Bloodshift en De machine ontwaakt in de toegift i6l zeeland Juf sloeg er flink op los zeeland in de vorige eeuw amm s POPSPORT Twee bands plaatsen zich in Goes POPMUZIEK De Staat Concert De Staat. Voorprogramma: Death Letters. Gezien: vrijdag 25/2, in De Piek, Vlissingen. door Rolf Bosboom Twee jaar geleden, net op het moment dat een kleine hy pe rond de band losbarstte, speelde De Staat in Piek. Het Vlis- singse optreden maakte destijds in druk. Nadien ging het hard met de groep, die op vele grote festivals in binnen- (Pinkpop!) en buitenland speelde. Vrijdag keerde De Staat terug naar de plek waar - mede - de victorie begon. De Piek was er reeds we ken van tevoren voor uitverkocht. Al was aan alles merkbaar dat het vijftal de kleine podia inmiddels is ontgroeid, de gedrevenheid bleek er niet minder om. De Staat heeft ook iets te bewij zen. Donderdag presenteert de band in thuishaven Nijmegen haar tweede album: Machinery. Dat moet duidelijk moet maken in hoe verre de band een vervolg kan ge ven aan de vliegende start. De Piek bleek een ideale try-out. Frontman Torre Florim en de zij nen legden sterk de nadruk op het nieuwe materiaal. Machinery werd zelfs integraal gespeeld, terwijl van de zo geprezen debuutplaat Wait for evolution slechts drie tracks voorbijkwamen. Nog steeds blinkt De Staat uit in strak uitgevoerde, hoekige rock rond duistere thema's. Vooral de overweldigende opener Ah, I see en de single Sweatshop klonken fris en toch meteen vertrouwd. An dere nummers vergden, mede door een overvloed aan muzikale ideeën en invloeden, nog wat meer gewenning. De enorme machine op het po dium, ook afgebeeld op Machinery, kwam in de toegift tot leven en zorgde op ingenieuze wijze voor het ritme van Back to the grind. Het bleek niet sterkste nummer van de avond, maar een imposant gezicht was het zeker. door Rolf Bosboom GOES - De bands Bloodshift en Se- riousz zijn zaterdagavond de grote winnaars geworden van de Zeeuw se finale van PopSport. Bloodshift was in 't Beest in Goes de beste volgens de jury; Seriousz legde be slag op de publieksprijs. Acht Zeeuwse acts deden mee aan de derde editie van deze competi tie. Naast de beide winnaars wa ren dat Rebel96, The Black Key, Dehumanization, Sios, Geert van Oorschot en Tjernobyl Corpse. De afgelopen periode hebben zij work shops gevolgd om hun muzikale en zakelijke kwaliteiten verder te ontwikkelen. Ook zijn ze de stu dio ingegaan om een eerste demo op te nemen. Alle deelnemers kregen zaterdag tien minuten om te laten zien en horen welke vooruitgang ze heb ben geboekt. „We waren onder de indruk", zei Justin Faase (3voori2) aan het slot van de avond. Hij vormde samen met de poppro grammeurs Mare Maquelin (De Piek) en Tonnie Dieleman (De Spot) de jury. Dat het trio voor Bloodshift koos, was geen grote verrassing te noe men. De Zeeuws-Vlaamse metal- band gaf met afstand het beste op treden. Een 'retestrakke show', zo als Faase het noemde. „Metal is weer terug in Goes, of eigenlijk nooit weggeweest." Bloodshift maakt ineens heel snel naam. Twee weken geleden won nen ze in Westkapelle de voorron de van HooilKoorts, vorige week veroverden ze de publieksprijs bij De Goese band Seriousz kreeg de 2nd Influenz in Ovezande en nu dus ook de winst bij PopSport. Net als Bloodshift had ook Se riousz een flinke aanhang meege- Bloodshift viert het winnen van de juryprijs. -*mÊÊKÊÊÊÊÊÊKËÊKÊmiamsA maandag 28 februari 2011 Uit de serie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh brengen we deze keer opnieuw een stadsgezicht in beeld. Onze vraag: waar is deze foto ge nomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Alhoewel Kortgene oogt als een dorp had het wel degelijk stadsrech ten. H. A. Roest, die woonachtig is in deze plaats: „Kortgene was een smalstad, maar na de Sint Felixvloed (1432) is het gehele dorp verdronken." Het eni ge stukje van het dorp, dat over bleef was de toren van kerk. Na dien was Kortgene slechts een dorp en geen smalstad meer." Veel mensen met 'Kortjeense' ach ternamen herkenden in de raad- kaart van vorige week hun dorp. Diverse inzenders hebben herinne ringen aan de openbare school die vroeger voor de kerk stond. Vooral juffrouw Poerstamper uit de derde klas maakte indruk. „Van haar kreeg je een tik met een liniaal op je hand wanneer je een fout maak te", meldt Kees van Damme uit Kortgene. Mevrouw Verstraete-Ver- wei uit Wolphaartsdijk: „Poerstam per kon vreselijk slaan. Je had zo een bloedneus. Die zou er nu moe ten wezen om de orde te handha ven. Zou goed zijn voor de jeugd van tegenwoordig." Overigens wa ren er ook 'lieve' leerkrachten, zo wordt gemeld. Peter de Rooij (Kloetinge) schrijft: „In de toren van de Hervormde kerk hangt de Suzanne die in 1674 was gestolen van het Franse eiland Noirmoutier. Deze klok is door de Duitsers opnieuw geroofd, maar keerde na 1945 als enige van de Noord-Bevelandse klokken terug." L. Hengsdijk-van Sluijs uit Kortge ne: „Op Hoofdstraat 5 woonde Koos Broekhoven. Zij verhuurde haar hal aan de Boerenleenbank. Daar kon je spaarzegeltjes kopen om deze thuis in te plakken, als het spaarboekje vol was, dan ging je er mee naar de bank om het spaarbedrag bij te laten schrijven." Hélène Blankenstijn, Kortgene; A. Meertens, Terneuzen en T.J. Wiskerke-Schippers, Middel burg, winnen een cadeaubon. 'raas* Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op een pakket met o.a. twee kaartjes voor de topfilm Rango! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28