leels PZC Wantrouwen ergert architect Broertjes maken het redelijk WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 THEATER Venhoeven vraagt Middelburgers om vertrouwen bij ontwerp schouwburg Afvalactie voor schone zee Actiecomité pontje op het provinciehuis Noorse Boskat weer terug bij zijn baasje Vrouw uit Vlissingen beroofd van tas almanak Vluchten Dinsdag 1 maart 2011 Ideeën over welzijn van inwoners Veere worden uitgevoerd 21 Kees van Dongen reviseert motor voor historische sleper Tip? walcheren@pzc.nl SmMH HM door Theo Giele MIDDELBURG - Architect Ton Ven hoeven moest het gisteren even van het hart. „Ik proef al een jaar een enorm wantrouwen. Ik word daar chagrijnig van want mijn vak is ontwerpen. Ik krijg hier een beetje genoeg van." Venhoeven en landschapsarchitect Boudewijn Almekinders van Okra presenteerden gisteravond in de foyer van de Middelburgse Stads schouwburg hun visie op de bouw van een nieuw theater in een park aan het Molenwater. Vele tiental len mensen waren op de presenta tie afgekomen. Vanuit de zaal kwamen kritische geluiden. Een aantal mensen vroeg Venhoeven feitelijk om een onzichtbaar gebouw neer te zetten en daar wordt een architect niet blij van. Zelfs de term 'cultuurbar barisme' viel. De vereniging Stads park Molenwater overviel Venhoe ven met een animatiefilmpje om te laten zien hoe groot het gebouw zou worden. Nadat hij eerst be zwaar had gemaakt tegen deze on aangekondigde actie, mocht het filmpje toch vertoond worden. En hoewel Caja Oldenburger zei dat het filmpje naar eer en geweten was gemaakt door de vereniging, was het eerste wat opviel dat in de animatie alle blaadjes van de bo men waren gevallen, de schouw burg niet wit maar donker was uit gevoerd en dat het vaak vanuit een laag perspectief was gemaakt. Venhoeven vroeg de zaal om ver trouwen. En hij deed ook de belof te om van de 23 meter hoge toneel toren iets moois te maken, want hij proefde dat juist.over dit deel van de schouwburg veel mensen bezorgd waren. Maar hij noemde de Middelburgers ook 'gezegend'. Veel binnensteden zijn volgens hem een dooie boel geworden om dat voorzieningen zijn verdwenen. „Een theater in een park, op deze plek, is een onwaarschijnlijke ver rijking voor deze stad. Laten we sa men de schouders eronder zet HHsaHHHMMSHBaMMHKMKMSHgfflSBKHrasBBHaBSsaHSBi VLISSINGEN - Zo af en toe een schoonmaakactie op het strand is natuurlijk hartstikke goed, maar voor kunstenaar Matthijs Lievaart uit Amsterdam lang niet voldoende. Hij is een actie begonnen om her en der op de stranden 'zeeafvalbakken' te plaatsen. Die moeten zorgen voor een 'continue prikkeling' bij mensen om troep meteen netjes op te ruimen en niet zomaar weg te gooien. Daar om heeft hij zijn actie gedoopt in Doe mee, verlos de zee. Sinds gisteren hangt er op het Nollestrand van Vlissingen een bord met dit opschrift. De bedoe ling is dat er binnenkort ook een afvalbak komt te staan. Monique jankowski uit Vlissingen heeft de actie hierheen gehaald. „Ik hou van de zee. Ik hoop dat dit overal in het land wordt overgeno men." Ze heeft de gemeente ook al benaderd met de vraag of die de actie wil ondersteunen. Gisteren kreeg ze al hulp van strandopruimers Jasmijn, Marith en Beau (vlnr). foto Ruben Oreel SLUISKIL Het actiecomité tot Behoud van de Sluiskilse Rijkspont overhandigt vandaag op het provinciehuis in Middelburg een petitie aan gedepu teerde Kees van Beveren. De provincie voert overleg met Rijkswaterstaat, dat het pontje over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen eind dit jaar wegens bezui nigingen uit de vaart wil nemen. De provincie liet eerder al weten in te zetten op het langer laten va ren van het pontje. MIDDELBURG De Noorse Boskat die in Middel burg gered is uit een motorblok van een auto, is herenigd met zijn baasje. Dat heeft het dierenasiel in Middelburg bekendgemaakt. In te genstelling tot eerdere berichten komt de kat niet uit Bergen op Zoom, maar is-ie ergens in Middel burg onder de motorkap gekropen. De medewerker van de Dierenam bulance Walcheren zegt pas later te hebben gehoord dat het verhaal an ders in elkaar zat. MIDDELBURG Een 60-jarige Vlissingse is zaterdag in Middelburg beroofd van haar tas. Dat gebeurde tegen 23.30 uur in de Korte Noordstraat. De vrouw liep in de richting van het Molen water. Ter hoogte van de waterto ren werd ze aangesproken door twee jongens op een fiets. Vervol gens kreeg ze een duw waardoor ze ten val kwam. Daarna werd haar tas van haar schouder getrokken. Ze raakte niet gewond. De daders vluchtten richting het Molenwater. ten", luidde de oproep van de ar chitect. Wytze Patijn was positief over het plan. Patijn is voorzitter van het onafhankelijk kwaliteitsteam dat de gemeente adviseert over bouw projecten. Het kwaliteitsteam wil de nieuwe schouwburg wel wat verder in het park zetten zodat ook de Koepoort bij het park be trokken kan worden. In het com promis dat nu voorligt komt tus sen het theater en de Koepoort nu een parkeerterreintje en een weg. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De twee broertjes die zondag in het Vrijburgbad in Vlis singen gereanimeerd zijn, maken het naar omstandigheden goed. Volgens manager Jaap Keijmel van het zwembad is de verwachting dat de jongens deze ochtend uit het ziekenhuis mogen. De broertjes werden zondagmid dag, binnen tien minuten na el kaar, bewusteloos uit het recreatie- bad gehaald. Inmiddels is duidelijk geworden dat ze niet op de bodem van het bad lagen, maar op hun buik aan de oppervlakte dreven. Toen ze niet reageerden toen ze werden aangetikt, is meteen de hulpverlening op gang gebracht. De manager van het zwembad heeft inmiddels contact gehad met de moeder van de jongens. Maar uit dat gesprek werd niet duidelijk wat er nou precies gebeurd is. Ver moed wordt dat de moeder de jon gens, die geen zwemdiploma's hadden, even uit het oog was ver loren. Als verantwoordelijk toe zichthouder gaat de provincie het ongeluk onderzoeken. Dat houdt in dat nader bekeken wordt wat er gebeurd is, maar ook worden het toezichtplan en de diploma's van de toezichthouders tegen het licht gehouden. Tip? redactie@pzc.nl Het bezuinigingsmes snijdt ook links en rechts in de uitgaven van de ge meente Middelburg. Afgelopen we ken konden de 'slachtoffers' in woord en geschrift bezwaar maken tegen het schrappen van een deel van hun gemeentelijke toelage. En zo kwam na de badmeester, de wijkbeheergroe- pen, de beiaardiers en de muziek school, ook de afdeling Walcheren van Vluchtelingenwerk Nederland voorbij. Verder schrappen in de toch al niet zo riante bijdrage betekent het einde van de afdeling, waarschuwde de in- spreekster. Middelburg was haar laatste strohalm uiant de andere gro te gemeente op Walcheren had al eer der de geldkraan dichtgedraaid. „Dus er komen ook vluchtelingen uit Vlissingen?", werd haar daarop ge vraagd. „Jazeker." Dat is weer eens wat anders, vluchte lingen uit eigen streek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21