Mevrouw Peijs is een echte BN'er, toch? Delta pakt uit op de Hiswa Blauw PZC maandag 0pen dac van de provincie De open dag van de provincie is traditioneel een opwarmertje voor de Statenverkiezingen. Duizenden kwamen sfeer snuiven in de Abdij. maandag 28 februari 2011 door Wim Hofman t - Mijn oudste broer is be zig met opruimen en sorteren. Hij vond oude foto's en leuke brieven uit de jaren vijftig. Hij vond ook een verlovingslijst, een lange lijst van enkele bladzijden lang, met daarop talloze voorwer pen die in een huishouden nodig zouden kunnen zijn. Je verloven was in het begin van de jaren zes tig nog een ernstige zaak. Het was niet alleen maar een kennisma king tussen families, maar ook een belofte die je niet zomaar kon verbreken. Je maakte duidelijk dat je dacht aan het stichten van een gezin en een uitzet hoorde erbij. Mijn ouders hadden trouwens het voorbeeld gegeven. Mijn moeder moet voor haar huwelijk prak tisch al een complete uitzet bij el kaar gehad hebben, al heb ik die nooit helemaal gezien. In mei 1940 scheurde een muur van hun huis bij een van de eerste bombar dementen op Vlissingen en de ser- vieskast die ertegenaan stond, stortte in elkaar. In 1944 werd haar huisje door granaten getrof fen. Ik herinner me wel haar keu kenspullen: een vijftal pannen in verschillende maten, een steel pan, de melkkoker met een won derlijk deksel dat het overkoken van de melk voorkwam, een ver giet, een stelletje met zand, zeep en soda, lepelrek, zeepbakje, af wasteiltje, broodtrommel, be schuitbus, alles in blauw email met witte binnenkant Zelfs het petroleumstel was blauw. Ze vond blauw een mooie kleur en ze kookte goed. Haar blauwe broodtrommel staat hier in de keuken. Er passen gemakkelijk twee broden in en dan kan er nog een krentenmikje bij. Ikzelf heb nooit aan een uitzet gedacht. Eind jaren zestig waren de gedachten over het huwelijk bij sommige jonge mensen al wel veranderd. Ik hoor dat in de U.S.A. een plech tige verloving nog wel in zwang is. Daarbij hoort de aanschaf van een ring door de aanstaande brui degom. De ring moet kostbaar zijn en er moeten ten minste drie maandsalarissen in zitten. De prijs van de ring bepaalt hoe diep en duurzaam de liefde van de bruidegom is voor zijn bruid. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Jan van Damme Onbegrijpelijk dat de provincie niet vaker haar Abdijcomplex in Middelburg open zet. Eens in de vier jaar een open dag is gezien het niet aflatende enthousiasme van burgers en buitenlui aan de mage re kant. Een dweilorkestje, een tent op het Abdijplein, een kren tenbol, en op de foto met me vrouw Peijs. Feest geslaagd. Het weekend voorafgaand aan de verkiezingen van de Provinciale Staten zet de provincie traditiege trouw haar deuren wijd open. Zo ook afgelopen zaterdag. Ondanks de bijna niet aflatende regen blijkt de open dag voor een ruime vijf duizend Zeeuwen een mooie gele genheid om een kijkje te nemen in het machtscentrum van de Zeeuwse politiek. Eén van hen is Vincent Fructuoso. Na veertig jaar in Nederland straalt hij nog altijd zijn Spaanse af komst uit. Ja, hij wil met mevrouw Karla Peijs op de foto. Helemaal vanuit Sint-Annaland overgeko men staat hij met een 'big smile' naast de commissaris van de konin gin. Waarom? „Ze is een bekende Nederlander, toch?" In de tent op het Abdijplein is me vrouw Peijs ruim een half uur te laat voor haar tweede 'meet en greet-sessie'. Ongetwijfeld opge houden in haar werkkamer, waar ook iedereen met haar wil praten, zeggen voorlichters. De eerste ontmoeting met het pu bliek was best vermoeiend, leggen ze uit. Steeds als de commissaris in gesprek was werd ze wel door men sen aangeklampt die met haar op de foto wilden. Tsja, dat is 'meet en greet', geven ze toe. Uiteindelijk verloopt de tweede sessie aanzien lijk rustiger. De afdeling voorlich ting van de provincie maakt pola roids van mevrouw Peijs met be zoekers. Het miniformaat fotootje krijg je zo mee. Het zijn best hectische dagen, zegt de commissaris als we met haar het plein oversteken. De niet mis te verstane kritiek op de provincie in de kwestie Thermphos, vrijdag gepresenteerd in het rapport van de commissie Mans, hangt toch ook een beetje boven de open dag. „Ik merk het wel", zegt mevrouw Peijs, „ik krijg van veel mensen steunbetuigingen. Typisch Zeeuws. De mensen die kritiek hebben zeg gen dat niet rechtstreeks." Het Zeeuwse Tweede Kamerlid voor het CDA, Ad Koppejan, staat in de tent bij de tafel van zijn par tij, waar de hele dag ruim krenten bollen worden uitgedeeld. Hij heeft alle lof voor de provincie, die het toch maar heeft aangedurfd om pal voor de verkiezingen het rapport over Thermphos openbaar COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoren@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Zadelhoes van D66 ChristenUnie: zonnebloemzaad Strandmolentje GroenLinks WD-potlood zonder punt Springtouwen van het CDA Condoom van de PvdA Ja, ik heem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal <na2s> ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan AMSTERDAM - De (Zeeuwse) Delta is na jaren van afwezigheid dit jaar weer vertegenwoordigd met een stand op de Hiswa Amsterdam Boat Show in Amsterdam. Promo tie Zeeland Delta, het Zuid-Hol lands Bureau voor Toerisme en het Vrijetijdshuis Brabant partici peren in samenwerking met een aantal grote jachthavens uit de Del ta op deze beurs. De watersportpromotie van de Delta wordt uitgevoerd door Pro motie Zeeland Delta in samenwer king met het Vrijetijdshuis Bra bant, Toerisme Antwerpen, het Zuid-Hollands Bureau voor Toeris me, SES West-Brabant, Hiswa, Rijkswaterstaat en de watersport- ondernemers. In de stand is informatie te vinden over het Deltagebied en informa tie van de Seven Sisters, te weten: Herkingen Marina, Marina Port Zé- lande, Jachthaven Bruinisse, Jacht haven Wemeldinge, Van de Rest Nautic Marina Kats, Roompot Ma nna, Biesbosch Marina Drimme- len en Delta Marina Kortgene. Morgen op de openingsdag van de watersportbeurs, wordt er in de Deltastand een interactieve Vaar- routekaart en een Deltagids App gelanceerd. Beide noviteiten zijn tools voor watersporters die hun verblijf op het water in de Delta graag combineren met mooie, leu ke en lekkere landactiviteiten naar hun eigen keus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2