binnenland 15 dag per week Politie onderzoekt dood baby op park over Europa Ruim helft rijdt te hard op Afsluitdijk Jonge inbreker blijft hangen aan hek Negen keer zonder rijbewijs betrapt CDA: actie Rosenthal voor Turks klooster Gedode zendeling in Nederland begraven D66 wil juridische aanpak van sektes Files door botsingen Op de Swiss Sense Preventum 750 Sk-. Swiss Sense maandag 28 februari 2011 dame." Hij beklemtoont dat de plannen zich nog in een zeer pril stadium bevinden. RTL staat niet direct afwijzend te genover het voorstel, bevestigde commercieel directeur Ton Roze- straten zaterdag. „Maar wij zijn wel een commer cieel bedrijf', legt hij uit. „We wil len best minder reclame uitzen den als de sector daaï zelf om vraagt. Maar dat betekent wel dat de reclametijd duurder wordt. Wij moeten er financieel natuurlijk niet op achteruit gaan." Bovendien vindt Rozestraten het vreemd dat de vice-voorzitter van de Bond van Adverteerders deze oproep alleen doet voor televisiere clame. „Ik ben wel benieuwd hoe zij aan kijken tegen de hoeveelheid aan re clame in bijvoorbeeld dagbladen, tijdschriften en op internet." het museum waren gekomen, kre gen tekst en uitleg. „Zij kunnen nu misschien een dag niet naar deze kunsttempel, maar straks kan nie mand hier meer naar binnen", aldus de kunstenaars, foto Robert Vos/ANP SPRANC-CAPELLE - De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de dood van een zes maanden oude baby, gistermiddag in Sprang-Capelle. Aan het begin van de middag kwam er bij de hulpdiensten een melding binnen over een noodsi tuatie in een woning op recreatie park De Spranckelaer waarbij een jonge baby betrokken zou zijn. TWee ambulances en een trauma- helikopter rukten onmiddellijk uit. Toen zij bij de woning arriveer den, gaf de baby geen teken van le ven meer. Reanimatiepogingen mochten niet meer baten. De va der en moeder van het kind wa ren op dat moment allebei in de woning aanwezig. Het gaat om een 42-jarige man en zijn 24-jarige vriendin. De beide ouders zijn voor verhoor meegenomen naar het bureau. Vol gens een politiewoordvoerster is het nog onduidelijk wat zich in de woning heeft afgespeeld en wat de oorzaak is van het overlijden. „De technische recherche heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. Dat doen we altijd als de doodsoor zaak niet duidelijk is", aldus de woordvoerster. Een deel van het recreatiepark werd na het overlijden van het kind door de politie afgezet. Om wonenden reageerden geschokt op het overlijden van het kind. DEN OEVER Bijna twaalfhonderd automobilis ten zijn zaterdag tijdens een snel heidscontrole op de Afsluitdijk bij Den Oever in de richting van Fries land door de politie geflitst. Ter hoogte van de draaibrug geldt een maximumsnelheid van zeventig ki lometer per uur. Van de 2085 passerende voertuigen bleek 56 procent harder te rijden dan toegestaan. De hoogst gemeten snelheid was 132 km/u. MAARSSEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een zestienjari ge jongen wel heel eenvoudig kun nen aanhouden op verdenking van een inbraak in een school in Maars- sen. De jongen was blijven hangen aan een hek. Hij was sterk onder in vloed van alcohol. Een ruit van de school was vernield en in het ge bouw waren vernielingen aange richt KERKRADE De politie heeft zaterdagochtend vroeg in Kerkrade een 24-jarige au tomobilist aangehouden die daarbij voor de negende keer betrapt werd op het rijden zonder rijbewijs. Om dat de man ook nog boetes en enke le weken hechtenis had openstaan, werd hij gearresteerd en opgeslo ten, maakte de politie gisteren be kend. De man liep tegen de lamp tij dens een alcoholcontrole. DEN HAAG Het CDA vindt het onacceptabel dat het Turkse hooggerechtshof heeft besloten dat meer dan vijftig hectare grond van het eeuwenou de Syrisch-orthodoxe klooster Mor Gabriel in Turkije mag worden ont eigend. De partij wil dat minister Uri Ro senthal van Buitenlandse Zaken de Turkse ambassadeur ontbiedt en bezwaar maakt tegen de gang van zaken. GRONINGEN De 36-jarige Nederlandse zende ling die afgelopen donderdagnacht in Kenia is doodgeschoten, wordt in Nederland begraven. Het lichaam van de Groninger wordt deze week overgebracht. De man werd doodgeschoten tijdens een overval. Zijn vrouw werd verkracht, voor de ogen van de twee kinderen van het paar. Het drietal is opgevangen door vrienden. DEN HAAG D66-Kamerlid Magda Berndsen wil dat minister Ivo Opstelten (Veilig heid en Justitie) mogelijke misstan den van sektes in Nederland juri disch aanpakt. Dit naar aanleiding van een uitzending van het SBS-programma Undercover in Ne derland, dat gisteravond werd uit gezonden. Het programma maakte met een verborgen camera beelden van de organisatie Miracle of Love. ^i^ss^sssKSSêSBBKWBSSssgss8SB3BBS^SBBSSSSss& of gedoogpartij PW Nederlandse moslims en de multiculturele sa menleving aanvallen. In een open brief in de Volkskrant van zater dag daagt hij de minister-president uit te laten zien dat hij premier is van alle Nederlanders. Dibi wijst erop dat PW-leider Wil- ders heeft gezegd dat overal in Eu ropa 'de elites fungeren als bescher mers van een ideologie die al veer tien eeuwen uit is op onze vernieti ging'. Vicepremier Maxime Verha gen (CDA) stelde dat de multicul turele samenleving is mislukt. Dibi ergert zich aan de 'oorverdo vende stilte' van Rutte na dit soort uitlatingen. den haag - Kettingbotsingen op de Ag en de A20 hebben gistermid dag voor veel fileleed gezorgd. Ook vielen er meerdere gewonden. Dat hebben de ANWB en de politie ge meld. Op de A20 bij Rotterdam, richting Hoek van Holland, raak ten zes auto's betrokken bij een kop-staartbotsing, meldde de poli tie. Twee mensen moesten naar het ziekenhuis met nek- en rug klachten. De A9 richting Amstel veen werd ruim twee uur afgeslo ten voor verkeer tussen Beverwijk en knooppunt Rottepolderplein. Volgens de politie waren bij het ongeval zes auto's betrokken. Swiss Sense opent haar 50e filiaal Swiss Sense Preventum 750 vlakke uivoering 160x200cm elektrische uitvoering 160x200cm BOX SPRINGS MATRASSEN www.swiss sense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a, tel: (0118) 60 65 94 KOOPZONDAG 6 maart a.s. 11.00-17.00 uur Kijk voor de openingstijden op de website. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 09

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5