PZCU Rotonde Kapellebrug 'niet evident' PZC Scholen draaien mee in proefproject democratie Amazon ZEÉUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 VERKEERSAFWIKKELING Burgemeester Stany de Rechter van grensgemeente Stekene stelt zich behoudend op Baas en hond wandelen in de natuur rond Hulst geld bijeen voor het dierenasiel pzc.nl/webwinkel Maandag 28 februari 2011 Volle zaal geniet van alle soorten humor bij Hulster buutreedners Bands Bloodshift en Seriousz overtuigen in finale PopSport Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mmmsmBSsmm door Harold de Puysseleijr hulst - De definitieve oplossing voor de afwikkeling van het ver keer rond Hulst laat nog ten min ste drie jaar op zich wachten. Dan is namelijk pas duidelijk hoe de doorstroming van het verkeer aan de grensovergang bij Kapelle brug kan worden verbeterd. Wet houder Clen de Kraker van de ge meente Hulst en burgemeester Sta ny de Rechter van de gemeente Stekene zijn het daar over eens. Voor die laatste is het echter 'nog niet evident' dat de beste oplos sing een rotonde is in plaats van de verkeerslichten die nu op de splitsing van de Gentsevaart en de De Klingestraat staan. „Het is een complex dossier omdat er zoveel partijen bij betrokken zijn", zegt De Rechter. Behalve de gemeen ten Hulst en Stekene is namelijk ook de gemeente Sint-Gillis-Waas partij. Voorbij de grens gaat de Gentsevaart over in De Stropers straat op Stekens grondgebied, ter wijl de De Klingestraat in de ge meente Sint-Gillis-Waas ligt. Vol gend jaar vindt de aanleg van twee rotondes nabij Morres plaats. Me de door de aanleg van een nieuwe weg vanaf het Stationsplein naar de provinciale weg zal de doorstro ming van het verkeer aanzienlijk verbeteren. Files tussen Hulst en de Expresweg richting Antwerpen en Knokke behoren daarmee op de 'drukke Belgendagen' echter ze ker niet tot het verleden, zolang het knooppunt aan de grensover gang niet is opgelost. De gemeente Hulst heeft een aantal jaren gele den al grond gekocht om de aan leg van een rotonde mogelijk te maken. Inwoners van Kapellebrug zijn daar niet blij mee. Ze zijn bang dat ze op drukke dagen niet meer van hun erf af kunnen en pleiten voor modernisering van de verkeerslichtinstallatie. Ook de burgemeester van Stekene heeft vooralsnog enige reserves over een rotonde. „Dat moet tech nisch allemaal nog goed worden onderzocht. In elk geval mag dat niet te dicht zijn op de huizen die er nu staan." hulst - Bijna zevenhonderd euro brachten de 32 bazen en honden gisteren bijeen met hun sponsorwandeltocht voor het dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen. Ze haalden met z'n allen een frisse neus in de polders rond Hulst. Be heerster Margot Burgers van het dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen toonde zich na afloop zeer in haar nopjes met de op brengst. „We gaan het geld gebruiken om een lang levende wens in vervulling te laten gaan. In het kader van de actie NL Doet gaan we de speelweides voor de honden en de buitenren- nen voor de katten bij het asiel eens een goe de opknapbeurt geven", vertelde Burgers waar het geld aan wordt besteed. foto Mark Neelemans categorie dvd's en games Reis over de grootste rivier van de wereld! Tijdens deze 6-delige BBC-serie volgen we Bruce Parry (bekend van o.a. Tribe) op zijn enerverende reis langs de grootste rivier van de wereld: de Amazone. Een bijzondere reis waarop de ingewikkelde realiteit van een magisch natuurgebied dat van vitaal belang is voor de hele wereld soms pijnlijk duidelijk wordt! Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Speelduur ca. 5 uur op 2 dvd's. Adviesprijs €19,95 LezersprijsC 14,95* •exclusief verzendkosten van 2,95 mmwmmm. door Harold de Puysseleijr terneuzen - Drie Zeeuws-Vlaam- se scholen doen mee aan een lan delijk proefproject om kinderen op speelse wijze de kernwaarden van onze democratie te leren ken nen. Het project 'Iedereen telt mee!' borduurt voort op een eerde re rijkscampagne om kinderen be wust te maken van de samenle ving. Leerlingen uit groep acht van de Nobelhorst (Hulst), De Stelle (Temeuzen) en de Golfbreker (Breskens) gaan in mei aan de slag. In drie bijeenkomsten werken ze aan een gezamenlijk probleem in hun gemeente. Zo komen ze in contact met elkaar en ontdekken ze wat ze met elkaar gemeen heb ben. De kinderen maken onder meer een filmpje over het gekozen probleem. Goed samenwerken is een belangrijk onderdeel van de opdracht. Ter afsluiting van het project geven de kinderen advies hoe vrijheid, gelijkwaardigheid en solidariteit versterkt kunnen wor den. Het project wordt op 26 plaat sen gehouden. De keuze voor de scholen in Zeeuws-Vlaanderen werd gemaakt door bemoeienis van het bureau Preventief, dat gastlessen op de Zeeuws-Vlaamse scholen verzorgt over onderwer pen als vandalisme en vuurwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25