21 zeeland 'Neem de aanbevelingen Thermphos heeft uitstoot WD weggestuurd door Vlissingse marktmeester PZC dinsdag Stemangst De krant 5 weken voor 15 euro! Statenleden nemen de conclusies van de commis sie-Mans hoog op. Intussen houdt fosforfabriek Thermphos zich keurig aan de afspraken. dinsdag 1 maart 2011 door Marleen Blommaert Morgen is het dan zo ver. Scholen, bejaar denhuizen en buurt- gebouwen zullen worden omgetoverd in stembu reaus. Ik vind het nog steeds een tikje bijzonder, stemmen. Ik heb al op vele plekken gestemd. In Grouw, Den Haag, Tilburg, Gou da, Vogelwaarde en natuurlijk in Hulst. Er gaat ook iets plechtigs vanuit. Drie heren, want het zijn toch meestal nog heren, die ach ter een tafel zitten en consciën tieus checken of ik wel in het re gister voorkom. Keurig zetten ze ergens een streepje en overhandi gen me een stembiljet. In een frac tie van een seconde overvalt me iedere maal een volstrekt idiote twijfel als ik voor de mensen van het stembureau sta. 'Stel dat ik nou niet op de lijst sta of dat man lief die machtiging niet goed heeft ingevuld.' Vanwaar die ang stige gedachten? Het antwoord ligt ongetwijfeld ergens in mijn verleden of mijn genen begraven, ik weet het niet. Want wat is het ergste dat me kan overkomen? Dat je die dag geen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T. 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T. 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens, kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) O ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres THERMPHOSAFFAIRE stem zou kunnen uitbrengen? Is dat erg? Ik kom tot de conclusie, dat ik dat inderdaad erg zou vin den. Het klinkt wat gezwollen mis schien, maar voor democratie en stemrecht is gestreden, gevochten en gestorven. Je kunt nu wel de ontevreden burger uithangen in de trant van: Of je nu door de kat of... en dat soort gebruikelijke uit latingen. Maar dan verkwansel je toch iets waar hele volken nog steeds voor strijden. Natuurlijk frons ik ook wel eens als ik naar debatten en de politieke poppen kast kijk. Maar landen als Libië en Birma laten zien dat er nog heel andere toneelstukken denkbaar zijn. Dus ik sta in ieder geval morgen weer voldaan buiten als ik één of twee stemmen heb uitgebracht. En eerlijk, ook weer een beetje op gelucht omdat het goed is gegaan. Kopieer vanavond nog even uw paspoort en vul de machtiging in als u geen tijd heeft Of beter nog neem de tijd. Hup, gebruik uw verstand en gebruik uw stem. Stemmen morgen! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Nadia Berkelder en Ben Jansen Het rapport van de commissie- Mans over het toezicht en de handhaving bij fosforfabriek Therm phos verdwijnt niet onderin een bureaula, beloven de lijsttrekkers van de politieke partijen. Mans concludeerde vrijdag, vijf dagen voor de verkiezingen, dat het toe zicht van de provincie heeft ge faald. Natuurlijk, moeten ze er zich nog 'intern over beraden' (CDA), zijn er 'nog veel vragen' (Christen- Unie), en moet 'de fractie het er nog over hebben' (D66). „Maar het is belangrijk dat het niet onder tafel geschoven wordt", vindt D66-lijsttrekker Alex Hijgenaar. „Te zwaar om te laten liggen", meent Annebeth Evertz (PvdA). „Buitengewoon serieus", vindt ook Sjoerd Heijning (WD). George van Heukelom - de enige lijsttrekker die ook lid is van het dagelijks provinciebestuur - liet za terdag al weten het niet eens te zijn met de conclusies van de com missie-Mans. Leen Harpe, lijsttrek ker van GroenLinks, de partij van milieugedeputeerde Marten Wiers- ma, wijst erop dat de problemen met het toezicht zich tijdens drie collegeperioden hebben voorge daan, dus niet alleen onder Wiers ma's verantwoordelijkheid. „Nu is er een milieuvergunning. Dus is het opgelost. Dat is winst." De oppositiepartijen denken daar heel anders over. „Ik kan niet an ders zeggen dan dat ik blij ben met dat rapport", zegt Johan Robe sin (Partij voor Zeeland). „Het be vestigt wat we al lang vermoed den; de puzzelstukjes passen nu in elkaar. Wat ons betreft mogen de aanbevelingen letterlijk worden Fosforproducent Thermphos lijkt de uitstoot van dioxine de laatste maanden in de hand te hebben. Vertoonde de gra fiek met meetresultaten eerder een grillig verloop, inmiddels is de si tuatie stabiel. De uitkomsten van de door de pro vincie uitgevoerde dioxinemetin gen tot en met 25 januari zijn be kend. Sinds 8 december is de uit stoot van deze giftige stoffen niet meer boven de tot eind 2014 gel dende norm van 0,4 nanogram uit gekomen en sinds begin januari wordt met sobere regelmaat stee vast 0,01 nanogram gemeten. Die laatste hoeveelheid is tien keer la ger dan de landelijke norm van 0,1 nanogram waaraan Thermphos vanaf 2015 moet voldoen. Eigen metingen van Thermphos, die tot in de tweede helft van vorige maand reiken, geven een gemiddel de van 0,04 nanogram te zien. Di recteur Rob de Ruiter van Therm phos is voorzichtig verheugd over deze uitkomsten. „Dit is het resul taat van jarenlange inspanningen om het proces stabiel te krijgen." De dioxine ontstaat in de sinterfa- briek, waar van erts en klei korrels worden gebakken die in de fosfor- ovens worden gebruikt. Een afge wogen samenstelling van het fos faaterts, verlaging van de tempera- door Maurits Sep Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekeningaf te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, in het colofon treft u nadere informatie aan. VLISSINGEN - Campagne voeren in Vlissingen - van oudsher een rood PvdA-bolwerk - is de WD slecht bevallen. Vrijdag werd het campag neteam weggestuurd van de week markt. De WD heeft gisteren een klacht ingediend bij de gemeente. Acht liberalen waren vrijdag op de weekmarkt om stemmen te trek ken voor de WD bij de Provincia le Statenverkiezingen van morgen. Ze hadden een spandoek met op blaasbare lijst bij zich en deelden folders uit. Na overleg tussen marktkooplui en de marktmeester moest eerst het spandoek weg en later mochten de WD'ers ook geen folders meer uitdelen, klaagt lijsttrekker Sjoerd Heijning uit Goes. Nergens anders in Zeeland maakte hij zoiets mee. Hij verwijt de marktmeester 'onbehoorlijk ge drag, omdat het een onnodige be perking van het democratisch pro ces betreft'. Bovendien dient hij be zwaar in tegen de besluiten om het spandoek te laten weghalen en de campagnevoerders van de week markt weg te sturen. Als de ge meente die tenminste eerst zwart op wit wil zetten, want, beseft Heijning, tegen mondelinge beslui ten is geen bezwaar mogelijk. De gemeente Vlissingen stelt zich echter vierkant op achter haar marktmeester. Volgens een woord voerster stonden de WD'ers na melijk met hun spandoek op een plek waar marktkooplui ook niet mogen staan, omdat ze dan de toe gang naar een bedrijf blokkeren. En bij het uitdelen van folders stonden ze zo 'hinderlijk' in het gangpad om iedereen aan te spre ken, dat ze daarom gevraagd zijn weg te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2