PZCI Schaakpartij eindigt in een remise UP mj 8 L 1" 1 28 en 29 25 38 en 39 TOPPER EREDIVISIE PSV en Ajax doen hun best om vooral niet te verliezen Langeveld wint Omloop Nieuwsblad Tien spelers blijven bij VC Vlissingen Vrouwenvoetbalduel eindigt in vechtpartij Jong Ajax te gast bij jubileum Oostkapelle Alle aandacht gaat weer uit naar Yuri van Gelder Erwin Harmes is de beste hardloper in de modder Maandag 28 februari 2011 Tip? sport@pzc.nl HSMBBgaasBffffMamircsgaBB PSV-doelman Andreas Isaksson door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Niet een aanvaller of een creatieve middenvelder, maar een doelman moest er gisteren aan te pas komen om Ajax in de ti telrace te houden. Maarten Steke lenburg werd, tegen wil en dank, de ster van het veld in de topper te gen PSV. Met enkele prachtige red dingen, waaronder een schitte rende op een inzet van invaller Genéro Zeefuik, hield hij de 0-0 op het bord. Het was een uitslag waarmee Ajax beter kon leven dan PSV. Frank de Boer gaf ronduit toe dat zijn ploeg gisteren in het Philips Stadion per t de bal weg voordat Toby Alderweirel •se niet wilde verliezen. „Dat was voor ons vandaag het allerbelang rijkste", zei de Ajax-coach. Fred Rutten was objectief bezien de winnaar van de dag, maar toonde zich juist ontevreden. „Gezien de kansen hadden wij moeten win nen. We hebben een goede wed strijd gespeeld." Rutten was het ook niet eens met De Boers analy se dat beide teams heel gereser veerd speelden. „Wij hebben juist vanaf het begin druk gezet op hun achterhoede en steeds een mannetje doorgescho ven. Dat deed Ajax niet." De Am sterdamse ploeg was gisteren her kenbaar aan zijn goede organisa tie, maar niet aan de individuele van Ajax gevaarlijk kan worden. kwaliteiten van de spelers. De bes te voetballers liepen achterin, met behalve Stekelenburg de sterk spe lende Jan Vertonghen en Gregory van der Wiel. Met het inleveren van Luis Suarez is Ajax zijn brutali teit en flair kwijtgeraakt. Ook de creativiteit van het team bleef giste ren goed verborgen. PSV oogde rijper en maakt de laat ste weken een goede ontwikkeling door. De ploeg heeft het vertrek van Ibrahim Afellay veel beter ver werkt dan Ajax het vertrek van Suarez. Rutten noemde het een be langrijk pluspunt dat zijn team in dit topduel 'de nul' had weten te houden. Veelzeggender nog was het gegeven dat Ajax, buiten een schot van Christian Eriksen, geen kans wist af te dwingen. PSV deed dat wel. Een paar goede acties van Balazs Dzsudzsak mis ten het raffinement om succesvol te kunnen zijn, schoten van Mar cus Berg, Ola Toivonen en Zeefuik waren niet goed gericht of werden gekeerd door Stekelenburg. De wedstrijd werd steeds meer een tactisch steekspel, waarin de coaches hun geheimen voor zich hielden. Rutten wachtte tot De Boer zou wisselen. Hij bracht een middenvelder (Demy de Zeeuw) in het veld voor zijn topscorer Mounir El Hamdaoui, die tegen uitblinker Marcelo een kansloze wedstrijd speelde. „Op die manier foto Toussaint Kluiters/ANP probeerden we meer druk te ge ven", verklaarde De Boer. „Zet je er een extra aanvaller bij, dan maak je het de tegenstander juist makkelijker om te counteren. Dat zou averechts hebben gewerkt. Wij wilden voorkomen dat we te gen PSV op achterstand zouden komen. Dan zijn ze levensgevaar lijk." Zo bleef de angst om te verlie zen bij Ajax de hele middag boven het veld hangen. PSV had de moge lijkheid om zijn rivaal knock-out te slaan, maar mist nog altijd een spits die zulke klusjes opknapt. Berg was weer anoniem, Zeefuik ongelukkig en Danny Koevermans bleef de hele wedstrijd op de bank zitten. GENT Sebastian Langeveld heeft zaterdag de Omloop Het Nieuwsblad gewon nen. De Nederlander uit de Rabo- ploeg versloeg na ruim 200 kilome ter met start en finish in Gent de Spanjaard Juan Antonio Flecha in een spannende sprint. Langeveld won met enkele centimeters ver schil. pagina 28/29 Langeveld rekent af met het verleden VLISSINGEN VC Vlissingen heeft gisteren tien spelers aan zich gebonden voor vol gend voetbalseizoen. Na de gewon nen wedstrijd tegen RKJW (1-0-ze- ge) tekenden Jonathan Constancia, Björn Langeveld, Joan van Belzen, Said Bouzambou, Randy de Dreu, Thomas Ragut, Dangelo Martien, Davy van Geersdaele, Mohamed Ahrouch en Khalid el Hattach voor een langer verblijf bij de club. ZAAMSLAG Het voetbalduel tussen de vrou wen van Zaamslag en Wieldrecht in de vierde klasse eindigde zater dag in een ordinaire vechtpartij. Vlak voor tijd sloeg de vlam in de pan. Volgens coach Guust de Waele van Zaamslag vormde een grove tackel van een speelster van Wiel drecht de aanleiding tot het inci dent. „Er werd langs alle kanten ge schopt en geslagen", zei De Waele. MIDDELBURG Voetbalvereniging Oostkapelle be staat op 30 juli zestig jaar. De aftrap van het feestelijke jubileumjaar wordt gegeven met de wedstrijd Oostkapelle - Jong Ajax. De jubi leumwedstrijd wordt op donder dagavond 28 juli gespeeld. Jong Ajax, de reserves van Ajax 1, ver blijft van maandag 25 tot en met vrijdag 29 juli voor een meerdaagse trainingskamp in Oostkapelle. DOELPUNT GEFILMD? Heeft u afgelopen weekeinde een doelpunt gefilmd? Stuur de link van de video naar awards@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59