Zeeland PZCIa. Parochie begint eigen bed breakfast Pleidooi voor behoud wachtlokaal BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 CREATIEF B&B Bonifacius ook bedoeld als promotie voor toerisme in de Zak van Zuid-Beveland Voortaan een klein stukje omlopen almanak Vluchten Dinsdag 1 maart 2011 Gratis uurtje parkeren in Goes om fileleed te verzachten Inwoners Stavenisse eisen aandacht van gemeentebestuur Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten kwadendamme - In de pastorie van Kwadendamme komt een bed breakfast. Deze gaat B&B Boni facius (de drie B's) heten. „We moeten binnen onze mogelijkhe den creatief zijn. Als je indut, komt er niets van", zegt Marga van de Plasse van het bestuur van de Bonifacius-parochie. De pastorie krijgt momenteel een opknapbeurt. Schilders zijn er druk bezig. Voor het parochiebe stuur is deze renovatie een uitgele zen moment om met de Bed Breakfast te beginnen. „Er was sprake van achterstallig onder houd. Nu onze pastorie er straks weer prachtig bij staat, is het een mooi moment te beginnen met dit initiatief. B&B Bonifacius komt uiteraard ten goede aan onze parochie, maar is ook bedoeld om het toerisme in de Zak beter op de kaart te zetten." B&B Bonifacius gaat in mei open en wordt door vrijwilligers ge rund. Voorlopig bestaat deze voor ziening uit twee kamers, eentje voor twee personen om in te sla pen en een kamer om in te kun nen ontbijten. „We beginnen heel kleinschalig. We willen eerst we ten hoe het gaat lopen alvorens na te denken over een eventuele uit breiding." De Bed Breakfast is ook be doeld om de bijzondere activitei ten van de parochie te promoten. Zoals de jaarlijkse processie in juni, de Hubertusviering, het car naval en het bluesfestival. „Het is natuurlijk prachtig tijdens deze ac tiviteiten in ons mooie dorp te kunnen overnachten. We denken ook na over de samenstelling van arrangementen." Boekingen kunnen alleen via inter net worden gedaan. „Er komt im mers heel wat bij kijken. Het inter net is de beste manier om boekin gen te krijgen. Er is echter al veel animo. Mensen vragen ons regel matig wanneer we met de Bed Breakfast gaan beginnen. Zij moe ten dus nog even geduld hebben." Ook pastoor Paul Verbeek is en thousiast over het initiatief „We bieden een extra stukje gastvrij heid aan." Tijdens de carnavalsdienst afgelo pen zondag in de kerk, was er ook aandacht voor B&B Bonifacius. Ie der jaar is tijdens deze dienst een collecte voor een specifiek doel. De opbrengst van de collecte dit jaar gaat naar de Bed Breakfast in Kwadendamme. GOES - En weg is-ie, de noodbrug over de ding tussen Goes-West en de binnenstad, die ook liever het stukje van 50 meter omlo- in de parkeergarage. Overigens is Goes wel westvest in Goes. Ondanks pogingen van de maar anderen, vooral omwonenden, steken pen afsneden. De gemeente Goes hield voet van plan om op termijn een vaste brug over SP om de brug te laten liggen. Veel Goesena- de vlag uit. De brug leverde 's nachts en in bij stuk: de vergunning was verlopen en de de westvest te leggen. Tot dan is het omlopen ren vonden het wel een makkelijke verbin- het weekeinde overlast van dronken jongelui, strikte noodzaak verdwenen. Parkeren kan nu geblazen. foto Ronald den Dekker wmmBBm&swmsgSBsmsssssBBSBSB Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten hoedekenskerke - De Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) pleit voor behoud van 't Wachtlokaal in Hoedekenskerke. Dit stukje historisch erfgoed dreigt te verdwijnen door de dijkverster king in 2012. De stichting uit haar bezorgdheid over de mogelijke sloop in een brief aan het Water schap Scheldestromen. De stich ting zegt dat de gemeente Borsele, Heemkundige Kring De Bevelan- den, het dorp en de dorpsraad hechten aan het behoud. De kosten van verplaatsing van het gebouwtje meenemen in het totaalpakket van de dijkverster king, is naar de mening van de stichting een haalbare optie. „Wij zijn dan ook benieuwd naar het besluit hierover. Het moet niet moeilijk zijn een bestemming te vinden aansluitend bij het verhaal over de geschiedenis van het ha ventje van Hoedekenskerke, bij het nieuw op te richten café De Steiger, de nieuw aangelegde stei ger en bij de ambities van de Sto omtrein Goes Borsele." Volgens de stichting blijft 't Wachtlokaal een welkome, attractieve blikvanger. Ook de gemeente Middelburg moet bezuinigen. De laatste weken kon den de 'slachtoffers' in woord en ge schrift bezwaar maken. En zo kwam na de badmeester, de wijkbeheergroe- pen, de beiaardiers en de muziek school, ook de afdeling Walcheren van Vluchtelingenwerk Nederland voorbij. Verder schrappen in de toch al niet zo riante bijdrage betekent het einde van de afdeling, waar schuwde de inspreekster. Middelburg was haar laatste strohalm want de andere grote gemeente op Walcheren had al eerder de geldkraan dichtge draaid. „Dus er komen ook vluchte lingen uit Vlissingen?", werd haar daarop gevraagd. Jazeker." Dat is weer eens wat anders, vluchte lingen uit eigen streek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53