Noord-Beveland hikt aan tegen de kost voor de baat deze honden niet ?eeland j 15 Wat is de helft van 9.99 'Paarden al gewassen voor straofeest' Pommó likeur uit Bruinisse op horecabeurs Niks is nog zeker over een Aldi in Wissenkerke, benadrukt de gemeente Noord-Beveland. Maar weinig argumenten staan de komst ervan in de weg. Winkeliers in Wissen kerke zelf hebben niks te vrezen van deze zakelijke prij zenpakket Integendeel: als ze het slim aanpakken zullen ze floreren, voorspelt adviesbureau in de distri butie-planologie (zeg maar koop- stromenverdeling) Kardol uit Hen gelo. Komende week worden de Noord-Bevelandse ondernemers daar collectief - en waar nodig indi vidueel - met onderzoekspresenta ties over geïnformeerd. Centraal in het betoog van de on derzoekers staat de noodzaak tot vernieuwing: Noord-Beveland heeft voor het bescheiden inwo nertal een rijk bestand aan win kels, maar die zijn vrijwel allemaal klein en gedateerd. Dat geeft het ei land een zekere charme, maar het boeit het kooppubliek te weinig om af te zien van inkoopreizen naar Goes en Middelburg. Net als voorheen bij de toeristenaccom modaties is modernisering nodig. De fasering die Kardol daarin voor stelt sluit wonderwel aan bij de ontwikkelplannen die de gemeen te al heeft klaarliggen. Eerst de Spar uit de krappe Kruisstraat in Colijnsplaat halen en verhuizen naar de plek van Garage Van Gilst, pal tegenover de nieuwe wijk in aanbouw bij de Valkreek. Van Gilsts nieuwe bedrijfspand aan de Oost-Zeedijk is in juni klaar, dus die weg is vrij. Het is een kwestie van geld: wat kan de ondernemer en hoever wil de gemeente hem te gemoetkomen om de gewenste nieuwe dorpsentree voor Colijns plaat te bewerkstelligen? Als de zaken in Colijnsplaat vol gend jaar op orde zijn, moet het er van komen in Wissenkerke: 2012 of 2013, schetst de onderzoeker. door Claudia Sondervan Daarna is de Spar in Kortgene aan de beurt, die in de levendige Hoofdstraat goed op zijn plaats zit, maar ook aan alle kanten klemzit. Nu wil het geval dat de gemeente tegen die tijd, 2013-2014, de bouw- kavels in de pas aangekochte Stads- polder zal uitgeven. Als de supers aan de oostkant van Noord-Beveland voldoende nieuw en aantrekkelijk gemaakt zijn, is het tijd voor het dorp met het ste vigste winkelbestand, maar dat door de Aldi de meeste veren zal laten: Wissenkerke krijgt een om- zetderving tot zeven procent te ver werken, voorspelt het onderzoek. Dat is een gevoelige marge, die in vesteringen in de weg kan staan. Maar tegen de tijd dat de Aldi zich zal vestigen is het ombouwplan van de Kamperlandse haven tot Marina-woonresort in volle gang, en dan zijn landgoedplan Hooge Duinen en dat utopische vijfster renhotel Palazz'eau in het Veerse Meer nog niet meegerekend. Zo grijpt alles weer in elkaar. In de woorden van burgemeester Henny van Kooten: in Noord-Beveland ge beurt het! De zorgen in Wissenkerke over au tofiles en wildparkeerders zijn ook geneutraliseerd: in een addendum bij het Kardolrapport heeft onder zoeksbureau DHV bekeken hoe dat geregeld zou moeten worden. De 65 parkeerplaatsen voor de Al di kunnen op de plaats komen waar nu loodsen staan aan de Weststraat. De extra 400 auto's en twee vrachtwagens per dag kun nen de Weststraat en Zuidstraat makkelijk aan, meent DHV. Goe de bewegwijzering moet autonavi gatiesystemen weerspreken als die vreemdelingen naar de Voorstraat dirigeren. bruinisse - Kampen destillateurs brengt een nieuwe Zeeuwse likeur op de markt. Pommó likeur is - zoals de naam al doet vermoeden - een appelli keur, gemaakt van appelpulp en persingsresten. Dit mengsel wordt vergist en gedestilleerd in Bruinis- se waarna het destillaat wordt ge mengd met Zeeuws appelsap tot een likeur. Het product is ontwik keld in samenwerking met Wijn gaard 't Vierendeel in Vrouwenpol der en groothandel World of Drinks in Zierikzee. Het drankje zal vandaag tijdens de Horeca- beurs in de Zeelandhallen in Goes worden geïntroduceerd. De beurs duurt tot en met 2 maart. maandag 28 februari 2011 foto Willem Mieras tevreden kwispelend zwart-wit hondje, dat niets liever wil dan dat zijn vrouwtje, Toos Breedijk uit Biezelinge, nog wat steviger de pas erin zit. „Toch is hij wel onder de indruk van alle honden", consta teert ze. „Normaal zou hij tegen de andere honden blaffen, nu wan- 'delt-ie door." Toos is vrijwilligster bij het dierenasiel sinds ze de vut ïn ging. Lucky werd er gebracht door een gezin dat naar Engeland verhuisde en geen honden mee mocht nemen. „Aanpassingspro blemen heeft hij nauwelijks gehad. Hij is wel een beetje een tut. Door hoog gras zal je hem niet zien lo pen. In de Bok bij Kapelle hebben ze laatst schelpen op de paden ge legd, vindt-ie niks, dan loopt-ie lie ver in de berm. Maar door water lopen, dat is voor Lucky dan weer geen enkel probleem." Vrijwilligster Sandra van Leeuwen uit Biezelinge loopt met Spikey, een Jack Russel terriër. „Nee, hij is niet van mij. Wij hebben al drie dieren thuis, meer mag ik van mijn man niet." En daarbij, Spikey is een beetje een aparte. Een echte jacht hond met een sterke, eigen wil die veel sturing nodig heeft. „Op weg hier naar toe wilde hij me bijten. Toch heb ik hem meegenomen. Waarom? Ik weet het niet precies, maar toch is-ie lief De wandeling doet hem goed, dat zie je wel. Ho pelijk gaat-ie straks als we terug zijn als een baby'tje slapen." Voor op loopt herder Brenda met vrij willigster Willemien Kramer, hele maal in haar element. „Dit is een lieve hond." Wie wil haar hebben? jOORDWELLE - 'We hebben een primeur. Dit is het eerste straofeest waar- ij de paarden gewassen zijn voordat ze de benen op het strand wassen in eewater', grapte spreekstalmeester Rens Vermeer zaterdag tijdens het traofeest in Noordwelle. De 150 deelnemers lieten zich er door de regen iet van weerhouden om de traditionele rit te maken, foto Ronald den Dekker Stap in een nieuwe Opel Agila en betaal nu 4.997,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! Wir leben Autos. Let op! Geld lenen kost geld fT\ AutoTeam www.autoteam.nl LJLvoel je v r i j Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jon. t/m 31 mrt. 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51