4 Kritiek op Oman-reis Beatrix Broertjes in Vrijburgbad gereanimeerd (3 Open dag provincie in trek #- PZC 4 en 5 8 en 9 GOLFREGIO Staatsbezoek 'aan land waarin protest hard wordt neergeslagen' is volgens SP verkeerd signaal Overwinning gr 11 Bewolking en lichte regen, 7 Anton Corbijn komt langs bij Blof Alleen kunstenaars in Rijksmuseum leren kiezen voor een politieke aardverschuiving Video en verhaal op www.pzc.nl/blof MAANDAG 28 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 49 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Hans Jacobs en Lianne Sleutjes den haag - Het staatsbezoek van koningin Beatrix aan Oman staat onder druk nu ook in deze Golfstaat honderden demonstran ten in botsing zijn gekomen met politie en leger. Daarbij viel giste ren in de havenstad Sohar ten min ste één dode. De Tweede Kamerfractie van de SP wil dat het bezoek wordt ge schrapt. ,Je kunt niet met goed fat soen een land bezoeken waar pro test hard wordt neergeslagen. Een staatsbezoek is een vriendschaps- bezoek waarmee je de legitimiteit van een regering bevestigt", zegt SP-Kamerlid Harry van Bommel. De PvdA velt nog geen oordeel. De partij wil minister Uri Rosen thal (Buitenlandse Zaken) dinsdag naar de Kamer roepen om te vra gen of het bezoek kan doorgaan. Het CDA vraagt zich af of de ko ningin wel een land moet bezoe ken waar het onrustig is. „De ma nier waarop men er met demon stranten omgaat, is niet de manier waarop met mensen moet worden omgegaan die voor hun democrati sche rechten opkomen", zegt CDA-Kamerlid Kathleen Ferrier. De Rijksvoorlichtingsdienst wil er niet veel over kwijt. Het protest in Oman begon vol gens de media in dat land zaterdag vreedzaam met een sit-in, waar om economische en sociale hervor mingen werd gevraagd. De Omaan- se sultan Qaboos reageerde diezelf de dag met het benoemen van handvol nieuwe ministers. Giste ren wilden volgens een verklaring van de regering demonstranten een politiebureau bestormen en brand stichten, waarna de politie hard ingreep. Koningin Beatrix gaat komend weekeinde voor het eerst op staats bezoek in de Golfregio. Zondag wordt ze verwacht bij Qaboos. pagina 4: koningin geen hoofd regering ZAW1YAH - Een inwoner van de Libische stad Za- wiyah, zo'n 50 kilometer onder de hoofdstad Tri poli, maakt het vredesteken. Na enkele dagen van zware gevechten met het leger, hebben op standelingen gisteren de stad veroverd. „We wil len dat het regime snel vertrekt", riepen beto gers. De troepen van de Libische leider Muammar Kad- dafi houden de stad nog wel omsingeld. Enkele wijken van Tripoli zijn gisteren eveneens pagina 8 en 9: opstandelingen winnen terrein door Miriam van den Broek vlissingen - T\vee broertjes zijn gistermiddag in het Vrijburgbad in Vlissingen gereanimeerd, nadat ze op de bodem van het recreatiebad waren gevonden. Het gaat om jon gens van naar schatting tussen de vier en acht jaar. Volgens locatie manager Jaap Keijmel van het Vrij burgbad hadden de jongens geen zwemdiploma en was hun moe der hen vermoedelijk even uit het oog verloren. Hoe het ongeluk pre cies kon gebeuren, moet de komen de dagen duidelijk worden. Net na het middaguur werd een van de jongens in het water gevon den. Terwijl zwembadpersoneel bezig was met reanimatie, werd aan de andere kant van het bad middelburg - De open dag van de provincie Zeeland trok zaterdag ruim vijfduizend bezoekers naar het Abdijcomplex in Middelburg. Op het Abdijplein stond een tent, waarin stands van alle politieke partijen waren ondergebracht. Minister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken (WD) kwam zijn provinciale partijgenoten een hart onder de riem steken. Ook het CDA-Kamerlid Ad Koppejan was van de partij. De mogelijkheid om samen met commissaris van de koningin Kar- la Peijs op de foto te gaan, was één van de populairste attracties van de dag. pagina 2 en 3: mevrouw Peijs is een echte BN'er, toch? Beatrix moet afzien van staatsbezoek aan Oman reageer op www.pzc.nl in handen van opstandelingen gekomen. Dat ge beurde na vijf dagen van zware gevechten met veiligheidstroepen. foto Ben Curtis/AP ITmeni reacties: 880 Peijs is beschadigd door kwestie-Thermphos eens - 77% ■■1 23% het broertje gevonden. Ook die is gereanimeerd. De jongens zijn in redelijk stabiele toestand per ambu lance naar Goes gebracht. De laat ste berichten lijken gunstig. De jon gens zouden niet op de ic-afdeling liggen, maar op de kinderafdeling. .8 "7 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1