301 sport Sintnicolaas medaillekandidaat EK Kerkhove klimt 62 Hardlopen met Start to plekken na toernooizege Run of in Dreamteam ATLETIEK Nederland met flinke delegatie actiefin Parijs Dammer De Wild blijft aan de leiding Davy Scheffers zevende in Vietnam Podium voor De Waal, Gunst en De Jong Björgen zet goudjacht voort dinsdag 1 maart 2011 door Wilko Voordouw DEN HAAG - Als er één medaillekan didaat moet worden aangewezen voor het EK indooratletiek, dat ko mend weekeinde in Parijs wordt gehouden, dan is dat Eelco Sintni colaas. De meerkamper uit Apel doorn, vorig jaar op de tienkamp in Barcelona winnaar van het zil ver, heeft opnieuw progressie ge boekt en zal in het 'Palais Omnis- ports de Paris-Bercy' een man zijn om rekening mee te houden. Sintnicolaas (23) is kopman van de Nederlandse ploeg, die bestaat uit tien individuele atleten (acht man ana ZIERIKZEE In de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee eindigde de ontmoeting tussen Jos de Wild en Cor Boot in remise. De Wild blijft aan de leiding, Boot is twee de op twee punten achterstand. Het achttal van Goes-Zierikzee (GZC) verloor uit met 9-7 van het sterke Middelburg. De enige speler die namens GZC zijn partij won was Jan Flikweert. MIDDELBURG Davy Scheffers uit Zierikzee is tij dens de PWA freestyle windsurfen in Mui Ne Beach in Vietnam op een zevende plaats geëindigd. In Vietnam was de eerste van in to taal zeven PWA-ffeestyle wedstrij den. De volgende halte is Podersdorf in Oostenrijk, waarna wedstrijden op Bonaire, Aruba, Fuerteventura, Lan- zarote en Sylt volgen. BREDA In de voorjaarscompetitie reden de jeugdrenners van ZRTC Theo Mid delkamp goede prestaties. Maurits de Waal reed in categorie 7 naar de zege. In 6 kwam Denise Gunst als tweede over de streep. Timo de Jong sprintte in 5 naar de derde stek. In 4 werden Mick en Tim van Dijke vijfde en zesde. Jurgen Mesu en Mike Deutekom reden naar de vijfde en zesde plaats in 2. Twan Schrier finishte in 1 als zesde. ^msmmtamsBmsgmssmmmmBasssgsamsgi SPORTSTELLINC Reageer op de sportstelling via pzc.nl/sport: De heksenjacht op Ola Toivonen moet stoppen. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto nen, twee vrouwen) en de 4x400 meterestafetteploeg inclusief reser ve. In totaal vijftien personen dus. Dat komt aardig overeen met de in schatting die technisch directeur Peter Verlooy had gemaakt. Hij dacht aan twaalf individuele atle ten en de estafette. Zijn voorspel ling zou helemaal perfect zijn ge weest als niet twee sterkhouders van de Nederlandse atletiek, horde loper Gregory Sedoc en 800-meter- loper Arnoud Okken, hadden moe ten afzeggen. Sedoc (Europees kampioen op de 60 meter horden in 2007, winnaar van het zilver in 2009) raakte ge SH SBB na 3HSBB8S 88SBB8B8 i 8BHI blesseerd aan zijn linkerhamstring. Okken - ook goud op het EK-in- door in 2007 - laat verstek gaan omdat hij vanwege een bronchitis die hij in januari opliep, niet in staat is om mee te doen om de me dailles. Naast Sintnicolaas zijn er nog twee meerkampers die de reis naar Parijs ondernemen: Remona Fransen (vijfkamp) en Ingmar Vos (zevenkamp). Ook vaardigt de Atletiekunie drie 'vlakke' sprinters af: de pas 18-jari- ge Dafne Schippers, Patrick van Luijk en - voor het eerst onder Ne derlandse vlag - Brian Mariano. De laatste komt voor Nederland uit omdat zijn 'eigen' atletiekfede- ratie, die van de Nederlandse Antil len, door de Internationale Atle- tiekfederatie (IAAF) is opgeheven. Afgelopen zaterdag waren er nog drie individuele atleten die zich voor de 1500 meter kwalificeerde: Ate van der Burgt, Wouter de Boer en René Stokvis liepen in een ingelaste kwalificatiewedstrijd in Omnisport in Apeldoorn onder de vereiste 3.43,00 minuten. Tot 1100 meter had het drietal een per fecte haas in Arnoud Okken. De estafetteploeg 4x400 meter be staat ten slotte uit Youssef el Rhalf- ioui, Björn Blauwhof, Joeri Moer man, Niels van Dijk en reserve Da niël Franken. Kogelstoter Rutger Smith heeft zich gisteren afgemeld voor de Europese indoorkam pioenschappen. Smith liep vrijdag in de training een blessure op aan de rechter borstspier. In overleg met sportarts Peter Verg ouwen en zijn trainer Gert Dam- kat zette Smith een streep door zijn eerste optreden op een inter nationaal titeltoernooi sinds de Olympische Spelen van Peking (2008). „De blessure blijkt niet ernstig te zijn, maar ik loop wel het risico op een ernstiger blessure als ik ermee blijf kogelstoten", liet Smith giste ren weten. OSLO - Langlaufster Marit Björgen blijft bij de we reldkampioenschappen noordse disciplines gou den medailles verzamelen. De 30-jarige Noorse veroverde gisteren in Oslo haar derde wereldtitel in drie starts, dit keer op ■■■■Mini de 10 kilometer klassieke stijl. Met een tijd van 27 minuten en 39,3 seconden bleef Björgen de Poolse Justyna Kowalczyk iets meer dan vier tel len voor. Het brons was voor de Finse Aino Kaisa Saarinen. Björgen, die vorig jaar op de Olympische Spelen in Vancouver drie gouden, een zilveren en een bronzen medaille veroverde, heeft in haar loop baan nu zeven wereldtitels achter haar naam staan. foto Cornelius Poppe/EPA MIDDELBURG - De toernooizege van Lesley Kerkhove in Albufeira heeft de Zierikzeese tennisster liefst 62 plaatsen winst opgeleverd op de wereldranglijst. Ze steeg gis teren bij het uitkomen van de nieuwe ranking van de 621e naar de 559e plaats. Voor de negentienjarige Kerkhove was de eindzege in Portugal van vorige week maandag de eerste in haar carrière. Die leverde haar net niet haar hoogste positie ooit op. In de tweede week van december 2010 mocht zich de mondiale num mer 553 noemen. Angelique van der Meet (20) uit 's-Heer Abtskerke is nog altijd de hoogst geplaatste Zeeuwse speel ster. Zij klom gisteren, zonder te hebben gespeeld, van de 392e naar de 389e plaats. MIDDELBURG - Wie wil beginnen met hardlopen kan deze week nog inschrijven voor Start to Run. Deelnemers krijgen vanaf zaterdag 12 maart zes clinics waarin ze de eerste beginselen van het hardlo pen krijgen bijgebracht. Start to Run is in Zeeland in Middelburg en Zierikzee. Inschrijven en meer informatie op www.starttorun.nl. Na de clinics kunnen ze doortrai- nen voor de PZC Familieloop. Die wordt zaterdag 18 juni in en om Vlissingen gehouden. Ze kunnen kiezen uit de afstanden 3,10 of 21,1 kilometer. Voor mensen die psychische pro blemen hebben of hebben gehad kunnen in het Dreamteam een lan gere serie clinics trainen voor de Familieloop. Opgeven bij niekknol@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52