Buutreedners spelen 141 zeeland Kind moet minstens een uur per dag bewegen Deelnemers gezocht voor kunstweek Hulst Diefstal televisie uit woning Truffinoweg Automobilist heeft vijf keer te veel drank op Twee arrestaties na mishandeling in café Geld en sieraden weg na inbraak in woning Arrestatie agressieve drinkebroer op Markt almanak Laag OPGELOST 'Gestolen' straatnaambord uit tuin van burgemeester Valse melding maandag 28 februari 2011 HULST De politie heeft vrijdagmiddag rond kwart voor zes een 30-jarige man uit de gemeente Terneuzen op de Truffinoweg in Hulst aange houden wegens diefstal. De man wordt ervan verdacht dat hij eerder op diezelfde dag, uit een woning aan de Truffinoweg, een te levisie te hebben weggenomen. De Temeuzenaar is door de agenten meegenomen voor verhoor. SLUIS De politie heeft zaterdag rond 21.35 uur een 20-jarige automobilist uit de gemeente Sluis in de Nieuw- straat in zijn woonplaats aangehou den en gecontroleerd op drankge bruik. Uit de blaastest bleek dat de beginnende bestuurder ruim vijf maal te veel alcohol had gedron ken. De agenten maakten niet al leen proces-verbaal op, maar vor derden ook zijn rijbewijs in. 1. Arrestatie in centrum Terneuzen. 2. Valse 112-melding Axel beboet. 3. Hulst loopt uit voor 28e Buut. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HULST In de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 02.20 uur en 02.55 uur is een 23-jarige man uit Hulst mishandeld in een horecagelegenheid aan het Cornelis de Vosplein in Hulst. Toen de man een opstootje pro beerde te sussen kreeg hij zelf klap pen. In verband met de mishande ling zijn een 18-jarige - en een 17-ja- rige Hulstenaar aangehouden. Bei den zijn in verzekering gesteld. AXEL Bij een woninginbraak in de Van Middelhovestraat in Axel is tussen zaterdagmiddag 15.30 uur en zater dagavond 22.30 uur een onbekend geldbedrag, sieraden met een waar de van enkele honderden euro's en de autosleutel weggenomen. De bij de woning geparkeerde auto werd meegenomen, maar later terugge vonden in Axel. Het totale schade bedrag is onbekend. TERNEUZEN Een 39-jarige man uit Sas van Gent is in de nacht van vrijdag op zater dag op de Markt in Terneuzen aan gehouden wegens openbare dron kenschap en misbruik van het alarmnummer. De man belde naar 112 met verschillende meldingen en zei zich in de omgeving van de Nieuwstraat te bevinden. Agenten, die de beller op de Markt aantrof fen, spraken de man, die onder in vloed van alcohol was, aan waarop hij verbaal agressief werd. Hierop is de man aangehouden en meege nomen naar het politiebureau. A A door Harold de Puysseleijr HULST - Met het Lekker Fit project wil Hulst in Beweging de school jeugd in de gemeente vanaf het volgende schooljaar nog meer la ten bewegen dan tijdens de weke lijkse gymnastieklessen. Die bewegingslessen zijn volgens deskundigen niet toereikend. Een kind heeft dagelijks minstens één uur beweging nodig om gezond en fit te blijven. Kinderen die te zwaar zijn, hebben nog meer be weging nodig. Naast dat ene uur beweging per dag (wandelen, fiet sen, buiten spelen) is het goed om twee keer per week intensief te be wegen; echt sporten dus, zoals Tachtig, moet kunnen, dacht die Goe- senaar. Hij keek in de spiegel, rechtte de schouders en kon het onder zijn buikje verstopte wasbord al voelen. Met de voor zijn verjaardag gekre gen supermoderne weegschaal zou het een fluitje van een cent zijn. Al les kon erin worden geprogrammeerd of werd erin bijgehouden: gewicht, vetgehalte, vorderingen. Monter vertelde hij zijn collega's na een maand dat het apparaat 'laag' aangaf, waarmee het doel volgens hem dus bijna moest zijn bereikt. Zijn vrouw hielp hem uit de droom: „Schat, ik heb het batterijtje in je weegschaal vervangen want ik zag de melding 'laag'." Wat nu ook laag hangt, zijn zijn schouders. door Harold de Puysseleijr Zoveel mensen, zoveel me ningen. Peil na de voor stelling van het Hulster Buutreednersfestival on der het publiek wie de favoriete tonprater was, en je krijgt uiteenlo pende reacties. Bij de een rolden de tranen over de wangen door de soms subtiele, dan weer harde humor van het Holle Vat (Bart Hollestelle), bij de ander sloegen de kaken alleen al bij de opkomst van Tiele Kokien (Marlies de Vliegere) in de kramp. De grote diversiteit in optredens is een van de geheimen van het buut- reednen in de Vossenstad, dat jaar na jaar maar volle zalen blijft trek ken. Routinier Dolf Bordenveger (Rudy Buijsrogge) beet vrijdagavond tij dens de premièrevoorstelling als collectant van de NSB (de Nationa le Schooiers Bond) het spits af en ging met zijn collectebus voor Jan tje Beton rond in de Goudkust. „Daar geef ik niet aan", kreeg Dolf bij het eerste beste adres het dek sel op de neus. „Jan Bleijenberg, die heeft toch al geld genoeg." Sloeber van Fiel van Camiel (Ron- ny van Goethem) maakte de zaal deelgenoot van de problemen die hij ondervond na de 'klootlift' die nodig was omdat zijn ene testikel lager hing dan de andere. Toen de voetballen, turnen of atletiek. Doelstelling van Lekker Fit is dat Hulst binnen tien jaar tijd een van de sportiefste gemeenten in het land wordt als het gaat om het aan tal sporters en 'gezonde' inwoners. Een van de manieren waarop Hulst in Beweging dat wil berei ken is de uitverkiezing van de 'sportiefste school in de gemeente Hulst'. Verder wordt in het projectplan de mogelijkheid geopperd om schoolsportverenigingen op te rich ten; sportverenigingen komen daarbij direct na schooltijd lesge ven in hun tak van sport met als insteek nieuwe leden voor de vere niging te werven. Tip? redactie@pzc.nl Sloeber van Fiel van Camiel stapte als nicht de ton in tijdens het 28ste Buutreednersfestival in Hulst. HULST - Stichting Welzijn Hulst zoekt deelnemers voor de Week van de Amateurkunst (WAK). Het evenement vindt dit jaar plaats van 14 tot en met 21 mei en heeft als thema 'Hulst wordt WAK- ker!' De WAK geeft amateurkunste naars de gelegenheid hun talenten te tonen aan een breed publiek; of het nu om muziek, poëzie, toneel, zang, dans of beeldende kunst gaat, alles en iedereen is welkom. Het cultuurevenement vindt zijn oorsprong in België, maar waaide enkele jaren geleden over naar Zee land. Aanvankelijk werd het daar in het jasje van een kunstweekeinde ge goten, maar na twee jaar bleek er in Hulst zoveel animo te zijn, dat de ruim zeshonderd deelnemers niet allemaal in een tweedaags pro gramma pasten. Vorig jaar werd daarom besloten een Week van de Amateurkunst te houden, met (inclusief deelname van scholen) in totaal 1200 deelne mers. Dit jaar wordt de WAK voor het eerst landelijk gehouden. Aanmelden voor 'Hulst wordt WAKker!' is mogelijk tot. medio april bij de Stichting Welzijn Hulst. Meer informatie geeft coör dinator Ellen Verstraten via 0114 - 68 47 00. AXEL - In de nacht van vrijdag op zaterdag is tegen een 25-jarige man uit Axel proces-verbaal opgemaakt wegens het onnodig bellen naar 112. De man belde verschillende malen naar het alarmnummer met het verhaal dat er problemen waren bij zijn woning. Er bleek niets aan de hand te zijn. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26