22 zeeland Goes doorkruisen in de spits Vóór Pasen moet de klus af zijn Kapelle pakt fraude bijstand aan Nieuwe rondweg Wolphaartsdijk moet er voor de bouwvak liggen Na een noodgedwongen pauze van enkele maanden vanwege de vorst is het werk aan de Westwal in Goes hervat. Dat betekent ook opnieuw hinder voor het verkeer. Goes onderzoekt veiligheid en leefbaarheid Scholieren ontmoeten 12 jeugdschrijvers Omleiding dinsdag 1 maart 2011 door Luc Oggel kapelle - Kapelle vordert per jaar zon 50.000 euro aan onterecht ver- trekte bijstandsuitkeringen terug. Dat meldt wethouder Leo Kosten. Dat bedrag zou wellicht hoger kun nen uitvallen, maar in sommige ge vallen is fraude moeilijk te bewij zen. Volgens Kosten komt het in Kapel le regelmatig voor dat mensen ten onrechte gebruikmaken van de Wet werk en bijstand (Wwb). Ze ontvangen dan een uitkering ter wijl ze er geen recht op hebben of krijgen een hoger bedrag dan hen toekomt. Volgens Kosten is het echter niet altijd duidelijk of dat expres of per ongeluk gebeurt. „Omstandigheden kunnen veran deren, soms vergeten mensen dat door te geven. Met vermoedens kunnen we niet veel, dus als be wijs moeilijk te leveren is zijn we voorzichtig." Kapelle zet vaak de sociale recher che in om (uitkeringsfraude op te sporen. Een onafhankelijke com missie bepaalt uiteindelijk of er in derdaad sprake is van fraude. „We willen wel overeind blijven voor die commissie", aldus Kosten. Ook in andere gemeenten komt, soms op grote schaal, bijstandsfrau de voor. De gemeente Goes bij voorbeeld maakte in november be kend dat er in 2009 voor twee ton was gefraudeerd. RECONSTRUCTIE WESTWAL door Frank Balkenende De noordzijde van de Goese Westwal, de stad uit, is tot Pasen af gesloten voor verkeer. De gemeente geeft omleidingsrou tes aan. Hoe groot is het opont houd in de spits? Om vijf voor half zes draait ons proefkonijn - een zwarte combi - Stationspark af en de Fruitlaan op. Eindbestemming is de Thorbecke- laan in de Goese Polder. Normaal een ritje van zes minuten. Na hon derd meter moet het anker uit. Ruim voor de rotonde Fruit- laan-Van Hertumweg stropt het verkeer. File! Niettemin komt de stoet snel in be weging. Stapvoets weliswaar, maar toch. Op de Anthony Fokkerstraat - de uitvalsweg met doorgaans het meeste fileleed - staat het verkeer muurvast. Snel rechts de Van Her tumweg op, in de hoop dat de rou te via de Marconistraat vlotter is. *Een goede keuze. Twintig op de tel ler. Kijk, dat schiet op. Alleen de af slag voor het stadskantoor is een flessenhals. Tegemoetkomend ver keer maakt afslaan onmogelijk. Het wordt nog moeilijker, omdat fietsers het knooppuntje diagonaal kruisen en auto's die uit de rich ting van supermarkt Jumbo ko men, brutaal voorlangs scheuren. Uiteindelijk lukt het. Dertig in de Marconistraat. Win kels schieten voorbij. Maar..., op Ringbaan-West is het weer aan schuiven. De rotonde bij Nieuw-West blijkt de vertragende factor. Na dat kruispunt is de file vorming plots voorbij. Om elf over half zes parkeert de redactiecombi in de Thorbeckelaan. Tien minu ten later dan we gewoon zijn. Zulk fileleed lijkt draaglijk tot Pasen. door Luc Oggel goes - Een week voor Pasen. Dan moet de hele Westwal gereed zijn. Dat is althans het streven van de gemeente. Het werk aan de Westwal lag al sinds 11 december stil. Door de strenge vorst was vertraging ont staan, waardoor het werk niet voor de afgesproken datum (17 de cember) kon worden opgeleverd. Daarop besloot het Goese college van burgemeester en wethouders een pauze in te lassen, zodat het winkelgebied tijdens de feestdagen goed bereikbaar zou zijn. Afgelo pen vrijdag is begonnen met her stelwerkzaamheden aan tegelbe strating, goottegels, kolken en as falt. Die klussen worden gefaseerd vóór en na de ingang van de Zus terstraat uitgevoerd, zodat die toe gankelijk blijft. Dat werk duurt twee weken. Er blijft één rijstrook van de West wal (van het Tiendenplein rich ting NS-station) beschikbaar. De tweede fase, het asfalteren, duurt vier weken. De gemeente hoopt dat de hele Westwal 15 april, een week voor Pasen, gereed zal zijn. Om mensen aan te moedigen hun auto tijdens het werk toch in de parkeergarage te stallen, is het eer ste uur parkeren zolang gratis. Wel moet altijd een parkeerticket uit de zuil worden gehaald bij het in rijden, omdat je anders niet kunt uitrijden. Tot zestig minuten is dat dus gratis, daarna gaat de meter pas lopen. goes - De gemeente Goes ver spreidt deze week een enquête on der duizend huishoudens in de wijk Goese Polder en het dorp 's-Heer Hendrikskinderen. Daarin wordt bewoners naar hun mening gevraagd over de veiligheid en de leefbaarheid binnen de grenzen van wijk of dorp. De gemeente wil zo inzicht krijgen in eventuele problemen die spelen. De enquête bevat vragen over de leefbaarheid van de woonbuurt, de beleving van buurtproblemen en het functioneren van de ge meente rond de aanpak van leef baarheid en veiligheid. De gemeen te presenteert de uitkomsten van het onderzoek in het gemeentelijk informatieblad Samenspel. MEEST CELEZEN 1 .Nieuwdorpers geïsoleerd. 2.Zeeuwse kudde gered (foto) 3.Bruinvissen zoeken Schelde op. www.pzc.nl/video Stuur tips en foto's naar de website van de PZC goes - Ruim 1260 leerlingen ont moeten deze week schrijvers van jeugdboeken op locaties zoals dorpshuizen, brasseries of café's tij dens de elfde Meet&Read van Bi- bliOosterschelde. Donderdag 3 maart toeren de schrijvers Rob Ruggenberg, Dirk Bracke, Maren Stoffels, Bobje Goudsmit, Helen Vreeswijk, Theo Engelen, Wilma Geldof, Peter Hoo- genboom, Ben de Raaf en Hans Mijnders rond in Zeeland. Elle van den Bogaart komt woensdag 16 maart naar Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Gonneke Huizing ont moet woensdag 30 maart de leer lingen van het Westerpoort Colle ge in café Hart van Tholen. mmaKmamÊmammsmmm door Luc Oggel wolphaartsdijk - De 'recreatie slag Kwistenburg', ofwel de rond weg die Wolphaartsdijk moet ver lossen van recreatieverkeer, is eind juli klaar. Dat zei Annelieke Landré van Waterschap Schelde- stromen gisteravond tijdens een drukbezochte informatieavond over het project. Wolphaartsdijk heeft jaren ge vraagd om een oplossing voor het recreatieverkeer dat 's zomers door het dorp naar haven en campings rijdt. Die komt er in de vorm van een recreatieroute; een verbetering van Kwistenburg, de Aardebolle- weg en de aanleg van enkele hon derden meters nieuwe weg, zodat er een strakke verbinding komt tussen Kwistenburg en de Aarde- bolleweg. De aanleg Iaat inmiddels al weer jaren op zich wachten, maar nu gaat het echt gebeuren. „Op 14 maart gaan we aanbeste den, in april beginnen we", hield Landré de dorpsbewoners voor. Het werk verloopt in fasen. Eerst worden de wegen aangepakt; de Langeweg en Nazareth, die een 'slinger' krijgt en daarna de Aarde- bolleweg. Die wordt feitelijk op nieuw aangelegd, met aan weerszij den zestig centimeter bermverhar- ding. Er zal beplanting worden aangebracht als optische snelheids remmer. Het andere deel van het werk, een stuk vrijliggend fietspad langs het Veerse Meer, wordt na de bouw vak uitgevoerd. Half oktober moet alles klaar zijn. Verkeer wordt tijdens het werk omgeleid via de Stadseweg, Veer- weg en Kaaidijk. Overigens blijft de Stadseweg de hoofdontsluiting voor het dorp. „Probleem is dat de Deltaweg in de zomer helemaal vol staat en dat recreatieverkeer ook die route zal nemen", was de wezenlijke opmerking van een be woner, die desondanks niet al te veel aandacht kreeg. Westwal Goes blijft in 1 richting bereikbaar saai omleiding voor 1 richting omleiding voor fietsers toegang Koepoort zodra de Zusterstraat wordt - opgebroken 'S-H. Hendrikskinderendijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54