281 sport Langeveld rekent af met het Djokovic nadert Federer Vacansoleil heeft de op de wereldranglijst wind een beetje tegen OMLOOP VAN HET NIEUWSBLAD /I Sebastian Langeveld beleeft een van de mooiste dagen uit zijn carrière. De Raborenner Sebastian Langeveld is pas de vierde Neder- Wint d6 OmlOOp Hot Niouwsblcld. blad, voorheen Omloop Het Volk, wint Hoogerland strandt in zicht van de haven Eerste wereldtitel Thomas Morgenstern Opnieuw winst voor amazone Cornelissen Okken ziet af van deelname EK indoor Hailu Mekonnen grijpt zege in marathon maandag 28 februari 2011 0 J - landsewielrenner die de Omloop Het Nieuws- ALMERIA Johnny Hoogerland heeft in de Cla- sica Almeria net naast een topklas- sering gegrepen. De wielrenner uit Yerseke reed in de eendaagse wed strijd met de Spanjaarden Ventoso en Cabedo lange tijd voor het pelo ton uit, maar werd in de laatste vijf kilometer gegrepen. De renner van Vacansoleil werd uiteindelijk 53e, in dezelfde tijd als winnaar Matteo Pellucchi uit Italië. „We hebben halverwege bergop de koers opengebroken maar helaas was de finale niet lastig genoeg", keek Hoogerlands ploegleider Mi chel Cornelisse terug. OSLO Skispringer Thomas Morgenstern is zaterdag voor het eerst in zijn loopbaan individueel wereldkampi oen geworden. De Oostenrijker won in Oslo goud op de normale schans. Morgenstern sprong 101,5 en 107 meter. Hij eindigde op een puntentotaal van 269,2 punten. Zijn landgenoot Andreas Kofler werd tweede voor de Pool Adam Malysz. Morgenstern is het hele sei zoen al in grote vorm. Hij gaat on bedreigd aan de leiding in het we reldbekerklassement. GÖTEBORC Een dag na haar succes in de Grand Prix heeft dressuuramazone Adelin- de Cornelissen opnieuw in Göteborg toegeslagen. De Neder landse won de kür, tellend voor het klassement om de wereldbe ker. Met Jerich Parzival haalde ze 82,875 procent. Dat was voldoende om de Zweed Patrik Kittel naar de tweede plaats te verwijzen. Met Watermill kwam Kittel tot een sco re van 81,025 procent. Isabell Werth trok met Warum Nicht (79,775) de derde plaats naar zich toe. APELDOORN Amoud Okken heeft besloten niet af te reizen naar de Europese in doorkampioenschappen, die vol gend weekeinde in Parijs plaatsvin den. De specialist van de 800 me ter, die eerder deze maand vormbe houd toonde, vindt dat hij niet het hoge niveau heeft om in de Franse hoofdstad een voorname rol te spe len op zijn favoriete afstand. „Ik sta met 1.49 dertigste op de Eu ropese ranglijst. Je hebt 1.46 nodig om echt mee te doen. Mijn niveau is niet goed genoeg", aldus Okken. TOKIO De Ethiopiër Hailu Mekonnen heeft gisteren de marathon van To kio gewonnen. Hij finishte in een tijd van 2.07.35. Mekonnen profiteerde van de afwe zigheid van zijn landgenoot Haile Gebrselassie. De wereldrecordhou der moest zich op het laatste mo ment afmelden nadat hij tijdens de training op zijn knie was gevallen. Hij zou in Tokio zijn eerste wed strijd lopen sinds hij terugkwam op zijn besluit om zijn loopbaan te beëindigen. DUBAI - Novak Djokovic schreef za terdag voor de derde keer op rij het ATP-toernooi van Dubai op zijn naam. De Servische tennisser was in de finale met twee keer 6-3 te sterk voor Roger Federer. Djokovic versloeg de Zwitserse nummer twee van de wereld vori ge maand ook al in de halve fina les van de Australian Open, die hij later voor de tweede keer in zijn carrière won. De als tweede geplaatste Djokovic kende opvallend weinig moeite met toernooifavoriet Federer. Hij brak de service van zijn opponent vier keer. Alleen in de tweede set stribbelde Federer even tegen, maar Djokovic won na een 3-1-ach- terstand vijf games achter elkaar. „Het was een perfecte wedstrijd. Ik moest ongelofelijk goed spelen. Dit was mijn beste prestatie van deze week", reageerde Djokovic die Federer steeds dichter nadert op de wereldranglijst. Vooral zijn opslag stemde hem tevreden. „Daar heb ik hard aan gewerkt. Als ik topspelers wil verslaan, moet ik goed serveren. Dat deed ik in het verleden niet altijd." Djokovic be leeft een prachtige start van 2011. Hij won al zijn twaalf wedstrijden dit jaar. Vera Zvonareva werd de winnares van het WTA-toernooi in Doha. De Russische versloeg in de finale de Deense nummer één van de wereld Caroline Wozniacki: 6-4 6-4. Het is de eerste toernooizege van het jaar voor Zvonareva. „Dit is een speciaal moment voor mij. Ik heb hier zoveel fans en het geeft een geweldig gevoel om hier te winnen", jubelde Zvonareva die in 2008 nog de eindstrijd verloor in Doha. Wozniacki was vorige week nog de sterkste in Dubai. door Edward Swier KUURNE - Het had de revanche moeten worden. De revanche voor een slecht verlopen Omloop Het Nieuwsblad. Maar pech achtervolg de de Vacansoleil-ploeg gisteren in Kuurne-Brussel-Kuurne. De kop mannen van de tweede Nederland se WorldTour-formatie, Stijn De- volder en Romain Feillu kwamen ten val, in de massasprint viel ook voor Borut Bozic geen eer te beha len. Sky-renner Christopher Sut- tdn werd winnaar van een koers. Ontevreden over het verloop van de zaterdag, hoopten Hilaire van der Schueren en Jean-Paul van Poppel op een betere zondag. Maar haperde in de Omloop met name de techniek - het versnelling sapparaat van onder anderen Stijn Devolder had moeite met de com binatie van kou, regen en vuil -, gisteren was het meer fysieke pech. Devolder was betrokken bij een massale valpartij in de aan loop naar de Oude Kwaremont. Van Poppel: „Had hij zaterdag al telkens in de achtervolging gere den, gisteren was het niet anders. Feillu, onze man in vorm, is zelfs twee keer gevallen. Uiteindelijk reed hij op een fiets waarop hij niet uit de voeten kon." Vorig jaar zo goed begonnen, heeft Vacansoleil de wind momenteel wat tegen. Weliswaar won Feillu drie etappes in de Ronde van de Middellandse Zee, de meeste aan dacht ging toch vooral uit naar de soap rond 'aanwinst' Riccardo Ric- co. „Het was zaterdag ver onder de maat en vandaag zaten de omstan digheden ook al tegen. Het was, zo als Stijn Devolder zei, een kloten- weekeinde. Maar er is geen sprake van paniek", aldus Van Poppel. Sebastian Langeveld (links) drukt zijn wiel net iets eerder over de streep dan Juan Antonio Flecha. foto Yves Logghe/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62