Ook al kwamen ze uit het asiel, zielig 141 zeeland Nieuwdorpers voelen zich geïsoleerd Laptop gestolen Slechtziende vrouw uit Veere beroofd van bril maandag 28 februari 2011 Voormalige asielhonden en hun baasjes aan de wandel op de dijk bij 't Goese Sas. EXAMENPROJECT Edudelta-leerlinge organiseert wandeling bij 't Goese Sas om Tussenhaven in beter daglicht te zetten door Lilian Dominicus Menige hond op de dijk bij 't Goese Sas was za terdagmiddag stin kend jaloers. Sleurde zijn stribbelende baasje zelfs van de dijk of de strandjes af om er maar bij te mogen zijn. Maar het was een select gezelschap dat langs de boorden van de Oosterschelde wandelde: alleen hondjes die de af gelopen twee jaar in Dierenasiel Tussenhaven uit Goes verbleven waren uitgenodigd. GOES - In de nacht van zaterdag op zondag is tussen 03.20 uur en 03.25 uur uit een horecagelegen heid aan de Wijngaardstraat in Goes een laptop weggenomen. In verband hiermee is kon na de dief stal een 17-jarige jongen uit de ge meente Borsele aangehouden. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst „Deze middag is bedoeld om het asiel in een beter daglicht te zet ten", zegt initiatiefneemster Man- dy Kik (19) uit Goes. Als mbo-leer- linge dierenverzorging van het Edudelta College in Goes had ze een opdracht meegekregen voor haar examen: verzorg een evene ment. En omdat ze toch al werkte voor het asiel, was de keuze snel gemaakt. Ze schreef de verzorgers van alle honden die de afgelopen twee jaar zijn geadopteerd aan. Ook vrijwilligers van het asiel mochten mee. MEEST GELEZEN 1Brood van Zeeuwse bodem 2. Schaapskudde gered (foto) 3. Bruinvissen zoeken Schelde op LAWAAISPORT Stem op de stelling 'Lawaaisport past niet in Zeeland' op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Uiteindelijk meldden zich circa vijftien mensen, met in totaal tien honden, aan. En die trotseerden zaterdag de miezerregen, trokken hun baasjes vooruit over de dijk, neus in de wind, want wat is dat toch leuk, uitwaaien met andere honden aan het water. Denk maar niet dat dit zieli ge hondjes zijn, met na venante gedragsproble men. Ze zijn een nieuw gezin bin nengestapt en hebben hun leven vrolijk opgepakt. nieuwdorp - Bewoners van Nieuwdorp voelen zich afgesne den van de gemeente Borsele en vinden dat ze niet gehoord wor den door de Provinciale Staten. Het laatste heeft vooral te maken met de ontwikkelingen rondom Thermphos en de geluidsoverlast van de Bernardweg. Dat blijkt uit een klein onderzoek dat is gehouden door een groep van zestien lokale en provinciale PvdA-politici. Zij gingen vorige week zaterdag langs de deuren om bij inwoners navraag te doen over hoe zij hun woonsituatie ervaren. Neem Puk, het kleine witte hond je van de familie Slabbekoorn uit Kapelle. Nu bijna een jaar geleden haalden ze hem uit het asiel. „Op zijn verjaardag: 6 maart", herin nert oudste zoon Jesse (15) zich nog maar al te goed. Puk is nu vier, bijna vijf Hij was van een oudere vrouw die niet meer voor hem kon zorgen. „Met haar heb ik echt te doen", zegt moeder Cynthia. „Dat lijkt me verschrikkelijk, als je moet toe geven dat het niet meer gaat." Puk is in een jaar tijd helemaal opgeno- Het isolement komt onder andere door slechte openbaar vervoerver- bindingen, gevaarlijke oversteek van de Sloeweg aan de Stoofweg en de onmogelijke oversteek via de brug aan de Vleugelhofweg. De vrees bestaat, dat dit met de aan staande verbreding van de Sloe weg zal verergeren. Veel mensen wensen daarom een fietstunnel richting 's-Heerenhoek. In het dorp worden andere knelpunten naar voren gebracht: te hard rijden door de mooi gerenoveerde Haven weg, gebrek aan parkeerruimte bij het sportveld, tekort aan winkels, geen pinautomaat en geen bank, de verkeerspaaltjes op de Ring. men in het gezinsleven. Tussen de middag neemt de jongste, Benja min (9), hem mee uit. Maar ook broers Christian (13) en Jesse gaan graag met hem lopen. „Hangt er wel een beetje van af wat ik aan het dóen ben. Als ik met mijn huis werk bezig ben, wil ik er altijd graag even uit", zegt Jesse. Puk krijgt misschien zelfs wel eens een beetje te veel aandacht, denkt Ben jamin hardop. „Maar soms niet, want dan zijn we met zijn allen naar het jongenskoor." Ook hondje Lucky is een vrolijk, grijpskerke - Een 60-jarige slecht ziende vrouw uit de gemeente Veere is flink onthand doordat ze op 15 februari bestolen is van haar speciaal op maat gemaakte bril en loep. De vrouw hoopt dat de dader of vinder de spullen wil terugbren- j gen naar de Schuurverkoop in Grijpskerke waar ze die ochtend uit haar tas gepikt zijn. De bril is van Calvin Klein, heeft een oranje montuur en speciale oranje gla zen. De bril zat in een zwarte bril- lenkoker met kliksluiting van het merk Diesel. De handloep is wit, heeft een blauwe beschermkap en is voorzien van verlichting. door Lilian Dominicus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50