zeeland 123 100 Aagtekerke saamhorigheidsgevoel' vrienden van Gemeente vraagt inbreng burgers voor Roemenië bij plannen voor Toorenvliedt Tinca zamelt in 0 Brand in schuurtje in W. Alexanderstraat Duo Fougère treedt op in SVRZ-locaties Bomenkenner geeft lezing in MEC Workshop over gelukkig worden dinsdag 1 maart 2011 W De oproep om met suggesties te komen die de leefbaarheid van de dorpen vergroten, heeft honderd plannen opgeleverd. Vier daarvan zijn er door een jury uitgepikt en worden verder uitgewerkt. De winnaar van Aagtekerke was gisteren niet bij de prijsuitreiking. Het bes te idee was om samen met verschillende organisaties activiteiten te organi seren voor de Aagtekerkse jeugd. In verzorgingshuis De Tienden schakelt Ina Willemse wel eens een vrijwilliger in om te helpen met het verhuizen van een bed. foto's Ruben Oreel VROUWENPOLDER - De vereniging Vrienden van Tinca begint deze week aan de laatste loodjes van haar jaarlijkse hulpactie voor Roe menië. Vrijdag en zaterdag kun nen in de supermarkten in Vrou wenpolder, Serooskerke en Arne- muiden boodschappen worden ge kocht die meteen daarna kunnen worden afgestaan voor Roemenië. Hiermee worden eind maart in een schuur in Vrouwenpolder voedselpakketten gemaakt die sa men met andere spullen naar 200 gezinnen in Roemenië worden ge bracht. Kinderen van de scholen in Gapinge en Nieuw- en Sint Joos- land zetten zich ook in. door Carla van de Merbel MIDDELBURC - De gemeente Mid delburg werkt aan een opknap- plan voor park Toorenvliedt. Men sen die hierover willen meeden ken, worden uitgenodigd om van avond naar een bijeenkomst te ko men in de Vergulde Baars in de Stromenwijk. Na deze avond wordt een klankbordgroep samen gesteld die bestaat uit bewoners en belanghebbende organisaties. Het plan om park Toorenvliedt op te knappen bestaat al langer. Nu de gemeenteraad heeft besloten mee te doen aan het Europese pro ject 'World War II Heritage' en via dat project subsidie kan worden binnengehaald, wordt begonnen met invulling van de plannen. In juni wordt bekend of Europa subsi die geeft voor het park. Toorenvliedt maakt kans op subsi die uit het Europese project voor erfgoed uit de Tweede Wereldoor log door de aanwezigheid van bun kers in het park. Het complex van elf bunkers in Toorenvliedt is het enig overgebleven divisiehoofd- kwartier uit de Twee Wereldoor log in Nederland. Het is de bedoe ling om twee of drie bunkers op te knappen en in te richten als educa tieve speelplek. Kinderen kunnen zo op een sportieve manier geïnte resseerd worden voor de Tweede Wereldoorlog. Maar niet alleen de bunkers moeten worden opge knapt, vindt de gemeente. Het he le park moet aantrekkelijker en be ter toegankelijk worden, voor de huidige bewoners van de Stromen- wijk én voor de toekomstige bewo ners van de nieuwe wijk Ritten- burg. Deze wijk komt op het Ar duinterrein, na het vertrek van het asielzoekerscentrum volgend jaar. De eerste woningen worden naar verwachting in 2014 opgeleverd. De informatiebijeenkomst vanavond in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat begint om 19.30 uur. OOST-SOUBURG In een schuurtje bij een woning in de Willem Alexanderstraat in Oost-Souburg heeft gistermiddag rond 16.30 uur korte tijd brand ge woed. Volgens de brandweer ging het om een relatief kleine brand die vrij snel geblust was. De schade aan het schuurtje en de inboedel was desondanks groot Bij de brand zijn geen slachtoffers geval len. Mogelijk is het vuur ontstaan door een technische storing in een witgoedapparaat in het schuurtje. MIDDELBURG Duo Fougère geeft deze week con certen op verschillende locaties van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) op Walche ren en in Goes. Zo is er vanmiddag om 15.00 uur een optreden in Sim- nia in Domburg (aanvang 15.00 uur) en morgen in het Gasthuis in Middelburg (aanvang 19.00 uur). Duo Fougère bestaat uit Manuel Visser (altviool) en Annemieke IJ zerman (harp). Het duo brengt een gevarieerd klassiek programma. VLISSINGEN De Middelburgse bomenkenner Jo- han Antheunisse geeft morgena vond op uitnodiging van MICMEC Walcheren een lezing over bomen in het Milieu Educatief Centrum in Vlissingen. Antheunisse werkt bij de afdeling Groenbeheer van de ge meente Middelburg. De lezing in het MEC aan de Korenbloemlaan duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Kos ten: 2,50 euro. Aanmelden via 0118- 417039 of info@micmec.nl. VLISSINGEN Ankie Spinnewijn uit Vlissingen geeft donderdag de workshop 'Een cursus in wonderen'. Ze doet dat op uitnodiging van de Spirituele Sociëteit Zeeland. Spinnewijn geeft de deelnemers aan de work shop aanwijzingen voor een min der stressvol en gelukkiger leven. De workshop wordt gegeven bij Bo dy and Soul Fitness aan de Edison- weg in Vlissingen en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: 5 euro. BÈÊÊÊÊBBÊÊK Hgg -1 Aan de Universiteit van Twente heeft Mariëlle Walraven haar Mas ter Technical Medicine gehaald. t Mariëlle Walraven is oud-leerling van basisschool Acaciahof en de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, beide te Middelburg. De komende vier jaar wil Walra ven promoveren in het VU-zieken- huis te Amsterdam. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 27-01-2011 is onder curatele gesteld mevrouw Rebecca Jacoba van der Straten, geboren te Bergen op Zoom op 16-04- 1993, wonende te Pierestraat 6 B 4715 RP Rucphen en is tot cura tor benoemd de heer Pieter Johannes van der Sluijs, wonen de te Pierestraat 6B 4715 RP Rucphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23