Harmes is de beste in 381 sport Yolanda Joosse schiet Vlissingen naar winst Martijn Rentmeester plaatst zich voor NK Jean Paul de Bruijn heeft het goede gevoel weer te pakken Dubbele winst voor Vermeulen Martijn de Kok is winnaar geworden van de Zeeuwse crosscompetitie. De zege in de laatste wedstrijd gaat naar Erwin Harmes. maandag 28 februari 2011 Steen scoort met het clublied www.zeeuwsevoetbalawards.nl door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In de vrouwen hoofd klasse van de basketbalcompetitie behaalden beide Zeeuwse vrou wenteams een overwinning. BC Vlissingen won in Eindhoven met 63-64 van Tantalus, terwijl BV Sou burg thuis Black Eagles 2 met 61-51 versloeg. Met nog vijf wedstrijden te spelen staat Vlissingen zesde met 18 punten, Souburg klom naar de achtste plaats (10 punten). Vrouwen. Tantalus - BC Vlissin gen 63-64: In Eindhoven nam BC Vlissingen met twee driepunters direct de leiding. Ook Tantalus schoot met scherp, waardoor het eerste kwart werd afgesloten met 21-21. In het tweede kwart liep BC Vlissingen uit naar 25-37, maar de Eindhovense studentes verklein den het verschil bij rust tot 33-39. Na de rust sloeg de vermoeidheid toe bij BC Vlissingen, dat over slechts zes speelsters kon beschik ken. Tantalus kon daardoor terug komen en de teams namen om beurten een kleine voorsprong. In de laatste aanval scoorde Yolanda Joosse vanaf de vrije worplijn de winnende treffer: 63-64. Scores: Yolanda Joosse 23, Nanon Doe- land 15, Linda de Paauw 8, Melanie Dol fing 6, Dorien de Witte 6 en Floor de Vries 6. BV Souburg - Black Eagles 2 61-51: De twee degradatiekandida ten waren aan elkaar gewaagd en hielden elkaar in het eerste kwart in evenwicht: 16-16. In het tweede kwart had de ploeg uit Rosmalen moeite met de Souburgse zonever dediging, waardoor BV Souburg ging rusten met een 30-24-voor- sprong. Direct na de rust sloeg BV Souburg met fraaie afstandschoten een enorme kloof: 41-26. Black Eagles 2 kroop daarna steeds dich terbij tot 50-46. BV Souburg scoor de vervolgens 9 punten op rij, waardoor de zege werd veiligge steld: 61-51. Scores: Nicoline Craste 14, Shanice de Graaf 13,Melanie Lindenberg 10, Ilse Rijnberg 9, Linda de Meij 6, Nathalie Franke 3, Gitta Zijlma 2, Annegret Scheers 2 en immie Pattikawa 2. MIDDELBURG - Martijn Rentmees ter uit 's-Gravenpolder heeft zich geplaatst voor de finale van het NK dammen. De 22-jarige Zeeuw se kampioen haalde op de laatste speeldag van het kwalificatietoer nooi in Tilburg drie punten en ein digde daarmee op de eerste plaats in zijn groep. Samen met de als tweede geëindigde Frerik Andries- sen begint de informaticastudent op 6 april in het Gelderse Wapen veld aan zijn eerste NK. In de ochtendronde speelde Rent meester in een rustige partij gelijk tegen voormalig Europees vetera- nenkampioen Peter van der Stap. Dit puntverlies had geen grote ge volgen voor de Zeeuw, die met een punt voorsprong aan de slot dag was begonnen. Zijn twee be langrijkste concurrenten, Jeroen van den Akker en Frerik Andries- sen, speelden remise tegen elkaar, in de slotronde zag het er aanvan kelijk niet goed uit voor Rentmees ter. Jeroen van den Akker speelde een prachtige partij tegen Edgar Haagh en won gedecideerd, en ook Frerik Andriessen maakte in druk met zijn winstpartij tegen Edwin de Jager. Zelf moest Rent meester het opnemen tegen Jan van den Fiooff, een Brabander op leeftijd die aan een opmerkelijk goed toernooi bezig was. Ook te gen Rentmeester gaf hij goed par tij, maar gaandeweg won de aan val van de koploper aan kracht. Van den Hooff moest enkele schij ven offeren om op dam te komen, maar in het eindspel was de over macht van Rentmeester te groot. Op basis van de weerstandspun- ten werd Andriessen tweede en viel grootmeester Jeroen van den Akker buiten de boot. In Emmeloord eindigde het toer nooi van Ben Provoost in een de ceptie. De man uit Aagtekerke, in 2006 en 2007 finalist, speelde twee keer gelijk en eindigde op de vijfde plaats. Provoost kwam zowel te gen Wouter Sipma als tegen Nick Fioving duidelijk beter te staan, maar in beide duels was zijn voor deel niet toereikend. De Groninger Michiel Kroesbergen werd eerste en plaatste zich samen met Edwin Twiest voor de NK-finale. Daaf Kasse sloot het toernooi in Tilburg af met twee nederlagen. Twee Tilburgers, jeugdspeler Thijs van den Broek en KNDB-bestuurs- lid Theo van den Hoek, zetten de Middelburger de voet dwars. De halve finale bij de vrouwen ein digt pas in juni. Leonie de Graag uit Goes won haar inhaalpartij te gen Mara Langeveld en is nog vol op in de race voor een van de drie finaleplaatsen. vlissingen - Bij het WOTT-week- endtoernooi in het Racketcentrum in Vlissingen is tennisster Stepha nie Vermeulen er met twee hoofd prijzen vandoor gegaan. In het gemengddubbelspel won zij samen met Sven Vermeulen in de finale van Eva Hartog en Sven Bak ker. Het werd 3-6 6-2 en 7-6. In het vrouwendubbelspel was Vermeulen ook al de sterkste, sa men met Hartog. Vermeulen en Hartog versloegen in het beslissende duel Anneke Hoogesteger en Caro Schuitema met 6-4 6-4. Het mannendubbelspel werd ge wonnen door Dimitri Kaijser en Dennis Helleman. In de beslissen de poulewedstrijd ging de wed strijd tegen Danny Verschoore en Sven Bakker met 5-7 6-4 7-6 ge wonnen. Het weekendtoernooi werd georganiseerd door WOTT. Erwin Harmes (121) neemt afstand van Martijn de Kok in de Pallandtcross. foto Johan van der Heijden door Joop van den Oudenhoven sluiskil - De driebanders van Delta/Fast schudden in de strijd voor een plaats in de play-offs een belangrijke concurrent van zich af. De Sluiskilse eredivisionist ver sloeg TOW.NL/MCR met 6-2. Ga rage Verbrugge Hyundai behaalde een onverwacht punt (4-4) bij Dekker Keukens, maar blijft wel laatste in de stand. Veel beter konden de ballen niet rollen voor de biljarters van Delta. Zelf zonder problemen winnen van een naaste concurrent en een andere concurrent, Snellen Recy cling, zien verliezen. Met nog vier wedstrijden te gaan hebben de Zeeuws-Vlamingen nu drie pun ten voorsprong op nummer vier Snellen en vier op de tegenstander van gisteren. De Vlaardingers kwa men weliswaar gehavend naar Sluiskil (zonder Merckx), maar het had weinig veranderd aan het re sultaat. Voor het geweld van Jean Paul de Bruijn had elke andere te genstander als Richard Bitalis ook moeten buigen. De Hulstenaar speelde de pannen van het dak. Met drie series van vier, één van vijf, zes en zeven was al een groot deel van de totale produktie bin nen. Bitalis deed er alles aan om De Bruijn te stoppen maar het luk te de Fransman niet. De Bruijn: „Ik draag nu weer bij aan het team en dat stemt me tevreden. Het ge voel is weer terug, ik hoop zo door te gaan." Op de andere tafel won Glenn Hof man van invaller Hans de Groot. Overtuigend was het niet wat de Hagenaar liet zien, maar het ging om de winst in een partij die hij niet mocht verliezen. „Dat maakte het lastig spelen", zei hij na afloop. Na de pauze kon Leppens geen moment zijn normale niveau ha len en verloor van Dave Christia ns Gelukkig voor Delta was Peter de Backer wel op dreef en liet Emi- lio Sciacca geen schijn van een kans. Mede dankzij een serie van elf, vroeg in de partij, werd de Itali aan vleugellam gemaakt. Garage Verbrugge verraste in Utrecht aangenaam met een gelijk spel tegen Dekker Keukens. Ronny Daniels, de laatste weken moei zaam bezig, was te sterk voor Jef Philipoom en de jonge Raymund Swertz versloeg de drie keer zo oude Hans van der Wurf Richard de Bruin was dicht bij een verrassing tegen John Tijssens, maar redde het net niet. Kees Wit- tens was niet opgewassen tegen Gerwin Valentijn. Veel leverde het ene punt niet op. Het gat met de concurrentie blijft twee punten. CROSSCOMPETITIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72