sport I31 zomer bij de Boys voor AZW Nivo Sparta beëindigt mooie reeks Zaamslag Spui niet bij de les tegen De Meeuwen Kloetinge kan weelde van veilig ogende voorsprong niet dragen Scheidsrechter Toorenaar staakt duel tijdelijk maandag 28 februari 2011 Scheidsrechter Cees Toorenaar staakte het duel op slag van rust enkele minuten vanwege diverse schermutselingen die zich achter zijn rug afspeelden. Naar later bleek trapte Boys-aanvoerder Kees Duitemeijer zijn tegenstander John Wijn belt tegen het bovenbeen. Dit gebeurde nadat de Schelluinen-aanvaller doelbewust op Duitemeijers tenen was gaan staan. „Ik baalde van al dat gedoe. Vandaar dat ik het eventjes zat was", zei Toorenaar na afloop. Duitemeijer deed luchtig over het incident. „Ik kreeg steeds tikken. Daarna raakte ik hem in het voorbijgaan. Niks bijzonders dus." door René van Stee TERNEUZEN - De trainer is weg, lang leve de nieuwe trainer. Een al oud adagium dat zaterdagmiddag ook opgeld deed voor Terneuzen- se Boys. De eersteklasser bleek na het eerder deze week opstappen van oefenmeester Karl Vergouwen tot dingen in staat die vele wed strijden voordien voor onmogelijk werden gehouden. Na de zeperd vorige week bij hekkensluiter Dau- wendaele (i-o-verües) versloeg de ploeg van interim-trainer Arie Dekker Schelluinen met 2-0. Zijn pupillen speelden fris van de lever en lieten de Zuid-Hollanders met name voor de rust kansloos. De eindstand was al na zeventien minuten spelen bereikt via treffers van achtereenvolgens Ruud Hooge- steger (profiterend van een blunde rende Schelluinen-defensie) en Marco Faassen (raak met de kop uit een corner). Na de rust kwam Temeuzense Boys eigenlijk nauwe lijks meer in de problemen. De opluchting was groot bij de thuisploeg, waar met name verde diger Reimer Leunis - tot zaterdag actief in het tweede elftal - een ver dienstelijk debuut maakte. Ook bij Dekker. Tot voor kort assistent van Vergouwen, maar nu gebombar deerd tot de man die de Zeeuws-Vlamingen in de eerste klasse moet zien te houden. En ook al zei hij het niet rechtstreeks, echt gemakkelijk voelde hij zich daar (nog) niet bij. „Ik doe het om de club te helpen. Dat voel ik als een verplichting. Maar ik heb ge mengde gevoelens. Enerzijds ben ik blij dat we vandaag hebben ge wonnen, anderzijds is het treurig dat het zo ver is gekomen", was zijn commentaar. Aangezien Dekker ook als herstel trainer actief is van diverse Zeeuw-Vlaamse sporters, hoopt hij op de spoedige aanstelling van een assistent. „Ik heb het druk, druk, druk. Alleen daarom al is het prettig om de klus samen met een ander te klaren", zei hij daar over. Boys-voorzitter Robert Mat- thijs wil graag wil voldoen aan die wens. „Maar daarmee gaan we niet overhaast te werk. Rust in de tent is nu het belangrijkste", ver klaarde Matthijs. Het was zaterdag zonneklaar dat vanuit de selectie, waar tegen Schelluinen de tussentijds aange trokken Belgen Stefan 'van Den der, Vincent Varache en Didier Haeck vanwege blessures ontbra ken, nauwelijks wordt getreurd om het vertrek van Vergouwen. „Als mens hebben de meeste jon gens Karl hoog zitten, maar als trai ner was het uitgewerkt", vertelde Kees Duitemeijer, vorige week nog ongemeen scherp richting zijn ploeggenoten. De Boys-aanvoer der trok echter ook meteen het boetekleed aan. „We niet zijn in staat gebleken om onszelf te corri geren. Om de knop om te zetten, Karakteristiek Terneuzense Boys-Schelluinen 2-0 (2-0). 12. Ruud Hoogesteger 1-0,17. Marco Faassen 2-0. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Kees Duitemeijer, Ruud Hoogesteger (Terneuzense Boys), Léon de Bruijn, Erik Both (Schelluinen). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys: Nick Heyman' Robert Rijnberg, Reimer Leunis, Kees Duitemeijer, Tim van Hasselt' Tim Faassen, Ibrahim Eryürük (59. Evert-Jan van Opdorp), Dennis van den Broeke' Ruud Hoogesteger, Marco Faassen, Silvion Urani (66. Boas Wolfert). waardoor wél de prestaties kon den worden geleverd die van ons mochten worden geëist. Dat is ronduit zwak." Rechtsback Robert Rijnberg en de geschorsten Sjoerd Rijnhout en Gokhan Ersahin onderschreven de woorden van Duitemeijer. „Tegelij kertijd moet je harde besluiten dur ven nemen", vond Rijnberg. „Elf spelers wegsturen, gaat eenvoudig weg niet." Rijnhout en Ersahin toonden zich vooral tevreden dat er na de trainerswisseling meer duidelijkheid is gekomen over het strijdplan van de ploeg. „Over dis cipline hoeven we het onder Arie niet eens te hebben. Dat zit wel goed. Maar het is ook prettig dat je weet waar je aan toe bent. Dat je het niet steeds over je tegenstan der hebt, maar uitgaat van je eigen kracht en kwaliteiten. Dat ontbrak er vaak aan", zei Rijnhout, die be seft dat één zwaluw nog geen zo mer maakt. „Zeker niet, maar ik weet ook zeker dat er veel meer te halen valt uit deze selectie." Dat laatste vindt Matthijs ook. De voorzitter streeft voor volgend sei zoen naar een nog herkenbaarder Boys-gezicht. De eerste belangrijke stap daartoe is de aanstelling van Eddy van der Hooft als de nieuwe hoofdtrainer. Een ander uitgangs punt is om eigen jongens nadruk kelijker te binden aan club, terwijl versterkingen welkom zijn als ze een duidelijke meerwaarde opleve ren. Matthijs erkent dat de club aan zich het begin van dit seizoen op dit vlak onvoldoende heeft kun nen manifesteren. „Met het ver trek van jongens zoals Jeroen van den Broeke, Ali Eryürük en Dja- mel Buyse hadden we veel kwali teit ingeleverd. Achterover leunen totdat zich iemand aandient, is dan geen optie. Je moet dan iets. Helaas heeft dit ons niet opgele verd waarop we hoopten." door Peter van Kouteren ZALTBOMMEL - Nivo Sparta maakte zaterdag in de eerste klasse C een eind aan een mooie reeks van Zaamslag. Na vijf zeges op rij stuit te de ploeg uit Zaltbommel de op mars van de Zeeuws-Vlamingen. Na o-o bij de rust scoorde Nivo Sparta in de tweede helft; drie keer binnen acht minuten. Het werd uiteindelijk 4-1. De thuisploeg, eerder dit seizoen met 6-0 te sterk in Zaamslag, was de bovenliggende partij. Voor rust kwam Nivo Sparta niet tot scoren. Een aantal schoten ging rakelings voorlangs en Bart Corstanje tikte een kopbal vanonder de lat. Daar stond van Zeeuws-Vlaamse zijde een volley van Jordy Bakker op de voeten van de doelman tegenover. Met drie treffers binnen acht minu ten lag de wedstrijd direct na rust in een beslissende plooi. Dick Wind en Mare Santegoedts (twee keer) brachten Nivo Sparta op 3-0. Zaamslag pakte de goede draad daarna op. Toen Peter Dieleman halverwege de tweede helft er als de kippen bij was om een te korte terugspeelbal te verzilveren (3-1), gloorde er weer hoop. Yves Kabwe (kopbal), Johan van Rumst en Die leman kregen kansen, maar kwa men niet tot scoren. Bovendien stelde de goed leidende scheids rechter Jacob van den Berge geen hands in het strafschopgebied van de thuisploeg vast, waar dat voor velen overduidelijk gebeurde. In de slotfase gooide Roberto Verha gen het duel op slot. Nivo Sparta-Zaamslag 4-1 (0-0). 47. Dick Wind 1-0, 52. Mare Santegoedts 2-0, 53. Mare Santegoedts 3-0, 66. Peter Dieleman 3-1, 81. Roberto Verha gen 4-1. Scheidsrechter: J. van den Ber ge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 150. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Afvier thuiswedstrij den op rij weet Spui niet te win nen in de derde klasse A. Hoewel de bezoekers lange tijd met een man minder speelden, ging het thuisduel met De Meeuwen met 2-0 verloren. Door een ruime 6-o-zege op Nieuwland naderde hekkensluiter SKNWK Spui tot op twee punten. Spui heeft ook nog eens een duel meer afgewerkt. Spui-De Meeuwen 0-2: De ploeg uit Zoutelande boekte een verdien de zege. In de beginfase waren de meeste kansen al voor De Meeu wen, maar Spui-doelman Jeroen Bottinga voorkwam een achter stand. Na een halfuur voetbal werd Job Brasser na een onduide lijke situatie (er botste een speler van Spui in het strafschopgebied tegen hem op) door scheidsrech ter Kant van het veld gestuurd. Het spel werd hervat met een scheidsrechtersbal en uit de daar opvolgende aanval bracht Robin Dek de bezoekers op voorsprong. Zeven minuten later verdubbelde Huibregtse de score. De Meeuwen speelde het vervolgens slim uit. Spui liep achter de feiten aan en meer tegen zichzelf te voetballen. Bij de kansen die Spui kreeg, toon de De Meeuwen-doelman Dennis Oosse echter zijn klasse. VCK-Yerseke 1-0 (0-0). Erik Goudt 1-0. Colijnsplaatse Boys-Veere 0-2 (0-0). Theo van Tatenhove 0-1, Edwin van Ta- tenhove 0-2. Kapelle-Domburg 1-0 (0-0). Job van de Vrie 1-0. Nieuwland-SKNWK 0-6 (0-1). Wilco de Valk 0-1 (penalty) en 0-2 (penalty), Robert Padmos 0-3, 0-4, 0-5 en 0-6. Heinkenszand-DFS 1-2 (1-1). Frido Tims (e.d.) 1-0, Anco van der Linde 1-1, Pieter de Munnik 1-2. door Rudy Boogert Michiel Standaert (midden) kopt de bal weg voor het AZVV-doel. foto Mark Neelemans LEERDAM - Mark Schuit gaf me de bal daar een zaaier bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter... Pure frustratie, bekende hij achter af Begrijpelijk. Hij had zaterdag met Kloetinge in een halve wed strijd een veilig ogende 2-o-voor- sprong opgebouwd tegen LRC Leerdam. Maar in de tweede helft bezweek de Bevelandse hoofdklas ser onder het opportunisme van LRC en werd het alsnog 2-2. Met een juweel van een openings doelpunt en de pass die de tweede Kloetingse goal van Ingmar Quist inleidde, leek Schuit de man van de wedstrijd te worden. „Dat was lekker geweest", zei hij achteraf „Maar nu overheerst een ander ge voel." Want behalve de vergooide winst kreeg Kloetinge nog meer slecht nieuws te verwerken: twee concurrenten in de strijd voor lijfs behoud (NSC en Heerjansdam) hadden wél gewonnen. De onderste zes ploegen, waarvan Kloetinge er één is, staan nu bin nen slechts vier punten van elkaar. „We zijn beter dan de ploegen die onder ons staan", vond Schuit. „Maar we moeten slimmer wor den om zulke wedstrijden uit te spelen; we zijn nog niet volwassen genoeg." Het duel met LRC Leerdam was daarvan een schoolvoorbeeld. Toen de thuisclub na rust met een extra spits op de proppen kwam, werd Kloetinge een gevangene op de eigen speelhelft. Het was 45 mi nuten lang vrouwen en kinderen eerst, maar in het slot waren de reddingsboeien op. Twintig minuten voor tijd viel de aansluitingstreffer uit een scrimma ge na een corner, vier minuten voor tijd viel de gelijkmaker uit een kopbal uit een vrije trap. Naar mate de tweede helft vorderde, had Kloetinge veel overtredingen nodig om LRC van het doel weg te houden. Dat kostte de ploeg gele kaarten, waardoor topscorer Ing mar Quist en aanvoerder Corné Schilperoort komende zaterdag moeten toekijken als Kloetinge te gen NSC speelt. LRC Leerdam-Kloetinge 2-2 (0-2). 28. Mark Schuit 0-1, 40. Ingmar Quist 0-2, 70. Willem Looijen 1-2, 86. Frank Wie- lenga 2-2. Scheidsrechter: Pijpers (Bre da). Rode kaart: 90+2. Frank Wielenga (LRC Leerdam). Gele kaart: Frank Wie lenga, Mohamed Houdoe, Brian Vink (LRC Leerdam), Ingmar Quist, Mark Schuit, Corné Schilperoort (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31