zeeland 115 met soorten humor Carnaval barst al los in de streek Anouk Engelen uit Oostburg wint laatste voorronde voorleeswedstrijd Mulder duikt op tijdens tonpraatfestijn in Den Dullaert maandag 28 februari 2011 arme kloot uit Clinge bij d'n dok- toor 'op kontrol' kwam, stelde die vast dat het er niet 'rooskleurig' uit zag voor de geplaagde nicht. „Niet rooskleurig?", riep Sloeber in zijn geheel rose outfit. „Ga dan maar eens naar Pearl, dan kunt ge zelf constateren dat ik er gans an ders uitzie." Voor alle tonpraters was het sek sueel misbruik binnen de katholie ke kerk dankbaar voer. Sloeber kwam een zieleherder tegen aan de hemelpoort, 'maar die kwam niet voor God, maar voor het kind je Jezus'. Behalve de strapatsen van de ton praters wint de presentatie van het evenement met korte optre dens tussen de buuts door steeds aan kracht. Zjel Sassé (Angèle de Vetter) en Theodoris den Delver (Robin Maes) slaagden er in duo-presentatie dit jaar keer op keer in het publiek met verschillen de typetjes te vermaken. „Meneer foto Mark Neelemans pastoor, misschien kunnen we voortaan toch beter naar de hap bellen", zei Zjel als onschuldig mis- dienaartje, nadat ze onder de rok ken van pastoor Theodoris van daan kwam gekropen. „De vorige keer had u ook al zo'n last van die biejesteken." Ook het Holle Vat, op bezoek in Hulst als de Indiaan Grote Adelaar, leverde zijn bijdra ge; 'het is geen wiki-leaks, maar meer katho-leaks' De in rattenkostuum gehulde Toon van Peet Vink (Tonny Ver- wer), kwam Dullaert-directeur Jan van Puyvelde tegen op een ruilbeurs voor het voetbalplaatjes album ('in.zwart-wit') van W Steen. „Eej Jan", riep Toon hem toe. „Komde gij ook te kort?" Zjel en Theodoris deden als ratten vanger trouwens opmerkelijke vangsten in de sloten rond de woonplaats van Prosper de Rat; een felrode jerrycan van de brand weer Hulst als clou naar de brand stichter die het dorp even in de greep hield en... het bord van het Sooike Mulderplein, dat een week voor de buut gestolen was uit de tuin van de burgemeester. Die nam de diefstal na afloop sportief op. „Ik heb het ooit ludiek gekregen en nu wordt het ludiek gebruikt. Daar heb ik geen moeite mee, maar ik ben wel blij dat het weer terecht is", aldus de burgervader, die op Twitter herhaaldelijk een opsporingsbericht plaatste, 't Kakkenestje (Evert Verwer) vero verde de harten van de aanwezi gen met het nieuwste programma van Omroep Hulst, The Voice of Hulst. Als 'Ben Anders' stond hij met Tjen de Bruijn en Diana - Tina Turner - van Damme in de fi nale. Ideeën voor nieuwe program ma's had Kakkenestje te over; 'Jouw vrouw, mijn vrouw' en 'Wie is de snol', opgenomen in ca fé De Kloon, en 'Boer zoekt coali tie', met Fons Dobbelaer in de hoofdrol. Tiele Kokien had vopr de verandering echtgenoot Ward gestuurd. Net als Tiele maakte de motor muis van de Hulster Heli's Angels van zijn hart geen moordkuil. „Ik krop het niet op", zei hij keer op keer en dat gold zeker ook zijn im posante in leer gestoken blote ach terste. Toystory pakte zaterdagmiddag de eerste prijs bij de groepen in de carna valsoptocht in Hengstdijk. foto Mark Neelemans door Edy de Witte hengstdijk - Een week voor het re guliere carnaval barstte zaterdag de leut al los in Hengstdijk, Graauw en Sas van Gent. Hengstdijk beet 's middags het spits af met een kinderoptocht. In Graauw pakte de carnavalsstich ting de Djerken 's avonds uit met een songfestival voor jong en oud. Tussen de vierhonderd en vijfhon derd carnavallers braken 's avonds in De Speye in Sas figuurlijk de tent af tijdens het jubileumbal van De Ventjes. Die kregen van colle ga-verenigingen allerlei leuke ca deaus met een knipoog naar hun logo, zoals snoepmuizen en com putermuizen. Zo'n 100 deelnemers maakten er in Hengstdijk tussen de regen buien door een vrolijke en vooral kleurrijke stoet van. Personages uit de animatiefilmserie Toy Story spanden de kroon. Met uitdossin gen van helden als het maanman netje Buzz Lightyear, Woody en het vrolijke paard Bullebeest was Hengstdijk in de ban van Disney. Dweilband 'Opgeroapt' blies de vrolijke noot. De optocht kreeg met de aanwezigheid van de prin sen en raden van elf van de carna valsstichtingen de Lamsoren (Lamswaarde), de Vogelpiek (Vo gelwaarde), de Kloorianen uit Kloosterzande en d'Ossekoppen uit Ossenisse de uitstraling van een heuse stoet. „Deze traditie moeten we zeker in ere houden. De leut viert hier hoogtij", zei voorzitter Frank Mei van de orga niserende Polderjongens. In een volgepakt dorpshuis in Graauw maakten 27 deelnemende artiesten en groepen een leutig spektakel van het songfestival. len te en Laurien (beiden drie jaar) veroverden als jongste deelnemers met het hilarische Tsjoe Tsjoe Wa de harten van het publiek. De Djerken zelf lieten zich met hun 'Hakkestamp'-optreden ook niet onbetuigd. Prins Willem de eerste reikte de prijzen uit en dj Arnout verzorgde een spetterende after party. Uitslagen: optocht Hengstdijk. Enke lingen: 'Griezel 'Serge Vermorken. Duo's: De boerinnekes van den Bosch. Groepen: Toy Story in Hengst dijk. Songfestival Graauw. jeugd tot 12 jaar: Enkelingen: 'Hit, wat nou' door Sta. Duo's: Highschool Musical. Groepen: Grease. Categorie 13 jaar en ouder: Dorus muBmmmasBSUKassaumta door Wilma Valk Anouk Engelen toont trots de oorkonde die ze kreeg als winnaar van de West-Zeeuws-Vlaamse voorleeswedstrijd. foto Mark Neelemans oostburg - Voor de derde keer op rij won een leerling van RK Basis school Sint Bavo uit Oostburg de laatste regionale voorronde van de voorleeswedstrijd, zaterdag in de gemeente Sluis. Anouk Engelen (11) uit groep ze ven las voor uit Meester Kikker van Paul van Loon en bleek de bes te. Vijf minuten hadden de negen meisjes en jongens om iets over hun boekkeuze te vertellen en een stukje voor te lezen. „We beoordelen zowel de inlei ding als ook het lezen," zei jurylid Hans Henry. „De deelnemers moe ten goed over de inhoud van hun boek kunnen vertellen zodat ieder een het voorgelezen stuk een beet je kan begrijpen." Het werd dus thuis oefenen op tijd. De hiervoor gekozen tijdwaar- nemers waren nogal divers en heel eigentijds: 'de klok, mijn mama, een stopwatch, onze eierwekker, gsm en de klok op mijn laptop!' Het lukte de negen voorlezers alle maal om binnen de tijd te blijven en mede dankzij de gezellige pre sentatie van Thijs Soeting nam de spanning snel af Van de tien winnaars van scholen uit evenveel kernen van de ge meente Sluis waren er negen naar Den Hoekzak gekomen. Nummer tien moest thuis blijven. Buikpijn! Misschien door de spanning? De overgebleven negen kwamen met het uitgekozen boek in de hand de zaal binnen en moesten op de eerste rij zitten. „Ik was wel zenuwachtig, het spannendste was het wachten op de uitslag van de jury", vertelde Anouk na de wed strijd. „Dat wachten duurde best lang." Volgende maand mag ze naar de provinciale finale van de voorlees wedstrijd in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en wie weet, daarna naar de nationale finale op 25 mei in Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27