Vogelaarwijken halen achterstand gestaag in effeweg.nl busreizen Bodensee en Zwarte Woud Gratis brochure 2011 binnenland 17 Achtervolging door politie leidt tot kettingbotsing Alleengaanden reis Bodensee en Zwarte Woud Kijk op wvivi.effeweg.nl of bel 0529-46 96 67 Geen 1-Persoonskamer toeslag.' Ja, stuur mij de brochure met supervoordelige busreizen maandag 28 februari 2011 door Gert van Harskamp DEN HAAG - Het 'krachtwijkenbe- leid' van voormalig PvdA-minister Ella Vogelaar is aantoonbaar suc cesvol. De veertig Vogelaarwijken halen hun achterstand in ten op zichte van de rest van Nederland. Schooluitval neemt stefker af dan elders, de criminaliteit daalt snel ler en de bewoners zijn duidelijk meer tevreden. Hoewel de werk loosheid in achterstandswijken nog steeds hoger is dan elders, is het verschil afgelopen drie jaar fors kleiner geworden. Dat blijkt uit voorlopige gegevens op basis waarvan minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Za ken) in mei de wijkenaanpak eva lueert. De aanpak van achter standswijken ontmoet vooral bij rechtse partijen kritiek en wordt nogal eens gezien als geldverspil ling, tot ergernis van de organisa tie van woningcorporaties Aedes. In de wijkenaanpak werken ge meenten, schuldhulpverlening, uit keringsinstantie UWV, jeugd- en gezinszorg, scholen en woningcor poraties nauw samen. Daardoor vallen problemen sneller op en kunnen zij gericht worden aange pakt. Huizen worden opgeknapt, ondernemerschap bevorderd en er wordt werkgelegenheid gecreëerd. Uit gegevens van Binnenlandse Za ken blijkt dat de werkloosheid in de Vogelaarwijken in 2007 nog 7 procent hoger was dan het Neder lands gemiddelde. In november 2010 was het verschil geslonken tot 5 procent. Dat verschil lijkt nog kleiner te worden, want de werk loosheid in de achterstandswijken daalt harder dan elders. Ook het opleidingsniveau in ach terstandswijken stijgt sneller dan gemiddeld. In de Schiedamse wijk Niepwland ligt dat niveau inmid dels gelijk met het gemiddelde in de rest van de stad. Toch gaapt er nog wel een onderwijskloof Lan delijk gaat iets meer dan 40 pro cent van de leerlingen naar havo of vwo, terwijl dat in de aandachts- wijken tussen de 25 en 30 procent is. Het aantal voortijdige schoolver laters daalt in achterstandswijken wel veel harder dan landelijk. Hoewel minister Donner pas in mei met een evaluatie komt, blijkt uit de eerste rapporten dat bewo ners in achterstandswijken zich be duidend beter zijn gaan voelen, dat de bedrijvigheid toeneemt en de samenhang tussen verschillen de groepen in de wijken is verbe terd. De brand in de stierenstal brak vlak na middernacht uit. De brandweer had de brand na een half uur onder controle. De felle brand is vermoedelijk door kortsluiting veroorzaakt. Er raakten geen personen gewond. Bij de brand is wel asbest vrijgekomen. Die kwam in de omgeving neer en wordt door een gespecialiseerd bedrijf opgeruimd. foto Stefan Koopmans/GPD EINDHOVEN - Een 34-jarige automo bilist uit Veenendaal die probeer de te ontsnappen aan de politie heeft gistermiddag een ernstig on geval veroorzaakt in Eindhoven. Ooggetuigen hadden de politie ge waarschuwd nadat de man slinge rend over de A58 richting Best reed. Een getuige reed achter de au to aan en hield de politie op de hoogte. Die nam de achtervolging over en gaf de verdachte een stop teken. De bestuurder negeerde het stopteken. De man slaagde erin een tweede politieauto te ontwij ken. Vervolgens reed hij tegen een stilstaande auto. Er volgde een ket tingbotsing waarbij naast de auto van de verdachte drie auto's be trokken waren. Drie personen raakten gewond. De verdachte pro beerde te vluchten, maar kon snel worden aangehouden. Hij had geen rijbewijs. Tijdens deze gezellige busreis maakt u kennis met het Zwarte Woud. .Door zijn prachtige natuur met uitgestrekte bossen is het een geliefde vakantie- bestentfriing. Naast de prachtige natuurtochten bezoekt u ook 's werelds grootste koekoeksklok, de Bodenseer kasteel Hohenzollern en de umver- siteitstad Tubingen. Dag 1: Helmstedt Vanaf onze verzamelplaats rijden we rechtstreeks naar ons 3* hotel in Bad Dürrheim. Het in 2010 gerenoveerde hotel ligt vlakbij het kuurpark. Dag 2: Zwarte Woud De dag begint met een ont dekkingstocht door het Zwarte Woud. Geniet van de prachtige natuur! Bekijk in Schonach- bach 's werelds grootste: koekoeksklok! In Triberg brengen we een bezoek aan de grootste waterval van Duitsland, Hierna rijden we door naar Donaqeschingenr hier ont springt de Donau. Ontdek in dit piaatsje ook de JugendstiIhuizen Dag 3s Bodensee en Mainau Neem deel aan de boottocht in Schaffhausen. Deze brengt u dichtbij ëën van Europa's grootste watervallen. Ontdek het bloe- meneiland Mainau en maak een wandeling langs de schitterende bloemperken. Breng ook een be zoek aan het kasteel, de barokke kerk en diverse torens. Dag 4: Schwabische Alb Vandaag brengen we een bezoek aan de Schwabische Alb. Bezoek hier het indrukwekkende kasteel Hohenzollern! Ga ook mee naar Tubingen en ontdek hier het prachtige marktplein met de Neptunesfontein of ne.em een kijkje in het stadhuis. Dag 5: Terugreis We rijden terug naar Nederland. Aangekomen bij het verzamelpunt kunt u deelnemen aan het afscheidsdiner, waarna de servicelijn u naar uw opstapplaats terug brengt. Inclusief: 4 overnachtingen in een 1- of 2-persoonskamer 4x ontbijt- en dinerbuffet Vervoer per Tourist Glass touringcar Data en prijzen: 11 april €259,- 23 mei €289,- 6 juni €289,- 4 juli €289,- Deze reis is specaaaB voor al6èen-gaanden, u betaalt geen 1 -persoonskamer toeslag! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, exci €17,- reserveringskosten. Diverse opstapplaatsen mogelijk. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Naam dhr/mvr Postcode Plaats j Leeftijd E-mail 9? Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 VC Nieuwleusen s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7