261 zeeland Samenhang nodig voor watersport H Inhaalslag voor Zeeland op economisch gebied De provincie gaat over de toekomst van de Zeeuwse natuur Officier wil vele maanden cel voor incest met jeugdige dochter Zeeland presenteert op de Hiswa vandaag een 'pistekaart' voor de Zeeuwse wateren in een poging de waterrecreatie in de lift te krijgen. dinsdag 1 maart 2011 door Emile Calon middelburg - Twintig jaar geleden misbruikte een nu 42-jarige man uit 's Gravenpolder de minderjari ge zussen van zijn vrouw. De afge lopen jaren viel hij in herhaling en pleegde incest met zijn dochtertje. Volgens officier van justitie W. Suijkerbuijk begon het misbruik al voor haar twaalfde jaar en duurde het alles bij elkaar drie jaar. Het be gon met betasten van haar borsten en werd al snel erger en erger. Toen het meisje op haar middelba re school seksuele voorlichting kreeg, besefte ze dat wat haar va der deed niet normaal was. Ze ver telde het een vriendin die op haar beurt haar moeder waarschuwde waarna het meldpunt kindermis handeling werd benaderd. In eerste instantie probeerde de fa milie van de gereformeerde man het misbruik intern op te lossen door hem te dwingen in therapie te gaan. Omdat het meisje aangifte deed, kwam ook de politie in actie en arresteerde de man. Suijkerbuijk eiste gisteren een cel straf van achttien maanden tegen hem waarvan zes voorwaardelijk. Ook vindt hij dat de man vijf jaar lang begeleid moet worden door de reclassering om te voorkomen dat hij weer jonge kinderen gaat misbruiken. Uit het psychologisch rapport blijkt namelijk dat de man zich probeert te verschuilen achter zijn geloof als het gaat om het mis bruik van kinderen. Suijkerbuijk stelde daarom ook dat jonge meisjes tegen hem be schermd moeten worden. Hij wees ook naar de brief die het dochtertje geschreven heeft en waarin ze 'op indrukwekkende wijze laat horen wat er met haar is gebeurd en wat het misbruik haar heeft gedaan'. Raadsman H. Mink vond het jam mer dat de therapie was onderbro ken door de arrestatie van de man. Hij hoopt dat de inwoner van 's Gravenpolder die therapie snel kan hervatten. Uitspraak 14 maart. DIGITALE VAARROUTEKAART door René Schrier et wordt de waterre creant die in Zee land wil varen wel heel gemakkelijk ge maakt. Klik op de website www.deltagids.nl even aan met wat voor soort boot je in Zeeland gaat varen. Selecteer ver volgens waar je belangstelling naar uitgaat, bijvoorbeeld culinair, oude stadjes, natuur en op je telefoon of computer verschijnen een of meer aanbevolen vaarroutes. Op die rou tes kunnen indien gewenst zeilma kerijen, watersportwinkels, jacht havens en andere voor waterspor ters interessante zaken worden aangegeven. Een van de achterliggende gedach ten van deze zogenaamde piste- kaart is dat land en water - in ie der geval in Zeeland - nog te veel gescheiden zijn. De watersporter is maar beperkt in zijn mogelijkhe den op het land en iemand die op een camping staat, zal niet zo gauw een zeilboot huren of gaan kanoën. Rowena van der Maat, projectmanager Waterrijk voor de provincie, stelt vast dat een cam ping en een jachthaven soms vlak naast elkaar liggen, terwijl er geen kampeerders naar de jachthaven gaan en vice versa. Die bedrijven zouden elkaar juist kunnen verster ken, is de indruk van Van der Maat. Als het aan Van der Maat ligt, gaat dat dan ook veranderen. Ze is on der meer verbonden aan het Ken niscentrum (kusttoerisme en is vorig jaar met haar werkzaamhe den begonnen. Ondertussen is ze erachter gekomen dat er in Zee land aardig wat initiatieven leven op het terrein van de waterrecrea tie, maar dat de onderlinge samen hang ontbreekt. Daarom is ze blij met de digitale vaarroutekaart die op de Hiswa wordt gepresenteerd. Ondernemers en anderen die wat in die sfeer te melden hebben, kun nen het aan de kaart koppelen. De recreanten kunnen daar op hun beurt de specifieke informatie die zij nodig hebben afhalen en op slaan. Het kan een middel zijn om ondernemers en andere initiatief nemers bij elkaar te brengen. Een idee waar Van der Maat mee bezig is, is het opzetten van arran- Stem morgen met hart de natuur gementen voor mensen die bij voorbeeld een sloep huren. Op ver schillende Zeeuwse wateren kan prima met sloepen gevaren wor den. Maar daar kan meestal niet op geslapen worden. Een samenwerking tussen sloep verhuurders en hotels/pensions kan dan een uitkomst zijn. Ook op een ander front wordt er gewerkt aan het versterken van de (Wa ter) toeristische sector in Zeeland. Zo is het kenniscentrum (kusttoe risme bezig met een minor-oplei ding watersport, vooral bedoeld voor medewerkers van watersport bedrijven. In september moet die opleiding gereed zijn. De deltagids is beschikbaar voor de mobiele telefoon. ■■■BHaansBHnBHHBnaB door Marcel Modde middelburg - Zeeland is toegetre den tot de top vijf van rijkste pro vincies van Nederland. Dat conclu deert het ING Economisch Bureau op basis van cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek en eigen ramingen van de groei over 2010 en 2011. Het Economisch Bureau baseert zich in zijn kwartaalbericht op het zogeheten bruto binnenlands pro duct (bbp) per regio. Daaruit blijkt dat de totale geldwaarde van de ge produceerde goederen en diensten in Zeeland per hoofd van de bevol king over de afgelopen tien jaar met 44 procent is gestegen tot 34.049 euro. In geen andere pro vincie is de productiviteit in deze periode zo fors gegroeid, stelt het bureau vast. Die prestatie wordt in belangrijke mate toegeschreven aan de ontwikkeling van de (che mische) industrie en energiebedrij ven in verhouding tot de relatief geringe bevolkingsgroei. Die com binatie is ook de reden waarom de groei van het bbp in krimpregio Zeeuws-Vlaanderen zelfs 47 pro cent laat noteren. Utrecht blijft de provincie met de hoogste producti viteit (42.759 euro) per inwoner. Uit de economische barometer die de Kamer van Koophandel giste ren presenteerde, blijkt dat het ver trouwen van Zeeuwse onderne mers over de eerste maanden van dit jaar positief is. Het optimisme over het bedrijfsklimaat is hier zelfs groter dan landelijk gemid deld. Dit komt vooral door de ho gere verwachtingen op het gebied van export en werkgelegenheid. Het herstel van de economie ver loopt wel in een lager tempo dan in het vierde kwartaal vorig jaar. De jachthaven in Brouwershaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50