zeeland 123 225 Oral history verhalen uit de Westhoek Vragen GroenLinks KST" herindeling over parkeerplaats na reanimatie Uitleg De Kanteling in WMO adviesraad Folder activiteiten in Chr. Geref. kerk Open huis verkoop Israël-producten Dansavond met plaats voor verzoekjes Man neemt gestolen waar gelijk in gebruik dinsdag 1 maart 2011 S Zoals het er nu voorstaat gaat het boek vol wonderlijke vertellingen over de Veel van de in het boek opgetekende verhalen zijn gebaseerd op mondelinge Westhoek van Schouwen 225 pagina's tellen. Een verkoopprijs van het boek overlevering. Meerdere Westhoekers hebben de kroniekschrijvers over de moet nog worden vastgesteld. vloer gehad om hun verhalen op te tekenen. OUDDORP - De gemeente Goede reede is uit alle overleggen voor de gemeentelijke herindeling gestapt. De gemeenteraad is van mening dat in het proces om te komen tot één gemeente op Goeree-Overflak- kee onvoldoende rekening wordt gehouden met de belangen van Goedereede. De raad stelt dat de herindeling nog geen feit is. De raad is altijd al tegen de herinde ling geweest en nu in het regeerak koord is afgesproken dat de ge meentelijke herindelingen nog eens tegen het licht worden gehou den, ziet de raad voldoende moge lijkheden om zelfstandig te blij ven. De gemeente zal zich krachtig verzetten tegen samenvoeging. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De Groen- Links-fractie in de gemeenteraad heeft vragen gesteld over de 18 zee containers die sinds kort op de par keerplaats bij de brandweerkazer ne in Haamstede staan. De fractie wil weten of het college op de hoogte was van de plaatsing. „Ik wist er niets van af', zegt wethou der Wim Stouten, wethouder ver keer. „Ik weet niet waarom die con tainers daar staan, dat ga ik uitzoe ken." Stouten vindt het raar dat hierover niet is gecommuniceerd en hij kan begrijpen dat buurtbe woners niet blij zijn. Hij zoekt uit waarom de containers op het par keerterrein zijn neergezet. Volgens Stouten gaat het om containers van afvalservice Zeeland uit Renes- se. Groenlinks vraagt zich ook af hoe lang de containers blijven staan en of de parkeerplaats nog wel onderhouden wordt. Buurtbe woners hebben meermalen aan de bel getrokken over de slechte staat van onderhoud en de stankover last omdat passanten of overnach tende vrachtwagenchauffeurs hun behoefte doen op het terrein. Stou ten: „Ik probeer altijd iets positiefs te bedenken en gelukkig kan ik zeggen dat dit parkeerterrein dit jaar wordt opgeknapt." vussiNGEN - De twee broertjes die zondag in het Vrijburgbad in Vlis- singen gereanimeerd zijn, maken het naar omstandigheden goed. Volgens manager Jaap Keijmel van het zwembad is de verwachting dat de jongens vanochtend uit het ziekenhuis mogen. De broertjes werden zondagmid dag, binnen tien minuten na el kaar, bewusteloos uit het recreatie- bad gehaald. Inmiddels is duidelijk geworden dat ze niet op de bodem van het bad lagen, maar op hun buik aan de oppervlakte dreven. Als verantwoordelijk toezichthou der gaat de provincie het ongeluk onderzoeken. ZIERIKZEE De WMO adviesraad krijgt maan dagmiddag in de openbare vergade ring in het Zierikzeese stadhuis een presentatie over de zogeheten Kanteling. Die omschrijving wordt gebruikt voor de nieuwe manier van werken voor de gemeente be treffende zorg en welzijn. Verder staan de evaluatie van het beleids plan en het concept-jaarprogram ma 2011 op de agenda. De vergade ring begint om 13.30 uur. ZIERIKZEE De Christelijk Gereformeerde Kerk in de Zevengetijstraat in Zierikzee heeft een folder uitgebracht met daarin een overzicht van de ver schillende ontmoetingsactivitei ten. Zo wordt er elke eerste woens dag van de maand vanaf 10.00 uur een koffie-ochtend gehouden. Op elke derde vrijdag van de maand is er een creatieve ochtend vanaf 9.30 uur. ZONN EM Al RE De familie Baas-Hoogendoorn in de I. M. van der Bijlstraat in Zonne- maire houdt van woensdag 2 t/m vrijdag 4 maart open huis verkoop van Israël-producten, waaronder sieraden, jam, kruiden, keramiek en huidverzorgingsartikelen. Met de opbrengst wordt steun verleend aan het levensonderhoud van vele immigranten in Israël. De verkoop is dagelijks van 11 tot 16 uur. OUWERKERK De beheerder van het dorpshuis in Ouwerkerk houdt zaterdagavond weer een dansavond voor de ware liefhebbers. Naast het bekende re pertoire aan foxtrot, Engelse wals, Weense wals, cha cha cha, rumba, slowfox, jive en tango kunnen de bezoekers ook eigen verzoekjes in dienen. Ook is er ruimte voor speciale dan sen als samba en pasodoble. De dansavond begint om 20.30 uur. ACHTHUIZEN Een 20-jarige man uit Achthuizen is aangehouden op verdenking van diefstal. De man heeft over een pe riode van ongeveer een week diver se automaterialen weggenomen bij een kennis van hem. De autostoe len had hij al ingebouwd in zijn ei gen auto. De benadeelde had de wa gen zien staan en belde de politie. De gestolen goederen zijn terugge geven aan de rechtmatige eigenaar. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 27-01-2011 is onder curatele gesteld mevrouw Rebecca Jacoba van der Straten, geboren te Bergen op Zoom op 16-04- 1993, wonende te Pierestraat 6 B 4715 RP Rucphen en is tot cura tor benoemd de heer Pieter Johannes van der Sluijs, wonen de te Pierestraat 6B 4715 RP Rucphen. Cor Eilers, Bas Bijkerk en Wim de Vrieze (vlnr). foto Ronald den Dekker HlWfflliniMHl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47