sport 135 pr wat hij het liefst wil Op ?fe stip ireer veel kunnen turnen 'De chemie ontbreekt' maandag 28 februari 2011 jjle Janeiro De twee EK-kwalificatiewedstrij- den in Heerenveen (vorige week zondag) en Roermond waren de eerste optredens van de Middel burger in lange tijd. Door een armblessure - hij had een gescheurde bicepspees - kon hij niet meedoen aan het Neder lands kampioenschap van 2010. Als gevolg daarvan kwam hij niet in de WK-trajectselectie terecht. „Ik was na de zomer weer hele maal fit, maar kon nergens turnen. De wedstrijd in Heerenveen was mijn eerste in negen maanden." Telussa heeft nu zijn zinnen gezet op het wereldkampioenschap dat later dit jaar in Tokio gehouden wordt. Het Europees kampioen schap in Berlijn had in zijn ogen als opwarmer daarvoor kunnen dienen. De turner van TSH Hee renveen bleef in beide kwalificatie wedstrijden echter ver verwijderd van de EK-limieten. Voordat hij gis teren op vloer onderuitging, scoor de hij aan de ringen 13,650 pun ten. In Heerenveen was het ver schil tussen hem de absolute Ne derlandse top nog groter. „In Heerenveen voelde ik veel druk. Ik wist: nu moet het gebeu ren. Een deel van die druk legde ik mezelf op. Een ander deel kwam van het publiek, dat veel van mij verwachtte. Vandaag turnde ik meer ontspannen en ging het ook beter. Maar het was nog steeds niet zo goed als tijdens mijn trai ningen." Inmiddels zijn er dit seizoen al veertien trainers voortijdig bij hun club van de bank verdwenen. Wat is er toch mis in het Zeeuwse amateurvoet bal? door Rudy Boogert 1 8 Veertien trainers vertrokken bij hun club. Dat lijkt veel. Ja, dat is ook veel. Want? Reken maar uit. In het Zeeuwse voetbal spelen 95 clubs. Veertien van de 95 is bijna 15 procent. En ter vergelijking: vorig seizoen kwa men de clubs over een héél sei zoen op de helft van het huidige aantal uit. Veertien is dus veel. Oké, overtuigend. Maar waarom stappen ze zo massaal op? Gezondheidsredenen spelen bij een enkeling een rol, huiselijke om standigheden bij een ander, maar de belangrijkste redenen zijn on dermaatse prestaties van het team en het ontbreken van chemie tus sen trainer en spelers. Nee, hè... Niet die chemie. Ik kan er ook niks aan doen. Che mie is nu eenmaal een heerlijke term om de waarheid in het midden te laten. Het ligt niet aan de trainer, het ligt niet aan de spe lers. Het ligt aan iets ongrijpbaars dat tussen hen in zweeft. Dat on grijpbare kan zelf toch niks zeg gen, dus dat kan je lekker de schuld geven. Terwijl de trainer en de spelers na tuurlijk zelfde schuld hebben? Deels ja. Maar als we iets verder kij ken, is er een derde partij die mis schien wel de belangrijkste schul dige is. Spannend! Wie dan? De mensen die de trainer hebben aangesteld. Die mensen hebben blijkbaar zowel de trainer als de ei gen spelersgroep verkeerd inge schat. Dat kan een keer gebeuren, maar in 15 procent van de geval len.... In het bedrijfsleven worden sollicitanten uitgebreid gescreend, worden referenties gevraagd en na getrokken. Ik vraag me af hoeveel clubs zo te werk gaan bij het aan stellen van een trainer. Aan de cijfers te zien dus weinig? Dat lijkt me wel. En vergeet niet: we zijn nog maar net over de helft van de competitie. Ik ben bang dat er nog meer trainers zullen vol gen. Yuri van Gelder (links) en Anthony van Assche hebben plezier nadat ze beiden op ringen de EK-limiet hebben gehaald. foto's Robin Utrecht/ANP Telussa, die sinds de zomer van 2008 in Friesland woont en traint, meent dat het met zijn uitgangs waardes wel goed zit. Alleen moet de uitvoering van zijn oefeningen nog netter wor den: Daar werkt hij hard aan met de TSH- trainers Daniël Knibbeler en Sadao Hamada. „Je zag vandaag tijdens mijn ringenoefening dat ik wel sterk genoeg ben, maar dat ik nog te veel schommel. Dat moet eruit." Komend weekeinde kan Telussa zich opnieuw testen. Met Jorian II- brink, Boudewijn de Vries, Meivin Ornek en Glenn Smink doet hij mee aan het Londen Open. Hij zal ook daar actief zijn op de toestel len ringen en vloer. „Ik ga nog steeds door het lint als er wordt geroepen: joden aan het gas'. Gelukkig gebeurt dat niet zo vaak meer. Ik heb een tijd gehad dat ik dacht: 'Ik kan hier niet meer tegen'. Maar ik heb mijn eigen normen verlegd. Daar ben ik niet trots op." Ajax-voorzitter Uri Coronel in NRC. „Ancelotti speelt vervolgens met Drogba, Anelka en Torres tegen Liverpool. Dat kan toch niet? Drie centrumspitsen. Ik ga toch ook niet Gomes terughalen en Stekelenburg kopen zodat Fred Rutten met drie keepers in de basis kan starten?" Marcel Brands, technisch manager van PSV, over de koop woede in het internationale profvoetbal. In NuSport. „Hij houdt wat vaker zijn mond als het tegenzit. Ik denk dat hij daar goed aan heeft gedaan, Als je in crisistijd wat roept, worden je woorden overal overgenomen en geeft iedereen er zijn eigen draai aan." Feyenoord-aanvoerder Ron Vlaar over zijn trainer Mario Been. In NuSport. „Er is mij vaak verweten dat ik geen spelers beter maak, maar De Vrij wordt toch echt beter. En dan heb ik het nog niet over Leer dam, Castaignos en Mulder." Feyenoord-trainer Mario Been schiet in de verdediging. In Algemeen Dagblad. „Ik zeg ook altijd tegen iedereen: geniet van het succes, dat is van ons, hè. Ik ga me niet op de borst slaan, het is wij, wij, wij. En dan zie ik die mensen genieten, dat is mooi." ADO-trainer John van den Brom over het succes van de Haagse eredivisionist. In NuSport. „Wij zullen starten met oortjes. Het is belangrijk dat wij eens wor den gehoord en dat er niet vanachter een grote tafel beslissingen worden genomen, waarop wij alleen maar ja en amen moeten roe pen." Rabobankrenner Lars Boom over wel of geen oortjes in de voorjaarsklassieker. In NRC Next. „Ik hou van Bayern: Ik weet hoe de club functioneert. Mijn af scheid was zeer emotioneel. Ik mis veel jongens en ook de materi aalman en de artsen. Ik heb veel gehuild." Mark van Bommel verkaste heel snel naar AC Milan in de winterstop. Op Telegraaf.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35