sport 139 de modder Terneuzen wint eigen jubileumtoernooi Goed herstel van TTC Middelburg Schweertman reikt tot halve finales Antwan Tolhoek grijpt brons op NK Van 't Westende verliest door strafjes Van Goethem vijfde in Houtse Linies Davy Gunst behaalt een tweede plaats Mesu op vierde plaats in jongerenklassement maandag 28 februari 2011 1487 Aan de crosscompetitie namen 1487 atleten deel. Dat was elf meer meer dan vorig jaar. door Sjaak Sinke MIDDELHARNIS - De zeventiende editie van de Pallandtcross in Mid- delhamis werd zaterdag een mod- derballet. Door de vele regen was- het parkoers loodzwaar. De mees te kleding en de schoenen konden na afloop van de laatste wedstrijd voor de H4A-crosscompetitie in de kliko. De zege bij de mannen, die 9700 meter moesten afleggen, ging naar Erwin Harmes van Dy namica. De crosstitel was voor clubgenoot Martijn de Kok. De Kok was na de Finlandcross in Westdorpe al zeker van de Zeeuw se titel en wilde ook de slotwed strijd naar zijn hand zetten. Hij be gon zaterdag meteen aan de kop te sleuren. Harmes (Dynamica) zat echter nog vol adrenaline na het NK-cross in Hellendoorn en nam halverwege de tweede ronde de kop over om uiteindelijk met meer dan twee minuten voor sprong de Pallandtcross op zijn naam te schrijven. „Op het NK ben ik veel te hard weg gegaan, nu heb ik mijn race beter ingedeeld", liet hij weten. Het kon de pret bij Martijn de Kok niet drukken. „Er is in elk geval in mijn huis nog steeds een Zeeuws kampioen", zei hij. Zijn vriendin Sandra de Block kampt met her niaklachten en kon dus haar titel niet verdedigen. De Kok hield aan zijn crosstitel een sponsor over. Tij dens het zomerseizoen komt hij uit voor het WEA-team. Bennie Thuy (RKHAV) stelde met zijn overwinning de titel bij de masters H35 veilig. Nederlands kampioen Sjaak Luteijn (Oost burg) had zijn loopspullen bij zich, maar zag er na het zien van de blubberzooi vanaf om te star ten ook al omdat hij de titel bij de masters H45 al binnen had. Theo den Herder (AV'56) moest vorig week het NK-cross afzeggen door een blessure waardoor hij ook in Middelharnis aan de kant moest blijven, Hij werd wel gehuldigd als eindwinnaar in de categorie H55. Joop Lasseur (Delta Sport) prolon geerde voor de zoveelste keer zijn titel in de H65-klasse. Laury Hey (Flakkee) draait al van af haar juniorentijd mee in de crosscompetitie. Ze veroverde in haar jeugd ooit al eens de crosstitel en dit seizoen werd ze kampioen bij de vrouwen senioren. Bij de korte cross mannen was Willem de Korte (Dynamica) de sterkste senior, maar de titel ging naar Menno Tanis (AV'56). De masterstitel korte cross was voor Sebastiaan Heikoop (Delta Sport) voor Edwin Stolk (Flakkee), die aan de kant moest blijven, nadat hij twee weken geleden een gebro ken pols opliep bij de Haringvliet- damcross in Hellevoetsluis. Aniek Aper (RKHAV) stond zeven keer alleen aan de start bij de kor te cross vrouwen en haalde van zelfsprekend de titel binnen. Mar- got de Nijs (RKHAV) pakte na een blessurejaar de draad weer op en was wederom de beste bij de mas ters korte cross. Competitieleider Anton Vael was tevreden over het verloop van de competitie. „Er waren weinig klachten en we hadden iets meer deelnemers dan vorig jaar", zei hij zaterdag in Middelharnis. Volgend jaar zullen er waarschijn lijk wel een aantal aanpassingen worden doorgevoerd. Zo is er voor gesteld om de afstanden voor alle vrouwen en mannen gelijk te trek ken. Daarnaast bestaat de kans dat er een ander prijzenpakket komt. Tijdens het voorzittersoverleg van de Vereniging Zeeuwse Atletiek (VZA) moeten de plannen nog worden goedgekeurd. SALZBURG Squasher Piëdro Schweertman is tijdens de Open Oostenrijkse kam pioenschappen in Salzburg ge strand in de halve finales. De 27-ja- rige Koudekerkenaar dwong de Fransman Julien Balbo nog wel tot het spelen van vijf games: 11-3 11-5 7-11 8-111-7. Balbo was als eerste ge plaatst, Schweertman als vierde. Eerder tijdens het proftoernooi won de nummer 103 van de wereld van Chris Fuller (13-1111-9 11-8) en Johan Bouquet (15-13 11-8 11-6). HEERENVEEN Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft zaterdag op het NK marathon- schaatsen in Heerenveen bij de ju nioren B brons veroverd. Anthony Janse (Yer^bke) finishte op de ze vende plaats. Niels Mesu (Middel burg) kwam in actie bij de junio ren A. Hij bepaalde de wedstrijd, maar kwam uiteindelijk niet ver der dan de vierde plek. Bij de mas ters eindigden Adriaan Provoost (Domburg) en Flip Salomé (Bres- kens) in het peloton. WARSCHAU Judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag bij zijn wereldbekerde buut zijn eerste partij verloren. De negentienjarige Vlissinger was in Warschau in de klasse -73 kilo niet opgewassen tegen de Fransman Jor dan Amoros. De Walchenaar ver loor door drie strafjes, die zijn te genstander een waza-ari oplever den. Van 't Westende maakte in Warschau deel uit van een Neder landse ploeg van relatief onervaren judoka's. Geen van allen kwam ver. OOSTERHOUT- Brian van Goethem uit Sluiskil is gisteren als vijfde geëindigd in de Omloop van de Houtse Linies. De zege ging naar Dion Beukeboom. De 22-jarige renner van Ubbink-Ko- ga Cycling Teamwist kwam na een zware en koude koers (160 kilome ter) solo over de meet. Van Goethem, die dit wielersei- zoen voor TML Dommelstreek uit komt, legde beslag op een fraaie vijfde plaats. Slechts 26 renners re den de koers uit. SINT-JOZEF RIJKEVORSEL De nieuwelingen van wielervereni ging Theo Middelkamp begonnen goed aan het seizoen. Davy Gunst behaalde in Sint-Jozef Rijkevorsel de tweede plaats. Hij maakte deel uit van een kopgroep van drie. Ni no Honig won. Bart Jan de Vink werd zeventiende, Frank Vermue eindigde als 25e. Jordy van Poecke, rijdend voor Vacansoleil, werd achttiende. Menno Rietveld behaal de in het Luikse Saint Severin een achtste plaats. HEERENVEEN Erwin Mesu kan terugkijken op een goed schaatsseizoen. De mara thonrijder uit Middelburg, die zijn debuut maakte in de Topdivisie, eindigde als vierde in het jongeren- klassement In het algemeen klasse ment werd hij 41e. Tijdens de fina lerace in Heerenveen zaterdag fi nishte Mesu als 29e. Kurt Wubben zegevierde. In de eerste divisie won het team van Adviesburo Har ry de Wolff, waarvoor Niels Mesu rijdt, het ploegenklassement. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg herstelden zich in de eerste divisie van de gro te nederlaag van twee weken gele den. Vriendenschaar werd met 7-3 verslagen. In de tweede divisie zet te ook Arnemuiden de wedstrijd tegen Shot Zwijndrecht in winst om: 7-3 Tegen het Goudse Vriendenschaar kwam [ohn Scott namens TTC Middelburg niet in de problemen. Tan Anran versloeg Fedor Schuur man en kopman Marco van der Meijden, maar verslikte zich onver wacht in John van Spengen. Wou ter van der Mark had een moeilij ke dag. Hij versloeg Schuurman, maar moest Van der Meijden met 11-9 in de vijfde game de overwin ning laten. Ook van Spengen bleek te sterk. De mannen van SAR bewezen zichzelf een slechte dienst door met 8-2 onderuit te gaan tegen kampioensconcurrent Falco. Johan 't Hooft was goed voor een over winning op invaller Harald Ken- gen. Dennis Verdurmen versloeg Kengen met 13-11 in de vijfde ga me, maar moest zijn meerdere er kennen in Martijn Henstra en Wal- ly Hendrikx. Simone de Klerk kwam niet tot scoren. Ondanks de nederlaag staan de Kloosterzan- denaren nog aan kop in de derde divisie met een marge van twee punten op Falco. In Leiden behaalde het eerste vrou wenteam van SAR een kleine 4-6-overwinning in de tweede di visie. Chantal Remorie, Liselotte en Stefanie Fassaert versloegen Andrea Bouras. Ook versloegen de zussen Fassaert Corina de Jong. Het dubbelspel wisten Stefanie Fas saert en Chantal Remorie met 11-1 in de vijfde game binnen te sle pen. Nadia Huizer bleek voor de Zeeuws-Vlaamsen te sterk. In het jeugd landelijk B was er een 8-2-overwinning voor TTC Middel burg. Zonder problemen liepen Miquel de Witte, Patrick Jansen en Jordin Heijens uit naar een 8-0 voorsprong. De laatste twee wed strijden van respectievelijk Jansen en Heijens gingen verloren tegen het Deventerse Wijk 16. In dezelfde klasse dolf Scaldina met 8-2 het onderspit tegen het Zeisterse ZTTV. Dirk Geuze wist met 11-9 in de vijfde game Laura van Zijtveld te verslaan. Met het zelfde minieme verschil ging hij ten onder tegen Rens Boer. Het tweede punt kwam op naam van Martijn Stouten. Floris Dijkers kwam niet tot een overwinning. door Roeland Alders TERNEUZEN - De schaakclub Ter- neuzen vierde zaterdag haar hon derdjarig bestaan. Reden om een teamtoernooi te houden tussen de spelers van Terneuzen, Zeeuws-Vlaanderen, de rest van Zeeland en De Pion uit Roosen daal. Terneuzen had enkele oud-spelers opgetrommeld en werd de winnaar. Karei Cohen, oudste lid en oudste deelnemer, mocht de eerste zet doen. Het toernooi ging over drie ronden waarbij vijftien spelers van elk team het tegen elkaar opna men. De jubilerende schaakclub had hierbij de hulp van enkele oud-spelers. Topspeler was Martin Martens, die voor Rotterdam uit komt en een rating van boven de 2400 heeft. Hij behaalde een hon- derdprocentscore, al had hij in de tweede ronde nog wel moeite met Souburg-speler Robin Bosters. Een andere oudgediende die een honderdprocentscore behaalde was Jan Breukelman. Breukelman, tegenwoordig spelend in de eerste klasse voor Paul Keres uit Utrecht, toonde zijn klasse en rolde zijn te genstanders op. Marco Dieleman deed dat ook. De oud-Terneuze- naar speelt in de onderbond voor de Hooglands schaakgenootschap. Dat de schaker het plezier in het spel nog altijd heeft, was duidelijk op de manier hoe hij speelde. Gert van Rij van Het Witte Paard werd helemaal opgerold. Ook zijn ande re opponenten beten in het stof. Leo Hovestadt was een andere oudgediende die Terneuzen aan de overwinning hielp. Hij moest al leen een puntendeling toestaan aan Landau-speler Erik Bolleman. Wilfried Vleeskens, tegenwoordig voor Landau spelend, en John Lou- rens, die niet meer in clubverband speelt, completeerden de Terneu- zense ploeg. De gelegenheidsfor matie versloeg alle tegenstanders. De Pion uit Roosendaal werd als eerste op een nederlaag getrak teerd: 9-6. Vervolgens werd het team Zeeland, met spelers van Goes, De Zwarte Dame uit Krui- ningen, Vlissingen, Middelburg en Souburg met dezelfde cijfers versla gen. Het team Zeeuws-Vlaanderen be staande uit spelers van Landau uit Axel, Het Witte Paard uit Sas van Gent en SVWZV uit Oostburg werd in de laatste ronde met 11-4 verslagen. De uitslagen zijn: eerste ronde: Zeeuws-Vlaanderen-Zeeland 6-9, De Pion-SC Terneuzen 6-9. Tweede ron de: Zeeiand-SC Terneuzen 6-9, Zeeuws-Vaanderen-de Pion 5,5-9,5. Derde ronde: De Pion-Zeeland 7,5-7,5, SC Terneuzen-Zeeuws-Vlaanderen 11-4. Eindstand: 1. SC Terneuzen 6-29, 2. De Pion 3-23, 3. Zeeland 3-22,5, 4. Zeeuws-Vlaanderen 0-15,5. Karei Cohen doet de eerste zet bij het toernooi. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73