thuisverlies aan sport! 33 Terneuzen houdt Goes in het vizier na royale 4-1-zege op Oosterhout Axe verslaat Goes HW'24 trekt aan het langste eind in abominabel duel met FC Bergen Zeelandia M. gelijk tegen hekkensluiter maandag 28 februari 2011 'Op basis van de tweede helft hebben ze verdiend gewonnen' Robbie de Muynck door Jurgen Naeye AARDENBURG - Aardenburg leed gisteren tegen EBOH zijn tweede thuisnederlaag van dit seizoen. Na dat eerder werd verloren van RCD, was het opnieuw een oppo nent uit Dordrecht die de West Zeeuws-Vlamingen een nederlaag op eigen veld bezorgde. Remy Hol ster werd met twee goals match winnaar: 0-2. Daarmee kwam een eind aan de zegereeks van Robbie de Muynck. De interim-trainer uit Breskens nam eind januari, na het vertrek van Fonnie Verstraeten, het roer over bij Aardenburg en verraste vriend en vijand met drie overwin ningen op rij. In het hoger geklasseerde EBOH moest de formatie van De Muynck zijn meerdere erkennen. De thuis ploeg was in de eerste helft nog ge lijkwaardig aan de ploeg, maar in de tweede helft gaf het vlotte com binatiespel van de Dordtenaren de doorslag. „Op basis van de tweede helft hebben ze verdiend gewon nen", gaf De Muynck toe. „Maar als we in de beginfase de kansen hadden benut, kan het zomaar een andere wedstrijd worden." De Muyhck refereerde aan de twee kansen die lelie de Vreeze kreeg. De ijverige aanvaller zag zijn boogbal (of was het een voor zet?) ternauwernood door doel man Badder Amraoui uit de krui sing worden getikt en kort daarna mikte hij op aangeven van Steven de Croock nét naast. Na de hervatting kwamen de be zoekers snel op een i-o-voor- sprong. Een voorzet vanaf de lin kerflank werd door Remy Holster bij de eerste paal binnengetikt. Doelman Sander Tazelaar, die in het eerste bedrijf met twee reddin gen zijn ploeg voor een achter stand had behoed, was kansloos. Tazelaar baalde stevig van de tegen- goal. „Het is duidelijk dat we niet goed uit de kleedkamer kwamen. We zijn amper een minuut bezig en het staat al o-i. Een moment van concentratieverlies." De sluitpost van Aardenburg zag gisteren een nieuw centraal duo voor zich. Jeffrey Tanghe ontbrak wegens een enkelblessure en Dwight van Hulle was geschorst. Michiel Leijte en Mamadouda Gueye namen hun plaats in. Het ontbreken van Van Hulle was in opbouwend opzicht een aderla ting voor de thuisploeg. Aarden burg had op het hobbelige veld so wieso moeite om de bal in de ploeg te houden en door het vroeg- tijdigdruk zetten van de tegenstan der werd al snel voor de diepe bal gekozen. Spelverdeler Steven de Croock kwam daardoor nauwe lijks in het spel voor. „Het vroegtijdig onderbreken van de opbouw is hun manier van spe len", verklaarde De Muynck. „We hadden er geen antwoord op. On ze doelman zorgde er nog voor dat we uitzicht hielden op een punt, maar op basis van de tweede helft hadden we daar geen recht op." Tien minuten voor tijd stelde EBOH de zege veilig. Meivin Boer zette voor, uitblinker Ricardo van de Merwe stapte over de bal heen, waarna Holster eenvoudig afrond de: o-2. In de slotminuut liep de thuisclub nog meer averij op. Inval ler Steve van Hulle kreeg na een onnodige overtreding zijn tweede gele kaart en mocht vroegtijdig on der de douche. Aardenburg-EBOH 0-2 (0-0). 46. Remy Holster 0-1, 79. Remy Holster 0-2. Scheidsrechter: J. Brummer (Roosendaal). Rode kaart (2x geel): Ste ve van Hulle (Aardenburg). Gele kaart: Meivin Boér (EBOH). Aantal toeschou wers: 150. door Aector Doorns TERNEUZEN - De doelstelling van Terneuzen is het winnen van een periodetitel, maar trainer Diederik Hiensch blijft daarnaast geloven in het kampioenschap. „We zitten op schema. Dit team is volwasse- ner geworden. We blijven druk op koploper Goes houden", zei de oe- fenmeester na afloop van de roya le 4-1-winst op Oosterhout. De hand van Hiensch, die in zijn periode bij Kloetinge spelers beter maakte, is dit seizoen zichtbaar aanwezig. „We zijn blij dat we Die derik langer kunnen verbinden aan Terneuzen. Diederik kan op langere termijn voor successen zor gen", meende voorzitter Anton Hermus. Terneuzen blijkt in thuis wedstrijden moeilijk te kloppen. Alleen Goes won op het Vliegende Hollander sportcomplex. Terneuzen herstelde zich gisteren van de 4-3-nederlaag in het uit- duel met TSC. De ploeg moet ook nog terug naar Oosterhout. Het heenduel werd gestaakt met een 2-o-voorsprong in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen, tegen acht spelers van Oosterhout. Giste- axel - Zondag-derdeklasser Axel was gisteren in een vriendschappe lijk duel te sterk voor Goes. De Zeeuws-Vlamingen versloegen de koploper in de tweede klasse met 2-0. De ruststand was 1-0. Axel-doelman Niels Meesen vond zijn ploeg minstens gelijkwaardig aan Goes. „Wellicht was de motiva tie bij Goes iets minder, omdat wij een klasse lager spelen. Na de rust drongen zij iets meer aan, maar dat kwam ook doordat er aan on ze kant veel werd gewisseld om ie dereen speeltijd te gunnen. Behal ve wat kleine kansjes dwong Goes eigenlijk niet veel af" Jari Vyaene bracht Axel na een kwartier op voorsprong. Hij was het eindstation van een aanval ren trof de thuisclub in de Braban ders een vriendelijke tegenstander, die het accent op de verdediging legde. Een kwalitatief beter Terneu zen wist daar wel raad mee. Het overwicht van Terneuzen was groot. Doelman Dennis Wonder- gem moest pas na een half uur de eerste bal binnen de palen pakken. Op dat moment stond de thuisclub al op voorsprong. Laatste man Bert den Hamer nam de bal uit een hoekschop van Tom Jans sen via de hak van Dominique Ver linde ineens doeltreffend op zijn slof Daarna was Den Hamer dicht bij de 2-0. Op slag van rust werd Terneuzen beloond voor het aan vallende spel. Janssen, die een goe de wedstrijd speelde, schoot met zijn zwakke rechterbeen in. Doel man Oscan Cicek loste de bal, waarna Erik Jan Naudts voor zijn tiende seizoentreffer tekende. Na rust ging het tempo omhoog. Oosterhout speelde meer aanval lend, waardoor de thuisclub meer ruimte kreeg. „Het was belangrijk dat we de aansluitingstreffer niet tegen kregen", stelde Hiensch te recht vast. Zo legde uitblinker Fabian Wilson over rechts, waaruit Marco Plassae- rt de beslissende voorzet verzorg de. In de 75e minuut verdubbelde de ingevallen Jaimy de Visser de voorsprong van de thuisploeg. Hij rondde bekwaam een diepgespeel- de bal met een lob af. Meesen: „Daarvoor was hij al een paar keer teruggefloten voor bui tenspel. De zevende of achtste keer was wel raak. En dat kwam weer doordat er meer ruimte ont stond omdat Goes moest komen." Hoewel het 'slechts' om een oefen duel ging, sprak Meesen over een fraaie zege. De voorbije weken won Axel drie keer op rij in de competitie. „We zijn los, lijkt het. En dat werd trouwens ook wei eens tijd." de beste speler van Oosterhout, Derek Brison, die na tien wedstrij den schorsing weer speelde, aan banden. Ook Robbin Dekker en het centrale duo Bert den Ha mer-Roei Alberti gaven geen krimp. Op het middenveld heer sten Remco van Leeuwen, Dennis de Kraker, Jordy van Bremen en de steeds beter spelende Janssen. Voorin waren Dominique Verlin de en Erik Jan Naudts een plaag voor de Brabantse verdediging. Terneuzen was bij de 3-0 zeker van de winst. Verlinde werd neer gelegd in het strafschopgebied. De strafschop van Naudts werd ge stopt, maar in tweede instantie schoot Janssen raak. Van Bremen stuurde met een schitterende pass Verlinde in de diepte. De spits schoot onberispelijk raak: 4-0. In de slotfase bepaalde invaller Arie Eikelenboom de eindstand op 4-1. Terneuzen-Oosterhout 4-1 (2-0). 10. Bert den Hamer 1 -0, 44. Erik Jan Naudts 2-0, 60. Tom Janssen 3-0, 78. Dominique Verlinde 4-0, 83. Arie Eike lenboom 4-1. Scheidsrechter: M. Vor- stenborsch (Rosmalen). Gele kaart: Bert den Hamer (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 200. iiiinxn ii 1'inrmi—iii'iniWHinmiii MIDDELBURG - In de strijd om de ti tel in de derde klasse A van het zondagvoetbal liet Zeelandia Mid delburg tegen hekkensluiter Hoe ven op eigen veld twee dure pun ten liggen. De wedstrijd eindigde in 2-2. Hoewel Alberto Conde Morgado de Middelburgers voor de rust een 2-o-voorsprong bezorgde, kwam Hoeven toch langszij. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Danny de Bont profiteerde van slordig uitverdedigen: 2-1. In de 66e minuut kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte via een rake kopbal van Arthur Embregts: 2-2. Tim Mechelinck (links) feliciteert zijn HW'24-ploeggenoot Evert van den Berg met zijn doelpunt. foto Mark Neelemans door Jack Begijn HULST - HW'24 speelde gisteren tegen FC Bergen een van zijn slechtste wedstrijden van het sei zoen. Maar ondanks de wanpresta tie trokken de Hulstenaren met 3-1 aan het langste eind. Trainer Erik Brems schreeuwde langs de kant zijn longen uit zijn lijf en probeer de met veel misbaar zijn ploeg op het juiste spoor te krijgen. Daarin slaagde hij niet. Brems zette, in na volging van trainer Rinus Zegers van Axel (structureel) en Honnie Claessens van Steen (na de wed strijd tegen Clinge), na afloop de club in zijn hemd door een reactie te weigeren. „Sorry", verontschul digde assistent-trainer Tom Nieu- welink, die als woordvoerder naar voren werd geschoven, zich met het schaamrood op de kaken. „Erik heeft geen tijd." Vooral in de beginfase was HW'24 zoekende naar de vorm en het juiste ritme. De thuisploeg grossierde in foutieve passes en achterin vierden zenuwen en mis communicatie hoogtij. „Er was in het begin vooral een gebrek aan concentratie", vond Nieuwelink. „Dat resulteerde bijna in een tegen doelpunt in de eerste minuut. Ge lukkig was Ruud Wilhelm (de ver vanger van de geblesseerde Tim Siersema) attent om erger te voor komen. We wisten dat Bergen het niet moet hebben van voetbal, maar van duels winnen. Wij gin gen daarin mee en maakten het onszelf daardoor moeilijk." Toch kwam HW'24 tegen de ver houding in op voorsprong. Evert van den Berg scoorde halverwege de eerste helft uit de rebound, na dat Christoph Praet een penalty door de Bergse doelman gekeerd zag. De openingstreffer werkte niet bevrijdend. HW'24 volhard de in chaotisch spel. Toch kreeg de ploeg kansen. In de tweede helft leek HW'24 de draad goed op te pakken. Koud in het veld maakte Michal Szczawins- ki, een van de weinige spelers die een goede actie in huis had, zich knap vrij tussen drie man. Evert van den Berg werd in de gelegen heid gesteld zijn tweede treffer van de middag aan te tekenen. Veel plezier beleefde HW'24 hier niet aan, want nog geen minuut la ter scoorde Omer Buyruk de 2-1. De thuisploeg liet Bergen veel ruimte. Bergenaar Tim Cornel zag zijn schot op de lat uiteen spatten. Geschrokken herpakte de thuis ploeg zich. Szczawinski zette de kroon op zijn goede spel door de nummer drie voor HW'24 in de verste hoek te prikken. De uitslag had hoger uit kunnen vallen wan neer in de slotfase scheidsrechter Steeman een eigen doelpunt van Harold Wilting had toegekend. Morgen speelt HW'24 vriend schappelijk tegen Hoek als voorbe reiding op de kraker tegen Axel over twee weken. HW24-FC Bergen 3-1 (1-0). 22. Evert van den Berg 1-0, 46. Evert van den Berg 2-0, 47. Omer Buyruk 2-1, 69. Michal Szczawinski 3-1. Scheids rechter: G. Steeman (Brussel). Gele kaarten: Tim de Feijter (HW'24), Jef frey Rijneveen (FC Bergen). Aantal toe schouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33