Gemeente wil dichter bij de burger PZC Voorzitter dorpsraad Bruinisse stopt 24 en 25 i. SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 KLANTVRIENDELIJK Nieuwe website stuk overzichtelijker, gemeente ook op Twitter almanak Vluchten Inloophuis Palazzoli een steunpunt voor familie kankerpatiënt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Met de introductie van een compleet vernieuwde website en het gebruik van Twitter als com municatiemiddel zet de gemeente Schouwen-Duiveland een stap in de richting van beter contact met de burger. „Een eerste stap", bena drukt burgemeester Gerard Rabe- link. Met de nieuwe website reageert de gemeente op een onderzoek van de Universiteit Utrecht naar de klantvriendelijkheid en kwam met een fors aantal punten van kri tiek. Vooral de klantvriendelijk heid liet te wensen over. Het uiter lijk van de site werd als 'oubollig' betiteld en er was kritiek op zowel de zoekfuncties als de navigatie. Kritiek die de gemeente zich ter harte heeft genomen. De nieuwe website - zo leert een sneak pre view - oogt een stuk overzichtelij ker dan de oude. Er is volgens web master Toon Wandel dan ook heel wat veranderd. „De site is veel overzichtelijker geworden en er is ook flink gesleuteld aan de zoek functie. Over de oude manier van zoeken kregen we nogal wat kri tiek van bezoekers. Ook de navigatie is onder handen genomen. Vrij vertaald: je vindt sneller wat je zoekt. De bezoekers stroom is in drieën gehakt; inwo ner, bedrijf of bezoeker - lees toe rist - van het eiland. De knop 'be zoeker' leidt regelrecht naar bij voorbeeld een overzicht van de evenementen. Verder is de site door enkele technische ingrepen geschikt gemaakt voor slechtzien den en mindervaliden. Ander middel om de communica tie met de burger te verbeteren is het gebruik door de gemeente van elektronisch sociaal netwerk Twit ter. Burgemeester Rabelink: „Het kan heel handig zijn als er bijvoor beeld onverwachts een straat afge sloten is voor het verkeer of het verkeer vanwege een ongeluk om geleid wordt." Met het gebruik van Twitter hoopt de gemeente ook de doelgroep jongeren beter te kun nen bereiken. De belangstelling voor de digitale diensten neemt toe. Desalniettemin worden niet al le pijlen daarop gericht. Binnen en kele maanden komen nieuwe voor stellen om de klantvriendelijkheid op de afdelingen verder te verbete ren. De nieuwe site is vanaf van daag in de lucht. In de eerste week kunnen bezoekers meedoen aan een wedstrijd en kans maken op een digitale camera of een i-pod. Boek vol wonderlijke verhalen uit de Schouwse Westhoek Dinsdag 1 maart 2011 ZIERIKZEE - Het had even iets weg van een 'ge wone' samenzang, maar al snel werd duidelijk dat gisteravond in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee meer speelde. Met medewerking van le den van negen koren, en wat spontane aan loop van andere zangliefhebbers, vonden cd-opnamen plaats van een massale samen zang van psalmen. Wat niet helemaal goed klonk, moest worden overgedaan. De cd die in de maak is, heeft als thema 'psalmen over zee en water'. Initiator is de Thoolse christelij ke uitgeverij Interclassic Music van Peter Wil deman. Hij bespeelde zelf het Kam Van der Meulenorgel. Dinant Struik was van de partij als dirigent. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting BRUINISSE - Dorpsraadvoorzitter Eva Kuit van Bruinisse stapt op. Ze doet dit om persoonlijke rede nen. Haar vertrek heeft volgens Kuit niets te maken met het func tioneren van de dorpsraad, maar alles met het functioneren van de gemeente. Kuit woont bij de Vluchthaven van Bruinisse en op deze manier is ze betrokken bij de herinrich tingsplannen. In een brief aan het gemeentebestuur laat Kuit er geen enkele onduidelijkheid over be staan. Het gebrek aan communica tie met de omwonenden en het niet nakomen van toezeggingen voor overleg hebben voor haar de doorslag gegeven. „Het brengt mij in een positie dat ik als persoon moet 'vechten' tegen de gemeente, terwijl ik aan de andere kant als dorpsraadvoorzitter geacht wordt constructief het gesprek te voeren met diezelfde gemeente. Ook al denk ik dat zelf nog wel te kunnen scheiden, de kans dat anderen dat niet zo zien is bijzonder groot", al dus Kuit. Om discussie over de pet die ze draagt te voorkomen stopt Kuit met de dorpsraad. Tip? redactie@pzc.nl Het bezuinigingsmes snijdt ook in de uitgaven van de gemeente Middel burg. Afgelopen weken konden de 'slachtoffers' bezwaar maken tegen het schrappen van een deel van hun gemeentelijke toelage. En zo kwam na de badmeesters, de wijkbeheer- groepen, de beiaardiers, de muziek school ook de afdeling Walcheren van Vluchtelingenwerk Nederland voorbij. Verder schrappen in de bij drage betekent het einde, waarschuw de de inspreekster. Middelburg was haar laatste strohalm want de ande re grote gemeente op Walcheren had de geldkraan al dichtgedraaid. „Dus er komen ook vluchtelingen uit Vlis- singen?", werd haar gevraagd. „Jaze ker." Dat is weer eens wat anders, vluchtelingen uit eigen streek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45