvraag dan nog maar een keer opnieuw in, is het advies van het zittende college. „Wij kunnen op dit moment geen toezeggingen doen voor een bijdrage in 2013." Dat wil niet zeggen dat het provin ciebestuur Sail Vlissingen geen waardevol evenement vindt. Inte gendeel: het evenement zal naar verwachting 250.000 bezoekers (naar Zeeland) trekken, heeft een landelijke uitstraling en past daar mee precies bij de doelstellingen die de provincie zichzelf stelt in het provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan. Kortom, het is zeker een evenement dat voor steun in aanmerking komt. Daar om is wel alvast 10.000 euro toege zegd voor 'het opbouwen van ken nis en ervaring'. Volgens penningmeester Wim Al- laart wordt op dit moment beke ken hoeveel geld overheden en be drijven willen bijdragen aan Sail Vlissingen 2013. Bovendien is Euro pese subsidie aangevraagd voor het evenement. Dat de provincie nu nog geen toezegging zou doen vöor 2013, was volgens hem al wel verwacht. Blauw druifje Muscari. Blauw of wit. Potmaat-9 cm. Per stuk 1,29 Campanula 'Blue Star' Potmaat 12.cm. Per stuk van 3$9 voor GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl I/O ut fa At ev leeft Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur Bosviool Viola cornuta. Diverse kleuren. Potmaat 9 cm Draagtray 6 stuks van 3f29 voor van 5r99 voor Primula Primula acaulis. Diverse kleuren. Potmaat 9 cm. Draagtray 6 stuks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23