Meerwaarde is vertraagd PZCI13 PZC Kat zat klem in motorblok Amazon BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 DORPSVERBETERING Wethouder wil plan voor Waarde in april aan raad voorleggen Afscheid van stadsomroep Cool FM 16 en 17 Woninginbraken almanak Laag *1 pzc.nl/webwinkel Nu nog conducteurs en lokettisten Ook al kwamen ze uit het asiel, zielig zijn deze honden niet Maandag 28 februari 2011 door Lilian Dominicus WAARDE - Het verbeteringsplan voor het dorp Waarde, met de naam Meerwaarde, heeft vertra- ging opgelopen. Kink in de kabel is de verwachte overlast door buurtbewoners. Wet houder Hans de Kunder (CDA, y dorpsraden) van de gemeente Rei- merswaal zegt zo snel mogelijk naar een oplossing toe te werken. „We zijn in onderhandeling met deze mensen om hun huis over te kopen. Er is een taxatie uitgevoerd en nu moeten we tot een prijs ko men. Zo proberen we er met hen uitkomen, want we willen dit cor rect en zorgvuldig afhandelen. Maar we streven ernaar om in april met een voorstel naar de raad te komen", aldus De Kunder. Aan het project MeerWaarde wordt al zeker vijf jaar gewerkt. Het project behelst de bouw van een nieuw, multifunctioneel dorps centrum. Het gaat om een miljoe neninvestering, waaraan naast de gemeente Reimerswaal ook Stich ting R B Wonen meedoet. „Bo ven het nieuwe dorpshuis komen sociale huurwoningen. Die finan cieren wij onder meer", zegt R B-directeur Peter Bevers. De wooncorporatie wordt bouw heer, de gemeente huurder van het complex. Er komt ook een su permarkt in het gebouw en moge lijk in de toekomst een brede school. Het geld, om en nabij de vijf miljoen euro, moet voor een deel uit subsidiepotjes komen zo als van de provincie en de ministe ries van Onderwijs en Welzijn. Aanvankelijk zou in het najaar van 2009 al een handtekening worden gezet onder een gezamenlijke in tentie-overeenkomst. Pas een jaar later, in het najaar van 2010, heb ben de partijen daadwerkelijk het .document ondertekend. „De bal ligt nu bij de politiek. Wij staan in ieder geval in de startblok ken om te bouwen", zegt directeur Bevers. MIDDELBURG - Vanavond gaat de stekker er definitief uit, maar'giste ren hebben de (oud-)medewer- kers van de stadsomroep Middel- burg-Vlissingen al afscheid geno men van hun radiostation Cool FM en van TV Walcheren. Voorzit ter Jan-Willem Jansen had er een dubbel gevoel over. „Het is gezellig om iedereen weer te zien. Maar het is natuurlijk jammer dat er een einde komt aan meer dan twintig jaar omroep." Toch zegt hij dat het besluit om te stoppen, geen moei lijke was. „Ik doe dit al lang ge noeg om te weten dat we het zon der de bijdrage van de gemeente Vlissingen niet redden. Bands Bloodshift en Seriousz overtuigen in finale PopSport Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een Noorse Boskat heeft vrijdag veel geluk gehad. De kater dacht in Bergen op Zoom een lekker plekje te hebben gevon den onder de motorkap van een auto. Maar toen de auto weg reed, kon het dier niet meer op tijd weg en manoeuvreerde hij zich van schrik, klem in het motorblok. De eigenaren van de auto hoorden bij aankomst op het parkeerterrein van de Mortiere in Middelburg een vreemd geluid onder de mo torkap vandaan komen. Al snel werd duidelijk dat het geluid ver oorzaakt werd door een kat die de hele weg van Bergen op Zoom naar Middelburg daar vast heeft ge zeten. Meteen werd de Dierenam bulance Walcheren gealarmeerd. „Ik zag gelijk dat hij nog in leven was", zegt de ambulancemedewer ker die niet met zijn naam in de krant wil. „Door voorzichtig zijn koppie naar links en naar rechts te draaien, kon ik hem uiteindelijk los krijgen." De kat is meteen naar een dieren arts gebracht die hem heeft nageke ken. Daar bleek de schade nog rela tief mee te vallen. Na behandeling is hij naar het dierenasiel in Mid delburg gebracht. Het dierenasiel en Amivedi proberen alsnog de ei genaar op te sporen. BAARLAND/'S-CRAVENPOLDER - Za terdagavond tussen 20.15 uur en 21.30 uur is ingebroken in een wo ning aan de Florishoek in Baar land. Er werden sieraden weggeno men. Ook uit een woning aan de Burgemeester Prumersstraat in 's-Gravenpolder zijn zaterdag avond tussen 20.00 uur en 23.45 uur sieraden met een waarde van duizenden euro's gestolen. Tip? redactie@pzc.nl Tachtig, moet kunnen, dacht die Goe- senaar. Hij keek in de spiegel, rechtte de schouders en kon het onder zijn buikje verstopte wasbord al voelen. Met de voor zijn verjaardag gekre gen supermoderne weegschaal zou het een fluitje van een cent zijn. Al les kon erin worden geprogrammeerd of werd erin bijgehouden: gewicht, vetgehalte, vorderingen. Monter vertelde hij zijn collega's na een maand dat het apparaat 'laag' aangaf, waarmee het doel volgens hem dus bijna moest zijn bereikt. Zijn vrouw hielp hem uit de droom: „Schat, ik heb het batterijtje in je weegschaal vervangen want ik zag de melding 'laag'." Ook zijn schouders hangen nu laag. GOES - De Stichting Stoomtrein Goes-Borsele is tevreden over het verloop van de wervingsactie voor nieuwe vrijwilligers. De organisatie groeit tot ruim 180 vrijwilligers en bereikt daarmee de grootste omvang in het 40-jarige bestaan, aldus de SGB. Er is vooral veel belangstelling voor de technische functies, zo bleek zaterdag tijdens de wervingsdag. SGB hoopt op meer aanmeldingen voor conducteur en lokettist. foto Willem Mieras categorie dvd's en games Reis over de grootste rivier van de wereld! Tijdens deze 6-delige BBC-serie volgen we Bruce Parry (bekend van o.a. Tribe) op zijn enerverende reis langs de grootste rivier van de wereld: de Amazone. Een bijzondere reis waarop de ingewikkelde realiteit van een magisch natuurgebied dat van vitaal belang is voor de hele wereld soms pijnlijk duidelijk wordt! Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Speelduur ca. 5 uur op 2 dvd's. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs 14,95* •exclusief verzendkosten van 2,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49