het brood eten porti 31 Kloetinge kan weelde niet dragen in Leerdam Karakteristiek Karakteristiek maandag 28 februari 2011 'Ik weet dat het een lastige competitie is, maar we moeten heel snel een keer winnen.' Ronald van Oeveren, trainer van Bruse Boys door Roeland van Vliet BRUINISSE - Bruse Boys heeft deze maand moeite een riant ogende voorsprong vast te houden. Op 12 februari gaf de eersteklasser een 2-o-voorsprong weg tegen Zaam- slag (2-4) en zaterdag deden de mannen van trainer Ronald van Oeveren dat tegen GPC Vlissingen (2-2). „We zijn in het laatste kwar tier niet altijd even scherp", zei de coach na afloop met gevoel voor understatement. Bruse Boys had de drie punten zó goed kunnen gebruiken. De pro movendus stond voor aanvang van het thuisduel tiende en kon met een overwinning op subtop per GPC wegkruipen uit de geva renzone. Maar met de late punten- deling - de 2-2 viel in de negentig ste minuut - deed de ploeg alleen maar slechte zaken. De paarse equipe staat nu wel negende, maar de concurrenten Terneuzense Boys en De Zwerver zijn twee pun ten dichterbij gekomen. Van Oeveren: „Het is niet goed dat we in de laatste drie wedstrijden, waarvan er twee in Bruinisse wa ren, maar één punt hebben ge pakt. Ik weet dat het een lastige competitie is, maar we moeten heel snel een keer winnen. Dat had vandaag al kunnen gebeuren, maar op het laatst werden 'we te angstig en gingen we te veel met de bal lopen. En als zij de 2-1 ma ken, weet je dat het ook nog wel eens 2-2 kan worden. Echt zonde. Dit zijn dure punten." Bru begon gehavend aan het duel. Mats Willemse, één van de belang rijkste pionnen, was vrijdag op wintersport gegaan. Desondanks heerste de thuisploeg lange tijd op het middenveld. Thomas Groene- veld, Tom Blomaard en Marco Ket ting waren balvaster en sterker dan de GPC'ers en bereikten daar door net iets makkelijker de voor ste mensen. Voor beiden ploegen was dat lastig op de alsmaar natter wordende grasmat. Dat de thuisploeg op 1-0 kwam, was daarom 'zeker niet onver diend. Groeneveld pompte een vrije trap vanaf rechts in het straf schopgebied. De bal werd wegge werkt en kwam in de voeren van Ketting terecht. Die kapte eerst GPC-aanvoerder Jeroen van Om men uit, omspeelde daarna ook Grigor Sahakjan en schoot vervol gens hard van buiten het zestien metergebied binnen. Doelman Max Leijer, die nog maar weinig had hoeven doen, stond aan de grond genageld. De Vlissingers waren voor rust niet helemaal ongevaarlijk. Links back Mohammed Mekkaoui en aanvaller Sven Ronde zorgden voor het meeste vuurwerk, maar echt dicht bij de gelijkmaker brach ten ze GPC niet. „Wij konden niet ons eigen spelletje spelen", legde trainer Jurriaan van Poelje uit. „Wij willen het graag voetballend oplossen, maar op zo'n nat veld gaat dat niet. Van ons had de Bruse Boys-CPC Vlissingen 2-2 (1-0). 27. Marco Ketting 1-0, 66. Tom Blomaard 2-0, 86. Jord Ver meer 2-1, 90. Najim Boughmari 2-2. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Robin Meertens (Bruse Boys), Najim Boughmari (GPC Vlissingen). Aan tal toeschouwers: 250. Bruse Boys: Rick Postema; Jasper Maaskant Olaf Willemse, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Ber ge; Marco Ketting, Thomas Groene veld, George Geluk (61. Emiel Dorst), Robin Meertens, Tom Blom aard, Gerard Vogel (90+2. Eric Duf- fener). scheidsrechter de wedstrijd wel mogen afgelasten." Ook in de tweede helft kon Bruse Boys lange tijd het best met de om standigheden omgaan. De 2-0 in de 66e minuut kwam weer uit een standaardsituatie. Groeneveld zet te zich nu aan de linkerkant van het veld achter de bal en slingerde de bal hoog voor de doelmond. Daar torende de koppende Blom aard boven iedereen uit. „De wedstrijd was op dat moment voor ons", herinnerde Van Oeve ren zich. „We hadden zelfs kansen om de 3-0 te maken." Daarbij doel de hij onder meer op de scorings- mogelijkheid van Gerard Vogel na een voorzet van invaller Emiel Dorst. Max Leijer kwam goed uit zijn goal en werkte de bal weg. Zes minuten later, toen er nog vier officiële speelminuten op de klok stonden, viel de treffer aan de an dere kant. Jord Vermeer, die het laatste halfuur meespeelde, had een fraaie dribbel in huis en schoot de bal van ongeveer twin tig meter binnen. Die bal werd on derweg nog wel aangeraakt door één van de Bru-verdedigers. Meteen begon GPC er weer in te geloven en bij de thuisploeg zat de schrik er goed in. De gelijkmaker in de negentigste minuut was haast onvermijdbaar. GPC, met de onvermoeibare Mekkaoui als aanja ger, verdiende een hoekschop en die werd ingekopt door Najim Boughmari. GPC-trainer Jurriaan van Poelje noemde goal 'terecht'. „Wij waren in de tweede helft goed bezig van af de zijkanten. Steeds hebben we de bal voor het doel gebracht. De doelpunten vielen alleen wat aan de late kant." In de blessuretijd versierde Dorst nog een direct vrije trap. Specialist Groeneveld zag een mogelijkheid de winnende te maken, maar schoot hoog over. Ingmar Quist (links) heeft vlak voor rust de tweede goal van Kloetinge bin nengegleden. foto Caspar Huurdeman/Orange Pictures door Rudy Boogert Marcel Zwager (rugnummer 5) feliciteert zijn ploeggenoot Barry Steenpoorte na diens openingsdoelpunt voor Dui- veland. foto Mark Neelemans LEERDAM - Mark Schuit gaf me de bal daar een zaaier bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter... Pure frustratie, bekende hij achter af Begrijpelijk. Hij had zaterdag met Kloetinge in een halve wed strijd een veilig ogende 2-o-voor sprong opgebouwd tegen LRC Leerdam. Maar in de tweede helft bezweek de Bevelandse hoofdklas ser onder het opportunisme van LRC en werd het alsnog 2-2. Met een juweel van een openings doelpunt en de pass die de tweede Kloetingse goal inleidde, leek Schuit de man van de wedstrijd te worden. „Dat was lekker geweest", zei hij achteraf. „Maar nu over heerst een ander gevoel." Want be halve de vergooide winst kreeg Kloetinge nog meer slecht nieuws te verwerken: twee concurrenten in de strijd voor lijfsbehoud (NSC en Heerjansdam) hadden wél ge wonnen. Met nog tien wedstrijden voor de boeg is de spanning onderin de hoofdklasse daardoor te snijden. De onderste zes ploegen, waarvan Kloetinge er één is, staan nu bin nen slechts vier punten van elkaar. „We zijn beter dan de ploegen die onder ons staan", vond Schuit. „Maar we moeten slimmer wor den om zulke wedstrijden uit te spelen; we zijn nog niet volwassen genoeg." Het duel met LRC Leerdam was daarvan een schoolvoorbeeld. Toen de thuisclub na rust met een extra spits op de proppen kwam, werd Kloetinge een gevangene op de eigen speelhelft Het geduld, de rust en ook de klasse om met een counter LRC de genadeklap toe te brengen, ontbraken. Het was 45 minuten lang vrouwen en kinde ren eerst, maar in het slot waren de reddingsboeien op. Twintig minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer uit een scrimma ge na een corner, vier minuten voor tijd viel de gelijkmaker uit een kopbal uit een vrije trap. „We liepen gewoon niet mee", zei trai ner Cees Houtepen. „Tachtig pro cent van onze tegengoals valt uit zulke standaardsituaties", consta teerde Schuit. „Met slimmer spe len bedoel ik dan bijvoorbeeld dat we minder overtreding rond 'de zestien' moeten maken." Als tweede factor geldt dat Kloetin ge geen luchtmacht heeft waar mee het 's lekker oorlog kan ma ken. Typerende feiten in dezen zijn dat Kloetinge de laatste jaren maar minimaal scoort uit hoek schoppen, dat de club al jaren niet in staat is om een achterstand om te buigen en dat zoals zaterdag weer bleek de grootste moeite heeft het hoofd te bieden aan op portunistisch tegenspel. Dat is jammer, want het kostte Mark Schuit zaterdag bijvoorbeeld een memorabele dag. Na een klein halfuur passeerde hij in een mini male ruimte drie man en haalde droogjes uit. De keeper was te laat en de bal rolde binnen: 0-1. „Lek ker, want het was een poosje gele den dat ik had gescoord." Zijn eni ge (twee) goals van deze competi tie maakte hij eind september te gen DTS'55. Schuits actie stond als een Lam borghini bij een autosloper. Het spel van beide ploegen was tot dat moment immers ver ondermaats. Dat kwam mede door het maan landschap waarop ze moesten aan treden. Het was meer zand dan gras. Doelman Jaco van der Schee kreeg ermee te maken toen hij de bal stuitte, maar deze bijna dood op de grond bleef liggen. De treurige ondergrond zorgde er ook voor dat de tweede goal bijna niet geboren werd. Kort voor rust stuurde Schuit met een steekpass spits Etiënne Mallie weg. Hij ging alleen op het doel af en tikte de bal langs de keeper van LRC. Net voordat de bal over de lijn rolde, stroopte deze in een prutje van grond, gras, zand en regen. Het was dat Ingmar Quist attent was meegelopen en de bal alsnog bin nengleed: 0-2. De rust brak aan met die marge, maar Kloetinge kon de weelde niet dragen. Daarnaast pakten tops corer Ingmar Quist en aanvoerder Corné Schilperoort opnieuw geel, waardoor ze komende zaterdag moeten toekijken als Kloetinge te gen NSC speelt. LRC Leerdam-Kloetinge 2-2 (0-2). 28. Mark Schuit 0-1, 40. Ing mar Quist 0-2, 70. Willem Looijen 1-2, 86. Frank Wielenga 2-2. Scheidsrechter: Pijpers (Breda). Ro de kaart: 90+2. Frank Wielenga (LRC Leerdam). Gele kaart: Frank Wielenga, Mohamed Floudoe, Brian Vink (LRC Leerdam), Ingmar Quist, Mark Schuit, Corné Schilper oort (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Jaap Esser, Corné Schil peroort; Ingmar Quist (88. Abdul lah Asian), Mark Schuit, Rick Mul der (83. Roy Mulder); Etiënne Mal lie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45