281 SP Voetbal is als een strijd tussen Rabo plukt vruchten van vooruitstrevend beleid Cricketteam zwaar onderuit in New Delhi Champions League zet Ajax op winst Gemeente Breda helpt NAC met voorschot Ooijer kan nieuw contract tekenen VOETBAL IS OORLOG Ze zouden een voorbeeld voor de jeugd moeten zijn, maar steeds vaker gaan topvoetballers behoorlijk over de schreef. Het wangedrag neemt toe op de velden. Afgelopen weekeinde was het opnieuw raak. St. dinsdag 1 maart 2011 NEW DELHI Het Nederlands cricketteam heeft gisteren bij het wereldkampioen schap in Azië ook de tweede groepswedstrijd verloren. Oranje was in New Delhi niet opgewassen tegen het krachtige bowlen en bat ten van testland West-Indië. De ploeg van captain Peter Borren kon tegenover het imposante to taal van 330 runs, voor het verlies van acht wickets, van de tweevou dige wereldkampioen slechts 115 runs zetten. Nederland, dat eerder nipt verloor van Engeland, was na 32 overs all out. AMSTERDAM De deelname aan de Champions League heeft Ajax afgelopen half jaar uit de rode cijfers geholpen. In de eerste helft van het gebroken boekjaar 2010/2011 hield de beursge noteerde voetbalclub een netto winst van 2,2 miljoen euro over, zo werd gisteren bekendgemaakt. Een jaar eerder rapporteerde Ajax nog een verlies van 9,9 miljoen eu ro. BREDA De gemeente Breda is NAC Breda te hulp geschoten door een voor schot op een claim van de eredivi sieclub te betalen. NAC Breda verkeerde eind vorig jaar in liquiditeitsproblemen, waar na de gemeente besloot alvast 200.000 euro uit te keren op een claim die wellicht hoger uitkomt. NAC Breda werd vorig jaar gecon fronteerd met extra kosten als ge volg van een verbouwing van het stadion en wil die al een tijdje ver halen op de gemeente. AMSTERDAM André Ooijer verlengt zijn loop baan mogelijk met nog een sei zoen bij Ajax. De verdediger krijgt sinds de komst van trainer Frank de Boer nauwelijks speeltijd. De op volger van de vertrokken Martin lol heeft Ooijer echter laten weten dat hij erg tevreden over hem is. Ajax en Ooijer bekijken aan het ein de van het seizoen of ze nog een jaar met elkaar verder gaan. Dat i gen, „Het Maai heeft door Patrick Delait en Edward Swier DEN HAAG - De overwinning van Sebastian Langeveld in de Omloop Het Nieuwsblad was dit seizoen al nummer tien voor Rabobank. Ra- bo-trainer Louis Delahaije gelooft niet in een geheim, wel in een pro fessioneel.beleid dat zijn vruchten begint af te werpen. Ploegleider Erik Dekker vult aan: „We zijn het wielrennen de laatste jaren anders gaan benaderen. Tuurlijk, de win naar komt nog steeds met de ar men omhoog over de streep, maar het traject naar die overwinning is ingrijpend veranderd." Nee, Rabobank-trainer Louis Dela haije heeft afgelopen winter niet opnieuw het wiel uitgevonden. De trainingsschema's die hij meegaf aan de renners van de oranje briga de verschilden nauwelijks met die van voorgaande jaren. Ook de ploegleiding en de medische staf hebben hun werkwijze nauwelijks veranderd. Aardverschuivingen wa ren volgens Delahaije ook niet no dig om van Rabobank een winnen de ploeg te maken. De successen- reeks van de Nederlandse equipe in het nog prille seizoen is volgens de trainer veeleer het resultaat van een jarenlang proces. Dekker beaamt dat: „De structuur is sterker dan ooit. Ons funda ment staat, na jarenlang extra in vesteren, stevig." Delahaije: „In het peloton zijn er geen twee ploegen die zoveel aandacht schenken aan het begeleiden van renners. Voe ding, hoogtestages, mentale bege leiding: wij doen er alles aan om renners beter te maken. Het is mooi dat we de vruchten begin nen te plukken van dat beleid. Al vind ik dat we begin vorig jaar net zo sterk reden als nu." In 2010 telde Rabobank na het Vlaamse openingsweekeinde drie overwinningen. Dit seizoen staat de teller al op tien, met de eindze ge van Robert Gesink in de Ronde van Oman en de winst van Sebasti an Langeveld in de Omloop het Nieuwsblad als uitschieters. En tuurlijk: zien winnen doet win nen. Met name de Nederlandse coureurs hebben het naar hun zin. Liefst zeven van de tien zeges wer den door Nederlandse talenten ge boekt: Lars Boom, Sebastian Lange veld, Theo Bos (2) en Robert Ge sink (3). Renners met groeimarge. „Alle tes ten van Robert Gesink wijzen uit dat hij beter is dan ooit tevoren en hij was al een wereldtopper. Ro bert is pas 24. Op die leeftijd is het een natuurlijk proces dat je sterker wordt. Ook Lars Boom, Bauke Mol- lema, Steven Kruiswijk en Tom Leezer gaan nog beter worden." De vliegende start is volgens Dela haije het gevolg van een aantal za ken die op hun plaats vallen. Zo noemt de trainer het aankoop beleid een schot in de roos. Met vroege sprintzeges wonnen Mi chael Matthews en Theo Bos het vertrouwen. Ook de integratie van Carlos Barredo, Luis Léon Sanchez en Matti Breschel verliep volgens Delahaije voorbeeldig. „Voor de teamspirit is het enorm belangrijk dat het klikt in een ploeg." Tijdens de Ronde van Oman ver telde Gesink aan Delahaije dat hij plots begreep waarom andere ploe gen hun zeges zo uitbundig vie ren. „Robert vond dat altijd over dreven, totdat hij in Oman zelf rond de nek hing van Theo Bos. Deze jongens gunnen elkaar het succes. Dat maakt ons zo sterk." L_ Twente-verdediger Douglas krijgt rood van arbiter Ruud Bossen in het duel met AZ. De wedstrijd werd later stilgelegd wegens spreekkoren vanaf de tribu ne. Douglas werd voor zijn wangedrag zes wedstrijden geschorst. foto Paul Vreeker/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28