10 minuten duurt nu tien minuten langer 23 Goesenaar zette gaskranen open na melding dat hij uit appartement moest w Pleidooi behoud herdenking op zeedijk Baarland +'Nederlands en Engels op de Westerschelde' Verwijs is finalist bij landelijke laswedstrijd Zeeuwind geeft uitleg over inkoopcollectief dinsdag 1 maart 2011 mm m fe; r £iis»8! tem Mm B "T" j I Dat is globaal de vertraging als je in Goes van A naar B wil fff tijdens de herinrichting van de Westwal. Een ritje Stations- Nu het werk aan de Westwal weer is hervat, kunnen automobilisten via die route alleen nog de stad in. foto Ronald den Dekker baarland - De jaarlijkse herden king van de slag om de Schelde moet blijven op de zeedijk van Baarland. De dorpsraad pleit hier voor in een brief aan de gemeente raad van Borsele. Het gaat om de herdenking van de Schotse militai ren die bij Baarland op 26 oktober 1944 aan land kwamen. De dorps raad is verontrust door het idee de herdenking van de bevrijding van Zuid-Beveland, Walcheren en Noord Beveland eventueel op een andere plek te herdenken. „Bewo ners van Baarland en het ont vangstcomité Schotse Oud Strij ders vinden dat deze herdenking op de plek hoort waar de soldaten daadwerkelijk aan land kwamen." door Emile Calon middelburg - Een twintigjarige Goesenaar moet voorlopig in To- rentijd blijven zitten. De man wordt verdacht van poging tot brandstichting op 20 september in zijn woning aan de I.P. Coenstraat. De man moest zijn appartement uit omdat hij de regels van het an- ti-kraakbureau had overtreden. Hij was daar kwaad over, zette de gas kranen open, stak enkele kaarsjes aan en verliet de woning. Korte tijd later kwamen twee medewer kers van het anti-kraakbureau bij hem binnen, roken de gaslucht, sloten de gaskranen en zetten alle ramen open. De volgende dag werd de Goesenaar opgepakt. Uit onderzoek door een psychiater blijkt dat de man veel psychische problemen heeft die nog versterkt worden het gebruik van drugs. Om die reden vindt die gedragswe tenschapper dat de man het best behandeld kan worden in een psy chiatrisch ziekenhuis. Het kan ech ter nog wel minimaal drie maan den duren voor hij daar opgeno men kan worden, zo bleek giste ren tijdens de zitting van de Mid delburgse rechtbank. Een indicatie commissie moet zijn zaak nog be handelen en daarna moet het psy chiatrisch ziekenhuis nog beslui ten of de man opgenomen kan Worden. Raadsman J. Wouters vroeg de rechtbank om het voorarrest van de man te schorsen. Officier van justitie G. van der Hofstede verzet te zich daar tegen omdat hij vreest dat de man weer iets gevaarlijks kan doen. Omdat de Goesenaar een medewerker van de reclasse ring heeft bedreigd, staat die dienst ook niet te trappelen om hem te begeleiden. Mede om die reden liet de rechtbank weten dat de man in Torentijd moet blijven tot alle rapporten over hem gereed zijn en behandeld kunnen wor den. TERNEUZEN - De Permanente Schel- decommissie wil dat Nederlands en Engels de voertalen worden op de Westerschelde. Alleen in nood gevallen worden ook Frans en Duits toegestaan. Schippersvereniging Koninklijke Schuttevaer voelt niets voor de maatregel, die de veiligheid van de scheepvaart moet verhogen. Zeeuws regiocoördinator Jan de Vries: „Hoe gebrekkig de huidige communicatie ook is, voer je En gels in dan stuit dat op verzet. De huidige generatie schippers spreekt eerder Duits dan Engels. Het zou goed zijn nog minstens één generatie te wachten. De jon geren groeien immers automatisch met de Engelse taal op. Nu invoe ren, zorgt alleen maar voor verwar ring. Trouwens, als men alleen maar Nederlands en Engels goed keurt, heb ik mijn twijfels over de juridische haalbaarheid." Schutte vaer zou eerder nog voor Duits als voertaal kiezen. De Scheldecommissie, waarin nau tische vertegenwoordigers van Ne derland en Vlaanderen zitting heb ben, wilde de maatregel aanvanke lijk vandaag (1 maart) in laten gaan, maar volgens een woordvoer der van Rijkswaterstaat moet de zaak eerst nog besproken worden met de binnenvaartsector. KRABBENDIJKE Peter Paul Verwijs uit Nieuwer- kerk, leerling metaaltechniek op Calvijn College Krabbendijke Kerk- polder, heeft de eerste prijs MAG-lassen gewonnen op een re gionale wedstrijd op de Zeeuwse Lasschool (ROC) te Vlissingen. Het Nederlands Instituut voor Lastech niek (NIL) jureerde. Verwijs mag door naar de landelij ke finale van de NIL-Laswedstrij den voor vmbo-leerlingen, donder dag 24 maart bij de Koninklijke Landmacht in Soesterberg. GOES Het nieuwe inkoopcollectief van Zeeuwind presenteert zich van daag in het gemeentehuis van Goes met voorlichting over het aan schaffen van zonnepanelen. Leverancier MetDeZon en Zeeuwind geven informatie over kosten en nut van zonne-energie in huis. Tot-5 maart kunnen de 1300 leden van Zeeuwind met kor ting via het inkoopcollectief pane len aanschaffen. Daarna staat het collectief waarschijnlijk open voor alle Zeeuwse ingezetenen. De infor matieavond begint om 19.30 uur. Bij beschikking -van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 27-01-2011 is onder curatele gesteld mevrouw Rebecca Jacoba van der Straten, geboren te Bergen op Zoom op 16-04- 1993, wonende te Pierestraat 6 B 4715 RP Rucphen en is tot cura tor benoemd de heer Pieter Johannes van der Sluijs, wonen de te Pierestraat 6B 4715 RP Rucphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55