r 1 woonplaats sport 133 WHS heeft geen kind aan Tholense Boys: 4-0 Galavoorstelling van Nieuwdorp BiiÉÉÉÉ - Adriaan Nieuwenhuijse Smerdiek krijgt lucht dankzij zege op RWH maandag 28 februari 2011 I "FnfcrSE |Ég 1 «Bpjfl 'Kruiningen had een prima wedstrijdinstelling. Dat wist ik, want ik heb tijd genoeg gehad om ze dit seizoen aan het werk te zien' door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zierikzee zegevier de, met Adriaan Nieuwenhuijse als trainer aan het roer, met 3-1 in Kruiningen. Vosmeer won met 4-0 bij Chrislandia en blijft in 4B in het spoor van koploper Halste ren. Stavenisse hield een punt over aan het bezoek bij WIK'57: 1-1. Brouwershaven-SPS werd afgelast. Kruiningen-Zierikzee 1-3: Een boeiende wedstrijd met een hoofd rol voor de keepers. Kruinin- gen-doelman Jacco Veerhoek schoot in de 34e minuut een uit trap zo in de voeten van Thomas Vos, die met een geplaatste bal in de kruising optimaal profiteerde: 0-1. Na rust bleef er behoorlijk wat spanning op de wedstrijd zitten en de 22-jarige scheidsrechter Van Herk compenseerde dat door af en toe te gretig met kaarten te zwaaien. In de 66e minuut kreeg Zierikzee een hoekschop. „Scheids, dat is een doeltrap", mopperde Kruiningen-trainer Ger- rit Petersen nog vanaf de kant rich ting de leidsman. Die had daar geen boodschap aan en Thomas Vos kopte uit de corner van Mar- - tijn van Grunsven vervolgens hard raak: 0-2. Arno van de Berge bracht in de 82e minuut, na goed werk van Jim my Fens, de spanning terug in de wedstrijd. In de 87e minuut liep Veerhoek, na een overtreding op John Verkamman, tegen een rode kaart op. In ondertal kwam Krui ningen nog bijna op gelijke hoog te, maar Zierikzee-doelman Jeffrey Bongers voorkwam met een pri ma reflex een treffer van Glodie Kunuanina. Even later schoot Van Grunsven, na voorbereidend werk van Vos, de 1-3 achter invaller-doel man Yaron Krombeen. Voor Adriaan Nieuwenhuijse was het een pikante wedstrijd. De in woner van Kruiningen zit sinds kort als trainer bij Zierikzee op de bank. Hij kreeg na afloop de nodi ge felicitaties van zijn dorpsgeno ten en toonde zich een tevreden man. „Wij hebben wat meer kan sen gehad en waren voetballend ook iets beter. Kruiningen had een prima wedstrijdinstelling. Dat wist ik, want ik heb tijd genoeg gehad om ze dit seizoen aan het werk te zien", refereerde hij nog aan zijn voortijdige vertrek bij eersteklasser FC Dauwendaele. „Ik moet de complimenten aan mijn ploeg ge ven. De agressiviteit was-er een tijdje niet, maar vandaag was die er wel. En een compliment aan Thomas Vos: iedere kans is op dit moment raak." Chrislandia-Vosmeer 0-4: De uit slag had eigenlijk nog veel hoger uit moeten vallen, maar te vaak gingen spelers van de bezoekende ploeg voor eigen eer. Rachid Bou- houdane opende de score en voor rust maakte Hicham Benhammou er nog 0-2 van. Nordin Benjilali til de de stand na rust naar 0-3 en met zijn tweede goal van de mid dag bepaalde Bouhoudane de eind stand op 0-4. WIK'57-Stavenisse 1-1: Een zware wedstrijd met van twee kanten fy siek voetbal. In de eerste helft golf de het spel op en neer, maar na de pauze had de thuisploeg het mees te recht op de overwinning. Na een onoplettendheid in de verdedi ging van WIK'57 zorgde Erik de Rijke na 75 minuten echter voor de 0-1. Tien minuten later antici peerde Rick Bevelander goed op een doorschietende bal van achter uit, waarna hij de Stavenisse-doel- man omspeelde en voor 1-1 zorg de. Mevo-Halsteren 0-4 (0-3). Dennis van de Avert 0-1 (strafschop) en 0-2, Mar- tijn Bovée 0-3, Yannick Jansen 0-4. door Tom Vennink MIDDELBURG - WHS had in de streekderby- tegen Tholense Boys weinig moeite met Tholense Boys: 4-0. Ook Noad won met ruime cij fers: de Tholenaren versloegen Beek Vooruit met 4-1. Krabbendij- ke deed het minder goed. De club verslikte zich in de laatste minuut in Rillandia en verloor met 3-2. Nieuwe koploper is The Gunners, na een 4-1-zege op Klundert. Rillandia-Krabbendijke 3-2: Ril landia sloop in extremis langs Krabbendijke. Ondanks het over wicht van Krabbendijke zette Ar jan Koopmans de thuisploeg op voorsprong. Danny Weber maakte gelijk, maar kon vlak voor rust een tweede treffer van Koopmans niet voorkomen. Tien minuten na rust moest Krabbendijke met tien man verder na het tweede geel voor Eel- door Tom Vennink MIDDELBURG - Arnemuiden en Nieuwdorp zijn na zaterdag nog maar één punt verwijderd van de koppositie in de tweede klasse. Nieuwdorp heeft wel een wed strijd meer gespeeld. Ondanks bles sureleed klopte Arnemuiden titel kandidaat WC met 3-0. Nieuw dorp was oppermachtig bij Zwalu- we (1-4). Onderin stapelden de problemen zich voor AZW en de Noormannen op: AZW kreeg klop van Duiveland (0-3), terwijl De Noormannen met 2-3 verloor van Serooskerke. SSV-Internos werd afgelast. De Noormannen-Serooskerke 2-3: In de kelder van de tweede klasse leed De Noormannen een dure nederlaag tegen Serooskerke. Via een strafschop kwam Seroos kerke na rust op voorsprong. Daar voor was het duel in evenwicht: Arno Melaard scoorde 0-1 en Men- no de Nooijer 1-1. Melaard benutte de penalty in de tweede helft en zag Alex Jobse de 1-3 aantekenen. Vanaf elf meter schoot Mark Min- derhoud de Noormannen nog te rug in de wedstrijd (2-3), maar Serooskerke gaf de punten niet meer uit handen in de slotfase. Oostkapelle-Pelikaan 3-2: Öostka- pelle deed in eigen huis goede za ken om nacompetitie te ontlopen. Pelikaan kwam weliswaar op voor sprong via Niels van Muijen, maar de thuisploeg ging erop en erover dankzij Maarten van Maldegem. Eerst speelde hij zich knap vrij om de gelijkmaker binnen te schieten en hij kopte na rust de 2-1 binnen. Toch leek het op 2-2 uit te draaien na een doeltreffend schot van Er- win van Dis. Vlak voor tijd schoot Arjan Pattenier Oostkapelle echter nog naar de zege. Arnemuiden-WC'68 3-0: On danks een hoop blessures hadhaaf- de Arnemuiden zich feilloos in de titelrace. WC begon als koploper in Arnemuiden, maar kelderde in co Rijkse. Toch maakte Elco Jan sen gelijk en leek een gelijkspel een feit. Ver in blessuretijd knalde Koopmans echter de winnende goal voor Rillandia binnen. WHS-Tholense Boys 4-0: Tholen se Boys was na een half uur al kansloos. Voor eigen publiek open de Arvin de Witte de score. Zijn teamgenoot Patrick van Schetsen bouwde de voorsprong uit naar 2-0. Tholense Boys stond al die tijd zwaar onder druk en zag De Witte een tweede keer scoren. Na de 4-0 van Robin van Dijke in de 24e minuut was de zege binnen voor WHS. Met twee inhaalduels voor de boeg kan men in Sint An- naland vanaf de zesde plek naar boven kijken. Smerdiek-SVG gestaakt bij 0-2: Doordat spelers met elkaar op de vuist gingen, werd het na een uur voetballen gestaakt. Tot op dat mo Vreugde bij WHS na de openingstreffer tegen Tholense Boys. foto Leo Adiaansen ment was SVG sterker en stevende via goals van Patrick Snoeren en Joey Wolfs op een verdiende zege af Maar toen de elftallen met el- kaaT op de vuist gingen blies de scheidsrechter af. Noad'67-Beek Vooruit 4-1: Noad boekte zijn vijfde zege in de laatste zes duels. Voor Noad scoorde voor rust Arjan Moerland, voor-Beek Vooruit Jos van Rijswijk. Na rust scoorden Wesley Kievit, Frank den Engelsman en opnieuw Arjan Moerland. negentig minuten naar de vierde stek. De ploeg van Marco Groene- veld was heer en meester in eigen huis. Vanaf twintig meter zorgde Thijs Roovers voor een prachtige openingstreffer. In de tweede helft zette hij ook 2-0 op het bord. De glansrijke zege werd compleet dankzij een mooie kopbal van Marc van Haneghem. Zwaluwe-Nieuwdorp 1-4: Nieuw dorp veroverde de derde plek dank zij een ijzersterk optreden tegen Zwaluwe. De snelle 0-1 van Teun Rentmeester gaf de ploeg vleugels. Zwaluwe werd weggespeeld en zag Janick van As de 0-2 intikken. Onverwachts kwamen de Braban ders terug toen Gijs van der Made profiteerde van een slordigheid bij Nieuwdorp. Er werd orde op zake gesteld met een eersteklas aanval van Janick van As en Kevin Joosse, die door Van As werd afgerond. Na een prachtige knal in de boven hoek van Kevin Joosse eindigde de triomf van Nieuwdorp in 1-4. SINT MAARTENSDIJK - De vrouwen- voetbalploeg van Smerdiek steeg zaterdag dankzij een 4-3-zege op RWH twee plekken op de rang lijst van de eerste klasse. Het Thoolse elftal was de bovenlig gende ploeg, maar kwam op ach terstand door een snelle counter van het Ridderkerkse RWH. Sa menspel tussen Anne en Angeli- que Hage wierp zoals zo vaak dit seizoen zijn vruchten af. Anne Ha- ge schoot de gelijkmaker binnén en dankzij Tina Dujakovic kon Smerdiek met een 2-1-voorsprong de rust in. Toch kwam RWH opnieuw langs zij via een knappe tegenaanval en door een verdedigingsfout bij de thuisploeg. Trainer Wim Scherpe- nisse kon opgelucht adem halen toen Anne Hage Smerdiek op 3-3 bracht en Tina Dujakovic in de slotfase de winnende goal op haar naam zette. Arnemuiden-aanvoerder Leon van Belzen 1 controleert de bal in het duel met WC. Rechts WC'er Leon van den Ouden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57