binnenland 15 vaak onzichtbaar Verwijten domineren voorlaatste tv-debat Staatsbezoek van Beatrix aan onrustig Oman is nog onzeker 'Sommige lijsttrekkers werken ook nog dus ze kunnen niet overal aan meedoen' 'Als je een grote mond hebt, kom je ideeën dan ook verdedigen' Achterhoekse stallen op KoeKoe te zien Tweede dochter voor prinses Margarita Tilburg stopt alsnog met 'Adje-theater' PW wil kerncentrale in de Achterhoek mim dinsdag 1 maart 2011 PW-Kamerlid Louis Bontes Thijs Coppus, SP'er in Limburg Loek Hermans (I), Machiel de Graaf en Elco Brinkman kijken naar een filmpje tijdens het debat in de Erasmus Universiteit. foto Robin Utrecht/ANP ARNHEM Informatie over de omvang van veebedrijven is in Gelderland op te vragen met TomTom-navigatieap- paratuur met de naam KoeKoe. Dat meldde de Partij voor de Dieren (PvdD) gisteren op campagne in de Achterhoek. Gebruikers kunnen op het schermpje zien welke dieren er achter de stalmuren leven, hoeveel het er zijn en hoe groot de uitstoot van het bedrijf is. AMSTERDAM Prinses Margarita en haar man Tjal- ling ten Cate hebben een tweede dochter gekregen. Afgelopen vrij dag is Paola Cecilia Laurentien ge boren, zo meldde een woordvoer der van de familie gisteren. Haar roepnaam is Paola. Bij de geboorte woog ze 2825 gram en ze is volgens de ouders kerngezond. Paola is het zusje van de 2-jarige Julia. TILBURG Het Midi Theater in Tilburg gaat eind dit jaar waarschijnlijk dicht. Het college wil niet meer investe ren in het theater dat de gemeente Tilburg al 10 miljoen euro kostte en tot het vertrek van twee wet houders en burgemeester Vreeman leidde. Het 'Adje-theater' zou geëx ploiteerd worden door acteur Ari- jan van Bavel, 'Adje' uit de tv-pro- gramma's van Paul de Leeuw. WINTERSWIJK De Gelderse PW wil een kerncen trale inrichten in de Achterhoek. Lijsttrekker Marjolein Faber lan ceerde dat idee gisteren. Aanvanke lijk stelde ze voor de kerncentrale in te richten bij Winterswijk. Ge confronteerd met de voorwaarde dat bij een kerncentrale een rivier moet liggen, veranderde ze de loca tie in 'ergens in de Achterhoek'. Het is nog niet zeker of het staatsbezoek van ko ningin Beatrix aan de onrustige Golfstaat Oman doorgaat. Den Haag wil geen overhaast besluit nemen over het doorgaan dan wel afzeggen van het driedaags bezoek dat ko mende zondag moet beginnen. Mi nister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken, die verantwoorde lijk is voor het bezoek, houdt de si tuatie in het sultanaat 'nauwlet tend in de gaten'. Ook gisteren wa ren er protesten in de havenstad Sohar. Het havenbedrijf Rotter dam, dat al sinds 2004 samen werkt met de Omani's, besloot daarom een aantal medewerkers en hun familieleden uit Sohar over te brengen naar de hoofdstad Masqat. De politie in Sohar gebruikte traangas om de menigte betogers uiteen te jagen. Na het vertrek van de politie plunderden actievoer ders een supermarkt in Sohar. Het industriële centrum van Sohar is sinds zaterdag het toneel van pro testen tegen het autoritaire be wind van sultan Qaboos bin Said. Volgens ziekenhuisbronnen eiste het geweld zondag zeker zes le vens. Omdat de situatie in Oman niet helder is, ziet Den Haag nog geen reden om het staatsbezoek, waar aan ook prins Willem-Alexander en prinses Maxima deelnemen, af te gelasten. De diplomatieke en economische belangen zijn ook groot en worden meegewogen, naast uiteraard de veiligheid en de wenselijkheid van een visite op dit moment. In het kielzog van de Oranjes gaat ook een handelsmis sie mee. Volgens werkgeversvoor zitter Bernard Wientjes gaat die DEN HAAG - Het voorlaatste televi siedebat in de aanloop naar de Pro vinciale Statenverkiezingen heeft opnieuw geleid tot felle confronta ties tussen coalitie en oppositie. Voor kiezers die nog geen partij hebben gekozen, leverde de woor denstrijd echter geen nieuwe in zichten op. PvdA-leider job Cohen en SP-voor- man Ernile Roemer verweten WD, CDA en PW dat hun kabi net de gewone burger in de porte monnee pakt en de hoogste inko mens ontziet. Cohen noemde het kabinetsbeleid 'onrechtvaardig, on eerlijk en ten dele asociaal'. Loek Hermans (WD) en Elco Brinkman (CDA), beiden lijsttrek kers voor de Eerste Kamer, brach ten daar tegenin dat er pijnlijke maatregelen noodzakelijk zijn om de overheidsfinanciën op orde te brengen. PvdA en SP richtten hun pijlen ook nadrukkelijk op gedoog- partij PW. PW-lijsttrekker Ma chiel de Graaf hield echter vol dat zijn partij zorgt voor het 'sociale gezicht' in tijden van crisis. „De PW is nu de Partij van de Ar beid", hield hij Cohen voor. De PW'er moest in het defensief toen de PvdA hem confronteerde met een voortijdig uitgelekt kabi netsplan om bijstandsontvangers te korten op hun uitkering als hun thuiswonende kinderen, zelf geld verdienen. De Graaf zei er 'niets van te geloven' dat dit sommige bij standsmoeders tot t.ooo euro zou kunnen kosten, zoals Cohen hem voorhield. Als de getallen juist blij ken, zal hij goed naar het voorstel kijken, beloofde De Graaf. missie alleen als ook het staatsbe zoek doorgaat. Het is niet onge bruikelijk om tot het laatste mo ment te wachten om de knoop door te hakken. Het staatsbezoek van koningin Beatrix aan China bijvoorbeeld werd in 1989 pas daags tevoren geschrapt. Er waren toen al enige tijd fikse studenten demonstraties in Peking. Kort daar na werden demonstrerende stu denten gedood op het Plein van de Hemelse Vrede. Het is ook mo gelijk dat het programma wordt aangepast. Staatsbezoeken kennen een lange voorbereidingstijd en zijn vaak de bekroning van jaren lange goede betrekkingen. Neder land werkt al lang samen met Oman, dat sinds 1970 met vaste hand wordt geregeerd door sultan Q_aboos (70). Onder de autocrati sche heersers in de Golfregio staat hij bekend als een 'verlicht vorst'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5