Waterrecreatie Zeeland stagneert 'Adopteer een Talent' 27 mi brieven HELP! dinsdag 1 maart 2011 'De infrastructuur is er al bij de Zeeuwse waterrecreatie, het is nu zaak de consument binnen te halen.' Rowena van der Maat, Zeeuws projectmanager waterrecreatie Brieven (max. 150 woorden)* richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Klagen Ik heb het idee dat Zeeland achterblijft als het gaat om waterrecreatie. In Friesland hebben ze heel goed door dat het een grote economische pijler is." Richard Rot is eigenaar van Aquavitesse in Bruinisse. Aquavitesse is een zeilschool en verkoopt en verhuurt boten. Zijn voornaamste klacht is dat de overheid zo vreselijk traag is. Hij heeft dat aan den lijve on dervonden. Rot had een plan voor een water- sportwedstrijdcentrum, won er in 2008 de Zeeuwse innovatieprijs mee, en is nu al sinds die tijd bezig dat plan van de grond te krijgen. Ambtelijke molens staan hem echter in de weg. Rot schat dat alleen al in Bruinisse zo'n 40 mensen bij de bedrijven rond de jachthaven werken. In de zomer zijn dat er aanzienlijk meer. Los van de werkgelegenheid zijn er dan ook nog eens de bestedingen van de recrean ten. Allemaal argumenten voor de overheid om zich achter de waterrecreatie te scharen. „We moeten Zeeland als vaargebied ook beken der maken. Je hebt hier zo veel verschillende wateren. Voor elk wat wils. Daarom is de piste- kaart ook een goed idee. De mensen weten ge woon niet wat ze in Zeeland allemaal aan kun nen treffen. Dat ze tot in het hart van verschil lende Zeeuwse stadjes kunnen varen." Niet dat er niets te verbeteren valt. Rot noemt een simpel voorbeeld: „Als watersporters van uit de haven van Bruinisse naar het Waters noodmuseum willen gaan; hoe komen ze daar dan?" door Edith Ramakers Geloof in jezelf, alles is mo-, gelijk. Met die leus presen teert Anjolie Wisse uit Middelburg haar idee om een ta lent te adopteren. Ze doet dat voor het project SamenZeeland, een ini tiatief van het Delta Zeeland Fonds. „In alle dertien gemeenten wordt een talent gekozen dat een jaar lang de ambassadeur in de sport is. Elk talent verzorgt het liefst met hulp van de vereniging een cli nic. Dat is De dag van het Talent." Anjolie Wisse (34) was zelf een be genadigd topsportster. Ze boekte successen op de 800 en 1500 me ter. „Maar het gaat niet alleen over atletiek. De talenten die geadop teerd worden, kunnen alle takken van sport beoefenen en tussen de 17/18 en 25 jaar zijn. Het moet niet zo zijn dat de carrière al beëindigd is." In de verschillende gemeenten 'Ik heb een goed idee' De 5 genomineerden zijn bekend Stem op www.deltazeelandfonds.nl zullen de talenten een clinic ge ven. „Talenten hebben een passie voor hun sport en kunnen ande ren enthousiast voor bewegen ma ken. Een getalenteerde sporter kan de drempel om te sporten verla gen." Alles draait om bewegen in haar plan. Van bewegen word je vi taal. „Sporten kortom, verbetert je gezondheid, verlaagt het ziektever zuim en je krijgt door samen te sporten meer contacten. Iedereen heeft; talent, maar soms moet dat aangemoedigd of gevonden wor den." De vakjury heeft recentelijk vijf ideeën genomineerd. Deze week worden de genomineerden met hun ideeën in de krant gepresen teerd. Anjolie Wisse bijt vandaag het spits af Volgende week, 9 maart, verschijnt een bijlage bij de krant met meer achtergrondinfor matie over de ideeën van alle geno mineerden. U kunt op uw favorie te idee via www.deltazeeland- fonds.nl eenmalig uw stem uit brengen. Op 23 maart wordt tij dens een inspiratiebijeenkomst in Middelburg de winnaar van 50.000 euro bekendgemaakt. Q De video van Anjolie is te zien op: www.pzc.nl/samenzeeland STATEN VERKIEZINGEN Woensdag 2 maart is het zover: De Provinciale Staten verkiezingen. Twitter woensdag mee, gebruik #PSZLD! Jongerenwebsite Watisnouje.nl overvalt de provincie! video: www.watisnouje.nl Genomineerden presenteren hun ideeën voor Samen Zeeland. Anjolie Wisse bijt het spits af met haar idee: adopteer een talent! www.pzc.nl/samenzeeland STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl TWITTER: Twitter.com/pzcredactie We hebben een boekenweek, een muziekweek, blauwe maandag, se cretaressedag, vrijwilligersdag, ga maar door. Wordt het niet eens tijd voor een Niet-klagenweek? Vol gens onderzoek voelt 90 procent van de Nederlanders zich gelukkig. Zullen we dan een week lang ner gens over klagen? In het algemeen hebben we het goed in dit land. La ten we dat eens uitdragen. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Kersttoespraak 2 Verbazingwekkend is het dat die partijen die afwijzend staan tegen de monarchie nu te hoop lopen nu er een bevriende predikant uit de school klapt. Dit zou voor hen een non-item moeten zijn. Hier nu Ka mervragen over stellen ervaar ik in het licht van prioriteitenstellingen niet aan de orde. Waarom met na me deze partijen aan dit wange drocht in het democratisch bestel aandacht schenken, zeker als het om dit onderdeel van de poppen kast gaat, verbaast mij dan ook? Zij spreekt namens de regering (CDA/WD en gedoogpartij PW) die immers de virtuele touwtjes in handen heeft. Het is dan toch lo gisch dat er geen zaken worden ge zegd die de regering bruuskeren. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Milieuprojecten De term 'kapotbezuinigen' (krant 21 februari) is volledig misplaatst. Dat er een aantal milieuprojecten niet doorgaat, houdt absoluut niet in dat de Zeeuwse natuur verder bewust 'kapot' gemaakt wordt. In crisistijd dienen milieugroepen res pect te hebben voor het feit dat schrijnende mensenzaken vóór nieuwe dierenzaken en natuurwen- sen gaan. De natuurbeweging teert op gemeenschapsgeld, maar ne geert steevast contact met de loka le bevolking, waar ze in haar arro gantie meent boven te staan. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Tolvrij Is de provincie Zeeland een lappen deken van bevoordeelde en bena deelde gebieden, of van gelijkmatig verdeelde overheidsinvesteringen? Patricia de Milliano, lijsttrekker van het CDA in Zeeland, vindt een tolvrije Westerscheldetunnel voor Zeeuws-Vlamingen niet eerlijk. Is tolvrij worden na 30 jaar in de tun- nelwet veranderen in 33 jaar, nodig om een nieuwe tunnel in Sluiskil te kunnen financieren door 10 pro cent extra betaaljaren, wel eerlijk? Aan kosten voor spoorverbindin gen voor personenvervoer in Zeeuws-Vlaanderen heeft de staat en de provincie geen eurocent ge spendeerd. Is compensatie voor op centen door tolvrij gebruik van de Westerscheldetunnel voor Zeeuws- Vlamingen, alleen al in dit licht be zien, niet eerlijk? Frans Courtin Kievitstraat 2, Hulst Jachten in het stadscentrum van Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43