Zeeland PZC Zorg om onveiligheid Schoolstraat PZC Amazon SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 16 en 17 DORPSRAAD DREISCHOR 'Er is al veel verbeterd, maar parkeren bij school blijft probleem' 'Paarden hier al gewassen vóór rit over het strand' pzc.nl/webwinkel Slechtziende bestolen van haar bril almanak Laag Kinderen vechten in Ethiopië echt voor hun toekomst Maandag 28 februari 2011 Bands Bloodshift en Seriousz overtuigen in finale PopSport 13 Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl door Piet Kleemans DREISCHOR - De verkeersonveilig heid in de Nieuwe Schoolstraat in Dreischor blijft een punt van zorg. Er is, zegt dorpsraadvoorzitter Leo ne van der Sar, al veel verbeterd maar met name het parkeren vlak bij de school is een hardnekkig probleem. De verkeersveiligheid in Dreischor is een regelmatig terugkerend punt op de agenda van de vergaderin gen van de dorpsraad. Onder meer de situatie in de Nieuwe Schoolstraat - de straat waar OBS De Klimop aan gevestigd is - houdt de gemoederen al geruime tijd bezig. Ook over het doortrek ken van de Vlasakkerweg naar de Nieuwe Schoolstraat is heel wat discussie geweest. De vrees was dat het doortrekken van de Vlasak kerweg extra verkeer op de Nieu we Schoolstraat zou genereren en daarmee de verkeersveiligheid zou aantasten. Om de verkeersveilig heid met name ter hoogte van OBS De Klimop te verbeteren werd op aangeven van de schooldi rectie door de gemeente Schou- wen-Duiveland besloten een hek te plaatsen. Zo wordt voorkomen dat kinderen vanaf het schoolplein direct de straat op rennen. Een pro bleem dat langere adem vergt is de doorstroming op de Nieuwe Schoolstraat. Veel ouders brengen hun kroost per auto naar school. In de praktijk zorgen die 'wegbren gers' voor opstoppingen in de straat. De school ontmoedigt het per auto wegbrengen maar dat heeft tot nu toe nog niet het ge wenste resultaat opgeleverd, stelt Van der Sar. Een rapport van Vei lig Verkeer Nederland ten spijt. Voldoende reden voor de dorps raad om opnieuw aandacht voor de verkeerssituatie te vragen. Het onderwerp prijkt op de agenda van de vergadering van dinsdag 8 maart in het dorpshuis. Van der Sar hoopt vurig op een volle zaal en mensen die met een creatieve oplossing komen om voor eens en altijd met het pro bleem af te rekenen. De vergade ring begint om 20.00 uur NOORDWELLE - 'We hebben een primeur. Dit is het eerste straofeest waarbij de paarden ge wassen zijn voordat ze de benen op het strand wassen in zeewater', grapte spreekstal- meester Rens Vermeer zaterdag tijdens het straofeest in Noordwelle. De 150 deelnemers lieten zich er door de regen niet van weerhou den om de traditionele strandrit te maken. Ook het publiek trotseerde de elementen om de lange ruiterstoet het dorp binnen te zien trekken. Aan het straofeest - het tweede van zes op Schouwen-Duiveland - deden 150 rui ters mee. Onder de 150 paarden bevonden zich 105 Zeeuwse trekpaarden. Zaterdag is het dubbelstrao: Haamstede en Ellemeet vie ren dan het straofeest. foto Ronald den Dekker T^nOTgrriifcTiii in1 wir. ifninxiiinmTirTlffll!>''{- *wr 3mmmmgmmm mszssssmemmmm. Reis over de grootste rivier van de wereld! Tijdens deze 6-delige BBC-serie volgen we Bruce Parry (bekend van o.a. Tribe) op zijn enerverende reis langs de grootste rivier van de wereld: de Amazone. Een bijzondere reis waarop de ingewikkelde realiteit van een magisch natuurgebied dat van vitaal belang is voor de hele wereld soms pijnlijk duidelijk wordt! Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Speelduur ca. 5 uur op 2 dvd's. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs 14,95* •exclusief verzendkosten van 2,95 categorie dvd's en games GRIJPSKERKE - „Breng de bril en de handloep alstublieft terug naar de Schuurverkoop in Grijpskerke." Die oproep doet een 6o-jarige vrouw uit de gemeente Veere aan degene die dinsdag 15 februari in Grijpskerke haar tas heeft gerold. De vrouw is slechtziend en daar door sterk afhankelijk van de spe ciaal op maat gemaakte bril. De bril is van het merk Calvin Klein en heeft een oranje montuur. Tip? redactie@pzc.nl Tachtig, moet kunnen, dacht die Goe- senaar. Hij keek in de spiegel, rechtte de schouders en kon het onder zijn buikje verstopte wasbord 'al voelen. Met de voor zijn verjaardag gekre gen supermoderne weegschaal zou het een fluitje van een cent zijn. Al les kon erin worden geprogrammeerd of werd erin bijgehouden: gewicht, vetgehalte, vorderingen. Monter vertelde hij zijn collega's na een maand dat het apparaat 'laag' aangaf, waarmee het doel volgens hem dus bijna moest zijn bereikt. Zijn vrouw hielp hem uit de droom: „Schat, ik heb het batterijtje in je weegschaal vervangen want ik zag de melding 'laag'." Wat nu ook laag hangt, zijn zijn schouders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39