Vele honderden uren CA 22 zei Aan het lijntje De Nieuwe Toyota Landcruiser nu bij ons in de showroom. CAPPENDIJK TOYOTA almanak Vluchten In het Nijverheidscentrum in Goes woedde half februari een felle brand. De aloude Philippiense mosselschouw De Nieuwe Zorg bleef wonder boven wonder gespaard. zeeuws-viaamse Bijna verdronken broers band Cork Ai? ma|<er, |,et redelijk goed door naar finale dinsdag 1 maart 2011 TERNEUZEN - Niets helpt. Twee weken geleden werd het kunstwerk De Vlie gende Hollander aan de Herengracht in Terneuzen ontdaan van meeuwen- poep. De vogels hadden er lak aan. Daarom werden vorige week touwtjes over het kunstwerk bevestigd. Tevergeefs. De meeuwen kliederen er nog net zo lekker op los. Al was het alleen maar om de gemeente Terneuzen aan het lijntje te houden. foto Adri van de Wege '.4 Voortbordurend op 60 jaar wereldwijde ongeëvenaarde ervaring treedt de nieuwe Land Cruiser de meest uitdagende rijomstan- digheden ter wereld met een atletische wendbaarheid en een uiterst solide stabiliteit tegemoet. Rijd de horizon tegemoet met buitengewone motorprestaties en een complete controle voor de avonturen die u te wachten staan. Overwin de meest verraderlijke omstandigheden, beschermd door veiligheidstechnologie op eenzame hoogte. Laat u verwennen door de verfijnde styling en de hoogwaardige comfortverhogende uitrusting. De nieuwe Land Cruiser. Niet te stoppen. Compromisloos. Grenzeloos. Leverbaar in diverse uitvoeringen Grijskenteken vanaf 37.675,- excl. BTW en BPM Geel kenteken vanaf 64.945,- ind. BTW en BPM TERNEUZEN 'Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW. exclusief koslen rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wi|zigingen voorbehouden. Dislribufour: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.loyola.nl Het bezuinigingsmes snijdt ook in de uitgaven van de gemeente Middel burg. Afgelopen weken konden de 'slachtoffers' bezwaar maken tegen het schrappen van een deel van hun gemeentelijke toelage. En zo kwam na de badmeesters, de wijkbeheer- groepen, de beiaardiers, de muziek school ook de afdeling Walcheren van Vluchtelingenwerk Nederland voorbij. Verder schrappen in de bij drage betekent het einde, waarschuw de de inspreekster. Middelburg was haar laatste strohalm want de ande re grote gemeente op Walcheren had de geldkraan al dichtgedraaid. „Dus er komen ook vluchtelingen uit Vlis- singen?", werd haar gevraagd. „Jaze ker." Dat is weer eens wat anders, vluchtelingen uit eigen streek. GESPAARD door Harmen van der Werf Michiel Verras uit Walsoorden laat fo to's zien. „Zie je die twee muur tjes", wijst hij, „daarachter woedde de brand. De brandweer heeft de muurtjes en De Nieuwe Zorg nat gehouden. We hebben echt ontzettend veel geluk gehad." De foto's die Verras toont, zijn 16 februari gemaakt, de dag nadat een felle brand een groot deel van het Nijverheidscentrum in Goes in de as legde. De Nieuwe Zorg, een oud houten vissersschip én een be langrijk stuk Zeeuws maritiem erf goed, is wonder boven wonder zonder kleerscheuren behouden gebleven. Verras heeft met de Goese oud-le raar houtbewerking Henk Dierikx en vrijwilligers vele honderden uren werk in De Nieuwe Zorg zit ten. „Het zou eeuwig zonde zijn, als dat allemaal voor niks was ge weest." Dat was zeker Verras aan het hart gegaan. Niet alleen omdat er nog slechts drie schepen van het type De Nieuwe Zorg bestaan, maar vooral omdat de Philippien se of Zeeuwse schouw nog bij zijn opa Piet op de befaamde scheeps werf Moed en Trouw in Paal is ge bouwd. „Hij kreeg in december 1923 de opdracht, maart 1924 is het schip opgeleverd." De schouw was populair onder Philippiense mosselkweker. „Goed koper dan de grotere hoogaars", verklaart Verras, „en een schouw had bovendien meer laadvermo gen. In de mosselvisserij kwam dat goed van pas, voor het vervoer van de mosselen." Als PI 67 en later als PI 23 heeft het schip tot begin jaren vijftig van de vorige eeuw dienst gedaan in de mosselvisserij. Dat was tot het ein de van Philippine als mossellcweek- dorp, door de afsluiting van de Braakman in 1952. De PI 23 begon een tweede leven als plezierjacht. Niet altijd met even veel geluk. Een houten schip vergt veel onderhoud. In 2002 lag De Nieuwe Zorg in Bruinisse, to taal verwaarloosd. Wout Dijkstra, sleepbootkapitein bij Smit, ont fermde zich erover en liet de schouw stallen bij het Nijverheids centrum. Dat was al bezig met de restauratie van een andere schouw, de Betje. Die vaart weer sinds 2007. Met tussenpozen is de laatste jaren aan De Nieuwe Zorg gewerkt, dankzij bijdragen van onder meer de provincie, het Bernhard Cul tuurfonds, de gemeente Goes en scheepswerf Reimerswaal. „De contouren zijn weer goed zicht baar", zegt Verras. „We zitten nu op de helft, schat ik." Wanneer De Nieuwe Zorg helemaal klaar is, durft de scheepsbouwer niet te voorspellen. „Zo snel mogelijk, en dan moet ermee gevaren worden, want dan blijft er leven in." De Philippiense schouw De Nieuwe Zorg in oude staat (linksboven), het herstel in het Goese Nijverheidscentrum in volle gang (rechtsboven en linksonder) en net gered bij brand half februari (rechtsonder). foto's Michiel Verras MNMMMMHKMBBSMBMHBI Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURC - De Zeeuws-Vlaamse fimkrock- en jazzband Gork A27 is de winnaar van de tweede voor ronde van de Zeeuws-Vlaamse bandwedstrijd Steenworp. In The Lane in Oostburg ging de band zowel met de jury- als pu blieksprijs aan de haal. Gork A27 overtuigde met een eigen geluid, waarin jazz, rock en funk elkaar ontmoeten. Gork A27 bleef Sios, Golden Coffee en Fables and Fairytales de baas. De volgende voorronde van Steenworp vindt plaats op 25 maart, vanaf 19.30 uur in jongerencentrum Komma in Hulst. De finale is op 22 april in De Pit in Terneuzen. door Miriam van den Broek VUSSINGEN - De twee broertjes die zondag in het Vrijburgbad in Vlis- singen gereanimeerd zijn, maken het naar omstandigheden goed. Volgens manager Jaap Keijmel van het zwembad is de verwachting dat de jongens deze ochtend uit het ziekenhuis mogen. De broertjes werden zondagmid dag, binnen tien minuten na el kaar, bewusteloos uit het recreatie- bad gehaald. Inmiddels is duidelijk geworden dat ze niet op de bodem van het bad lagen, maar op hun buik aan de oppervlakte dreven. Toen ze niet reageerden toen ze werden aangetikt, is meteen de hulpverlening op gang gebracht. De manager van het zwembad heeft inmiddels contact gehad met de moeder van de jongens. Maar uit dat gesprek werd niet duidelijk wat er nou precies gebeurd is. Ver moed wordt dat de moeder de jon gens, die geen zwemdiploma's hadden, even uit het oog was ver loren. Als verantwoordelijk toe zichthouder gaat de provincie het ongeluk onderzoeken. Dat houdt in dat nader bekeken wordt wat er gebeurd is, maar ook worden het toezichtplan en de diploma's van de toezichthouders tegen het licht gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38