sport 133 Bongers goud waard DFS is nieuwe koploper, SKNWK haakt weer aan DZC'09 en Renesse strijden tegen elkaar Karakteristiek maandag 28 februari 2011 door Klaas Verspoor Adriaan Nieuwenhuijse, trainer van Zierikzee door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zo langzamerhand gaat het erop lijken dat de twee Schouwse ploegen die uitkomen in de vijfde klasse B in een onder ling duel zijn verwikkeld wie als laatste en wie als voorlaatste zal eindigen. Zowel Renesse (0-5 bij Lebo) als DZC'09 (0-2 tegen NVS) verloor gisteren, terwijl nummer tien Vosmeer de ploeg die de laat ste weken aan een sterke reeks be zig is, ditmaal met 2-0 won van Kwadendamme. DZC'09-NVS 0-2: Een gelijk op gaande eerste helft leverde in het algemeen weinig kansen op aan beide zijden. De thuisploeg, die wat meer in balbezit was, had mis schien meer kleine mogelijkheden om de score te openen, maar toch gebeurde dit aan de andere kant. Na een vrije trap van NVS passeer de Robert Uijl ongelukkig zijn ei gen doelman: 0-1. In de tweede helft lieten de bezoekers zich terug zakken, waardoor DZC'09 optisch een overwicht had. De spelers van de thuisploeg leken zich echter geen raad te weten met het balbe zit zodra de middenlijn werd ge passeerd en werden dan ook niet echt gevaarlijk. Halverwege de tweede helft viel de definitieve be slissing toen de bal na een vrije trap van de bezoekers niet hele maal goed werd weggewerkt en vanaf de rand van het strafschopge bied hard werd ingeschoten: 0-2. Lewedorpse Boys-Renesse 5-0: Na de knappe 4-1-overwinning bij Kaaise Boys kreeg Lebo in de thuis wedstrijd tegen Renesse een nieu we mogelijkheid het zelfvertrou wen op te vijzelen. De bezoekers, die vorige week nog een goede wedstrijd tegen Nieuw Borgvliet afsloten met een 1-1-gelijkspel, maakten in Lewedorp een zwakke indruk. Via Jordy van Antwerpen, Marcel Rooze en Jasper Verdonk was het na 25 minuten eigenlijk al beslist. Het eerste kwartier van de tweede helft drongen de bezoekers nog wel aan, maar de lat voor kwam een tegentreffer. Opnieuw Jordy van Antwerpen en Jasper Verdonk zorgden in de slotfase voor een ruime 5-0-overwinning voor de thuisploeg. Hansweertse Boys-Zeeland Sport 0-1 (0-1). Wesley van Effrink 0-1. Vosmeer-Kwadendamme 2-0 (1-0). Jeffrey Kruf (strafschop) 1-0, Jeremy Stolwijk 2-0. 'Kruiningen had een prima wedstrijdinstelling. Dat wist ik, want ik heb tijd genoeg gehad om ze dit seizoen aan het werk te zien.' door Klaas Verspoor KRUININGEN - Het programmaboek je van de wedstrijd tussen Kruinin gen en Zierikzee kende een aardi ge woordgrap. De in Kruiningen woonachtige Adriaan Nieuwen huijse werd bestempeld als 'traner' van Zierikzee. De trainer lachte echter als laatste, want zijn ploeg won de topper met 3-1. De grap van de auteur ging zo doende de mist in. Geen tranen na afloop, maar juist een vette glimlach op Nieuwenhuijses ge zicht. Zierikzee liep geen verdere schade op in de titelrace en volgt - met één duel minder gespeeld - op negen punten van koploper Halsteren. Kruiningen startte onbevangen aan het duel en kreeg via Glodie Kunuanina al na drie minuten de eerste grote kans. Wesley Buur had daarna, oog in oog met Jeffrey Bongers, het vizier niet op scherp. Zierikzee was via afstandschoten van Martijn van Grunsven, Freek Torensma en Elmar Verhage ge vaarlijk. In de 34e minuut kreeg Zierikzee de hulp van Kruinin- gen-doelman Jacco Veerhoek. De doelman schoot een doeltrap recht in de voeten van Thomas Vos. Die aarzelde niet en lepelde de bal over de keeper in de krui sing. „Gewoon niet nadenken: aan nemen en schieten", reageerde Vos na afloop. Hij was erg blij met •de zege. „Want we zaten toch net in een wat mindere fase." Op slag van rust zeilde een schot van Tho mas Paauwe net naast het doel van Zierikzee-goalie Jeffrey Bon gers. Na rust bleef er behoorlijk wat spanning op de wedstrijd zitten en de 22-jarige scheidsrechter Van Herk compenseerde dat door af en toe te gretig met kaarten te zwaaien. In de 66e minuut kreeg Zierikzee een hoekschop. „Scheids, dat is een doeltrap", mopperde Kruiningen-trainer Ger- rit Petersen nog vanaf de kant rich ting de leidsman. Vos kopte uit de corner van Martijn van Grunsven vervolgens hard raak: 0-2. „Die zat er ook aardig in", reageerde Vos op zijn tweede treffer. Na de 0-2 weigerde het fysiek ster ke Kruiningen op te geven en ging het achterin één op één spelen. Nieuwenhuijse reageerde door Lars Holm terug te halen naar het middenveld. In de 81e minuut ver zuimde Frank van der Helm op aangeven van Lee Mol om 0-3 te maken en één minuut later lag de wedstrijd weer helemaal open. Op aangeven van Jimmy Fens zorgde Amo van de Berge met een leep balletje voor de 1-2. Zierikzee ging achteruit lopen en Kruiningen werd gevaarlijker. In de 85e mi nuut ging een grote kans op de 2-2 verloren, omdat Karapun de bal niet bij Van de Berge bezorgd kreeg. Twee minuten later werd in- Kruiningen-Zierikzee 1-3 (0-1). 34. Thomas Vos 0-1, 67. Thomas Vos 0-2, 82. Arno van de Berge 1-2, 90+3. Martijn van Grunsven 1-3. Scheidsrechter: FA. van Herk (Terheijden). Rode kaart: 87. Jacco Veerhoek (Kruiningen). Gele kaart: Ad Lokerse, Arno van de Berge en Jack van de Velde (Kruiningen), Thomas Vos, Frank van der Hem en Lars Holm (Zierikzee). Aantal toeschouwers'. 185. Zierikzee: Jeffrey Bongers, Freek Torensma, Barry Hage, Jaouad Fer- toute (12. Björn Boot), Eimar Ver hage, Lee Mol, Martijn van Gruns ven, Joren Versaevei (78. John Ver kamman), Thomas Vos, Frank van der Helm en Lars Holm. valler )ohn Verkamman buiten het strafschopgebied onderuit gewerkt door doelman Veerhoek. Het kwam de doelman op een rode kaart te staan. Luttele minuten later, in de twee de minuut van de blessuretijd, eis te Jeffrey Bongers een hoofdrol voor zich op. Een kopbal van Ku nuanina, op aangeven van Jimmy Fens, leek de 2-2 te betekenen, maat met een ultieme krachtsin spanning hield Bongers,zijn ploeg op de been. „Het was een moeilij ke bal, maar ik had hem in een re flex. Ik pakte hem met heel veel ge luk", besefte Bongers na afloop. Even later deed Zierikzee wat Krui ningen naliet: scoren. Na voorbe reidend werk van Vos zorgde Van Grunsven voor de bevrijdende 1-3. „Een belangrijke overwinning, want in principe stond Kruinin gen eerste", refereerde Bongers aan de minste verliespunten van Kruiningen. „Voor ons was het alles of niets: 2-2 of 1-3", wist Kruiningen-speler Jimmy Fens. „Een beetje geflat teerd", reageerde ploeggenoot Ku nuanina. Nieuwenhuijse kreeg na afloop de nodige felicitaties van zijn dorpsgenoten en toonde zich een tevreden man. „Wij hebben wat meer kansen gehad en waren voetballend ook iets beter. Kruinin gen had een prima wedstrijdinstel ling. Dat wist ik, want ik heb tijd genoeg gehad om ze dit seizoen aan het werk te zien", refereerde hij nog aan zijn voortijdige vertrek bij Dauwendaele. „Ik moet de com plimenten aan mijn ploeg geven. De agressiviteit was er een tijdje niet, maar vandaag was die er wel. En een compliment aan Thomas Vos: iedere kans is op dit moment raak." En wil Zierikzee nog kans maken op de titel in de vierde klasse B, dan kan de ploeg een scherpe Vos wel gebruiken. MIDDELBURG - In de derde klasse A deden de twee eilandelijke clubs prima zaken. DFS won met 1-2 bij Heinkenszand en doordat koplo per Yerseke met 1-0 verloor bij VCK heeft DFS nu als lijstaanvoer- de één punt voorsprong op Yerse ke. SKNWK boekte, mede door vier treffers van Robert Padmos, een klinkende 6-o-zege bij Nieuw- land. Heinkenszand-DFS 1-2: Op een spekglad en zwaar veld was er meer sprake van een veldslag. „De ze wedstrijd had eigenlijk niet ge speeld mogen worden", vond DFS-trainer Edwin Kriens. En ver volgens volgde de uitleg: „Er ston den plassen in de zestienmeter." Scheidsrechter Arjan Bokelaar keurde het veld echter goed. Na veertien minuten kwam Heinkens zand door een eigen doelpunt van Frido Tims, die de bal via de on derkant van de lat achter zijn ei gen doelman werkte, op 1-0. Met kansen voor Maarten Griep en Rens Baas, bal op de lat, was Hein kenszand dicht bij de 2-0. DFS kwam na een halfuur via Anco van der Linde op gelijke hoogte. Kriens: „Bas Hogenstein speelde zich op rechts vrij, draaide met links een voorzet naar de tweede paal en Anco kopte raak." Na rust voerde DFS de druk op en dat re sulteerde in de 65e minuut in de winnende treffer. Uit een corner van Lennart Padmos tekende Pie- ter de Munnik voor de 1-2. Nieuwland-SKNWK 0-6: De cij fers waren niet eens geflatteerd. Met Martijn Neele als laatste man, trainer Gerard Olijhoek deed een beroep op hem vanwege de afwe zigheid van Martin Kiesenberg en de geblesseerde René Verschoor, speelde SKNWK voor rust tegen Robert Padmos de wind. Nieuwland kon slechts gevaar stichten uit enkele corners. In de 34e minuut maakte Nieuw- land-doelman Rien Meulenberg een overtreding op Robert Pad mos. Vanaf de stip zorgde Wilco de Valk voor 0-1. Drie minuten na de pauze schoot De Valk op doel, maar veldspeler Tim Jacobs tikte de bal met zijn handen uit het doel. Rood voor Jacobs en weer een strafschop voor SKNWK. Op nieuw scoorde De Valk vanaf elf meter. In de laatste 25 minuten leefde Robert Padmos zich uit. Padmos scoorde maar liefst vier keer. „Dit hadden we nodig", liet Neele in een reactie weten. Colijnsplaatse Boys-Veere 0-2 (0-0). Theo van Tatenhove 0-1Edwin van Ta- tenhove 0-2. Kapelle-Domburg 1-0 (0-0). Job van de Vrie 1 -0. Spui-De Meeuwen 0-2 (0-2). Robin Dek 0-1, Dennie Huijbregtse 0-2. Rode kaart: 30. Job Brasser (De Meeuwen). VCK-Yerseke 1-0 (0-0). Erik Goudt 1-0. Mevo-aanvaller Matthijs Heeres (rechts) zet een tegenstander van Halsteren onder druk. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47