VC Vlissingen toont karakter 32|sportw Oemoemenoe kan titel Jong Ambon maakt geen vergeten na nederlaag fout tegen Hontenisse treffer van de middag. de vijfde plaats. Van Effrink helpt Zeeland Sport aan overwinning Axel verslaat Goes in een oefenwedstrijd Tweelingzussen één en twee op dressuurdagen maandag 28 februari 2011 Stem op de sportstelling www.pzc.nl/sport 5 ZONDAG EERSTE KLASSE VC Vlissingen is op eigen veld te sterk voor RKJW. Davy van Geersdaele maakt de enige vc vlissin9en k"mt door de zege naar MIDDELBURG - Hansweertse Boys heeft gisteren in de vijfde klasse op eigen veld verloren van Zee land Sport: o-i. De beginfase was duidelijk voor de thuisploeg, die ai in de eerste minuut pech had met een inzet van Kevin Beenhakker die tegen de paal eindigde. Zee land Sport, dat tot dusver nog nau welijks gevaarlijk was geweest, kwam in de 21e minuut op voor sprong via Wesley van Effrink: 0-1. Deze stand bleef tot het einde op het bord, zij het soms met wat ge luk, zeker nadat de Vlissingers van af de 55e minuut met een man minder op het veld stonden. De thuisploeg had pech met een inzet van Frank Quakkelaar tegen de lat. AXEL - Zondag-derdeklasser Axel was gisteren in een vriendschappe lijk duel te sterk voor Goes. De Zeeuws-Vlamingen versloegen de koploper in de tweede klasse met 2-0. De ruststand was 1-0. Axel-doelman Niels Meesen vond zijn ploeg minstens gelijkwaardig aan Goes. „Wellicht was de motiva tie bij Goes iets minder, omdat wij een klasse lager spelen. Na de rust drongen zij iets meer aan, maar dat kwam ook doordat er aan on ze kant veel werd gewisseld om ie dereen speeltijd te gunnen. Behal ve wat kleine kansjes dwong Goes eigenlijk niet veel af." lari Vyaene bracht Axel na een kwartier op voorsprong. In de 75e minuut verdubbelde de ingevallen Jaimy de Visser de voorsprong van de thuisploeg. UfTSLAGEN ZAALVOETBAL RZW. Beker. SV Sloga - Taxi Centrale 1 2-7, Domburg ZV 1 - Engiplast/Uitrtn 2 11-2, Hiwa- ko - WZP 7-3, Milano Domburg - SC Baskens- burg 6-4. HEINKENSZAND - De zusjes Nijpjes heersten zaterdag in de hoogste ru briek van de Bevelandse dressuur dagen. In de door rijvereniging All round georganiseerde wedstrijden in Stal Vermue legde Jessica Nijp jes in de klasse ZZ Licht met Vigo beslag op de overwinning. Haar tweelingzus Chantal werd met William tweede. Het verschil tus sen de gezusters uit Sint Laurens was behoorlijk groot: 68,91% om 65,78%. In de klasse Z2 was de hoogste sco re voor Wilma Salm met Zazou. Ze legde beslag op de zege met 67,21%. Dinja van Liere en Zibbe- dy's Way werden tweede, Kees Francke met Jacob werd derde. In de klasse Zi was de overwin ning voor Samantha Miltenburg met Catarina Z (67,50%) en in de gecombineerde klasse M1/M2 won Jael Ordehi-Delfos. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe moest op eigen veld winnen van koploper HRC 2 om de kans op de titel in de tweede klasse Zuid te be houden, maar in die opzet slaag den de Middelburgers niet. HRC 2 zegevierde met 13 -18. De thuisclub koos ervoor om in de eerste helft met de harde wind te gen te beginnen. Beide teams wa ren aan elkaar gewaagd, maar door het windvoordeel waren de beste kansen voor de gasten, die in de 13e en de 31e minuut een penalty kick wisten te verzilveren. Vlak voor rust kwam Oemoemenoe via een penalty-kick van Laurent Leg rand terug tot 3-6. De gok om met tegenwind te starten pakte ver keerd uit, aangezien de wind di rect na rust grotendeels ging lig gen. Oemoemenoe kwam via Lau rent Legrand nog wel naast HRC 2, maar halverwege de tweede helft straften de Hagenaars een fout in de Middelburgse defensie genadeloos af: 6-13. Via Yedney America en Laurent Legrand knok te Oemoemenoe zich nog een keer naast de gasten, maar acht mi nuten voor het eindsignaal van scheidsrechter Sjoerd Wartena scoorde HRC 2 opnieuw en haalde het de nauwelijks verdiende winst binnen: 13 -18. De Goese rugbyclub Tovaat behaal de op eigen veld opnieuw een ze ge op een hooggeplaatste tegen stander. Dit keer moest het als der de geklasseerde Elephants eraan geloven. Na een 22 -14 voorsprong bij rust won Tovaal met 27-14. Tovaal zette vanaf het eerste fluit signaal druk op de Eindhovense studenten wat resulteerde in een overwicht en een verdiende zege. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ondanks een 2-o-voorsprong bij rust kreeg Jong Ambon, de nummer drie in de vierde klasse A, het in de slotfase nog moeilijk in de wedstrijd tegen Hontenisse die uiteindelijk in 2-1 eindigde. Patrijzen kwam in Clin- ge tot tweemaal toe op voor sprong, maar wist deze niet vast te houden: 2-2. Ook Steen tegen Bres- kens en Sluiskil-Biervliet leverden geen winnaar op. Lijstaanvoerder Ria W maakte met een 4-0-over- winning op eigen veld geen fout te gen Oostburg. Jong Ambon-Hontenisse 2-1: In een matige eerste helft profiteer den de Middelburgers van het windvoordeel door uit te lopen naar een 2-o-voorsprong. Doelpun tenmakers waren jaïr Tomasoa en Tjaka Pentury. Direct na de rust was er een goede kans voor de be zoekers die echter niet werd benut door Tom Rijk. Omdat ook de thuisploeg vervolgens een goede kans onbenut liet, werd het in de slotfase nog spannend nadat Pim van Jole 2-1 had aangetekend. Jong Ambon werd vastgezet op eigen helft, maar de resterende tien mi nuten leverden geen treffers meer op: 2-1 de eindstand. Clinge-Patrijzen 2-2. Arjan Verburg 0-1, Peter Drumont 1-1, Raymond Rovers 1-2, Jochem Marcus 2-2. Steen-Breskens 1-1. Sander van Re- mortele 1-0, Kjeld Verschorre 1-1. Sluiskil-Biervliet 1-1. Timon van der Hooft 0-1, Randy Zandstra 1-1. Ria W-Oostburg 4-0: Ali Eryuruk 1 -0, Salim Hamidi 2-0, Ludovico Cantoro 3-0, Derek de Booij 4-0. Vierde klasse B. HSC'28-Luctor'88 3-1 (3-1). Jeroen Kedde 0-1. l' "2 Vlissingen-speler Davy van Geersdaele (links) gaat er met de bal vandoor. De aanvaller maakte gisteren de winnende treffer. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66