PZO I 21 Nederlands en Engels op de Schelde B #1 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Dode aangetroffen in Terneuzense flatwoning IlillilË Actiecomité pontje op het provinciehuis Waterdunen Nee! wil ruimte in infocentrum Kosten vandalisme voor vrije school 'Deeltijdwonen' toegestaan in kleine kernen van gemeente Sluis ÊU Dinsdag 1 maart 2011 Philippiense schouw De Nieuwe Zorg is schip met veel levens Bernadien van Rosevelt geeft advies over gezond eten Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SCHEEPVAART Schippersvereniging Schuttevaer maakt bezwaar tegen maatregel Scheldecommissie door Wout Bareman terneuzen - De Permanente Schel decommissie wil dat Nederlands en Engels de voertaal worden op de Westerschelde. Alleen in nood gevallen wordt ook Frans en Duits toegestaan. Schippersvereniging Koninklijke Schuttevaer voelt niets voor de maatregel, die de vei ligheid van de scheepvaart moet verhogen. Schuttevaer meent dat het middel erger is dan de kwaal. Zeeuws re giocoördinator Jan de Vries: „Hoe gebrekkig de huidige communica tie ook is, voer je Engels in dan stuit dat op verzet. De huidige ge neratie schippers spreekt eerder Duits dan Engels. Het zou goed zijn nog minstens één generatie te wachten. De jongeren groeien im mers automatisch met de Engelse taal op. Nu invoeren, zorgt alleen maar voor verwarring. Trouwens, als men alleen maar Nederlands en Engels goedkeurt, heb ik mijn twijfels over de juridische haalbaar heid." Schuttevaer zou eerder nog voor Duits als voertaal kiezen. De Scheldecommissie, waarin nau tische vertegenwoordigers van Ne derland en Vlaanderen zitting heb ben, wilde de maatregel aanvanke lijk vandaag in laten gaan, maar volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat moet de zaak eerst nog besproken worden met de bin- nenvaartsector. Dat gebeurt eind volgende week. Met de toename van schepen uit Oost- en Midden-Europa op de West-Europese vaarwegen zijn de taalproblemen gegroeid. Enkele weken geleden nog kwam op de Westerschelde tussen Hansweert en Terneuzen het Poolse binnen schip NAWA to van rederij Nawa- trans uit Stettin in moeilijkheden. In dichte mist raakte de beman ning het spoor bijster. Omdat geen van de bemanningsleden voldoen de, Nederlands, Engels of Duits sprak, schakelde de verkeerspost Terneuzen uiteindelijk de sleep boot Multratug 18 van Multraship in om het schip de haven van Ter neuzen in te loodsen. De Permanente Scheldecommissie constateert dat dergelijke proble men zich regelmatig voordoen en dat maatregelen onontkoombaar zijn. „Er kunnen immers gevaarlij ke situaties ontstaan, vooral op lo caties waar de binnenvaart de hoofdvaarweg moet kruisen." De waterpolitie is gevraagd strenger te gaan controleren op het gebruik van de voertaal. 1 mmÊÊÊÊ TERNEUZEN - In een appartement in het ge bouw De Zeester aan de Churchilllaan in Ter neuzen is gistermiddag even na half twee een dode persoon aangetroffen. Politieagenten in witte pakken hebben in het appartement op de begane grond een onderzoek ingesteld. Hieruit bleek dat de persoon een natuurlijke dood is gestorven. Of het om een man of vrouw gaat en hoe lang het slachtoffer leven loos in het appartement heeft gelegen,-kon de politie gisteravond niet zeggen. foto Tim Koster SLUISKIL Het actiecomité tot Behoud van de Sluiskilse Rijkspont overhandigt vandaag op een provinciehuis in Middelburg een petitie aan gedepu teerde Kees van Beveren. De provincie voert overleg met Rijkswaterstaat, dat het pontje over het Kanaal van Gent naar Ter neuzen eind dit jaar vanwege be zuinigingen uit de vaart wil ne men. De provincie liet al eerder we ten in te zetten op het langer laten varen van het pontje. BRESKENS Actiecomité Vrienden van Water dunen Nee! wil graag een ruimte inrichten in het tijdelijk bezoekers centrum dat de provincie tijdens de aanleg van Waterdunen open stelt. Een verzoek daartoe is inmid dels bij het provinciebestuur neer gelegd. De actiegroep wil ter plaat se een tegengeluid laten horen en zien, onder meer door middel van foto's, audiofragmenten en publica ties. Het centrum moet komende zomer openen. TERNEUZEN De vrije school aan de Handellaan is zelf verantwoordelijk voor repa ratie van onder meer de zandbak op het schoolplein. De gemeente kan - als de door vandalisme ge plaagde school daar om vraagt - eventueel bijdragen aan herstelkos- ten, antwoorden B en W op vragen van Peter Clijsen. Het raadslid van GroenLinks wees er op dat de deels vernielde zandbak vanwege losliggende betonnen stenen voor ongelukken kan zorgen. SLUIS - Het Sluise gemeentebe stuur denkt er sterk' over in kleine kernen niet-permanente bewo ning van huizen toe te staan, en in de grotere plaatsen het verbod op 'tweede woningen' in stand te houden. Dat zei 'burgemeester Jaap Sala afgelopen week in een raadsvergadering. Sala deed die uit lating naar aanleiding van een voorstel van de oppositie om het tweedèwoningenbeleid in de ge meente Sluis helemaal af te schaf fen. Lijst Babijn, Nieuw Gemeente belang en Helder Zeeuws wijzen daarbij op de groeiende leegstand in dorpen en geven aan dat een woning 'altijd nog beter een paar weken dan helemaal niet' be woond kan zijn. B en W komen nog voor de zo mer met een notitie 'Tweede Wo ningen', waarin één en ander wordt uitgewerkt. De oppositie be sloot daarom het voorstel nog niet in stemming te brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37