Seriousz OVfirtuifffin Fuego Latino geeft aeriousz overtuigen concert zeeland 117 Bekendmaking voor landelijke finale Varkensfabriek met De Infiltrant naar 't Beest Lezing over Bas Jan Ader in De Vleeshal agenda Hulst Cultureel maandag 28 februari 2011 meeste stemmen van het publiek. nomen naar 't Beest. Mede daar aan was het te danken dat het vijf tal, allemaal leerlingen van Pontes Goes, met de publieksprijs naar huis ging. De band wist echter ook de rest van de zaal te overtui gen met opgewekte rock, een ener gieke show en Seriousz-shirts die het publiek in werden gegooid. De jury had verder nog speciale vermeldingen voor twee andere bands. Zo werd het trio Sios, pas ontstaan bij het begin van Pop- Sport, geprezen vanwege 'de in drukwekkende progressie die ze hebben gemaakt'. Ook Rebel96 werd in het bijzon der genoemd. Nino van de Wer ken uit Zierikzee begon als sin ger-songwriter aan het project maar wist gaandeweg een band om zich heen te vormen. Zaterdag zetten hij 'een mooi optreden' goes - De Varkensfabriek speelt donderdag vanaf 20.30 uur in Po dium 't Beest in Goes De Infiltrant. Het de derde voorstelling van Mo hammed Azaay en Karim El Guen- nou'ni. De Infiltrant vertelt het verhaal van twee vrienden die in hun tie nerjaren in het criminele circuit belanden. De een blijkt een uitzon derlijk talent voor de misdaad aan de dag te leggen, terwijl de ander al vroeg voor een braaf burger- mansbestaan kiest. Jaren later krij gen de twee vroegere vrienden door een samenloop van omstan digheden weer met elkaar te ma ken. neer, aldus de jury, met zowel Ne derlands- als Engelstalige num mers. Bloodshift en Seriousz mogen zich Nino van de Werken (Rebel96). mmmmmmmemmmsmmsmm middelburg - Op initiatief van Stichting Beeldende Kunst Middel burg verzorgen Marion van Wijk en Koos Dalstra zondag 27 maart een lezing over kunstenaar Bas Jan Ader. Aan de hand van beeldend materiaal gaan ze in op leven en werk van Ader en op diens bezoek aan Zeeland in 1971. In 1975 verdween de kunstenaar (1942) tijdens een solozeiltocht op de Atlantische Oceaan. Alleen zijn boot werd maanden later leeg te ruggevonden. De lezing wordt gehouden in De Vleeshal in Middelburg en begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. Reserveren is niet nodig. mmmmmm. Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Vlissingen Mr. Bright's Quiz Night. Algemene kennisquiz a la Triviant. Cafe Speyk, 20.00 uur. PODIUM Zierikzee Psalmen zingen voor een cd-opname van samenzang onder leiding van Dinant Struik. Nieuwe Kerk, 19.45 uur. door Jeanette Vergouwen De vijf vrouwelijke musici van Fuego Latino staan voor vuur, passie en me lancholie. Met composities uit La- tijns-Amerika lukt dat prima. De musici: Wilma Bierens (zang), Andrea Bentivoglio (viool), Sylvia Maessen (contrabas), Marjolein Bakker (piano) en Jacqueline Ede- ling (bandoneon), hebben ieder een inbreng, maar het samen mu ziek maken staat voorop. Dat bleek vooral in de toegift waar al les in balans was: intense gedoseer de gevoelens, vertaald in muziek. Het eerste deel van het program ma was vooral opgebouwd rond de tango. Het swinggehalte was hoog en was ook steeds dat vleug je melancholie. Wilma Bierens heeft een heldere, volumineuze stem. Zij bracht de werken op beel dende wijze. Soms met declamatie en kleine presentatie. Het lage re gister droeg niet voldoende, maar de hoge tonen vulden met gemak de volledige ruimte. De balans was niet in alle werken perfect, met soms wat te harde, doordringende partijen van piano en bas. De tan gonummers met steeds die rollen de loopjes, vibrerende trillers en meeslepende ritmes, werden met geestdrift gebracht. Heerlijk mee slepend, en ook virtuoos, was de KAMERMUZIEK Werken van Piazzolla, Gershwin, Caccini, Monti, Poulenc en Ramirez. Door Fuego Latino. Gehoord gisteren in de Catharina- kerk in Hengstdijk. vioolsolo in Czardas van Monti en kunstig geconstrueerd klonk de Fu ga misterio van Piazzolla. Het Ave Maria van Caccini werd goed ver tolkt, maar niet in de stijl van Cac cini, de aangepaste kleding en per formance waren er teveel aan. Ik was vooral onder de indruk van de goede arrangementen, die ban- doneoniste Edeling geschreven had. Het aandeel van het bando neon was in het eerste deel wat be scheiden, maar gelukkig kwam dit instrument na de pauze meer aan bod. De muziekkeuze was afwisse lender in deel twee, met Franse chansons en 'mélodies', de aria Summertime uit Porgy en Bess van Gershwin en delen uit de Mis- sa Criolla van Ramirez. Ook het aandeel van het bandoneon was groter, vooral in de meeslepende melodieën van tangospecialist Piaz zolla. Alle vijf de musici zorgden voor gedreven vertolkingen en het publiek genoot zichtbaar. foto Ronald den Dekker nu gaan voorbereiden op de lande lijke finale van PopSport. Deze is op zondag 8 mei in P6o in Amstel veen. foto Ronald den Dekker Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet Winnen van schelpen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu geeft er, gelet op de Algemene wet bestuursrecht, kennis van dat hij het voornemen heeft positief te beschikken op de aanvraag van Testamare B.V. te Yerseke voor het tot en met 31 december 2013 winnen van 20.000 m3 (fossiele) schelpen op jaarbasis in de Voordelta van de Noordzee. Winning van schelpen in de Voordelta is gebonden aan een maximum hoeveelheid op jaarbasis. Vergunning wordt verleend op grond van artikel 3, lid 1 van de Ontgrondingenwet en conform de Beleidsregels ontgrondingen in rijkswateren. Termijn van terinzagelegging De ontwerpbeschikking, alsmede de ter zake van belang zijnde stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage van i maart tot en met 11 april 2011 bij Rijkswaterstaat Noordzee, Lange Kleiweg 34 te Rijswijk (ZH). Tijdens kantooruren kan bij de dienst Noordzee desgewenst mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen bij de heer F. de Roo, telefoon 070 - 336 67 35 of de heer A.C. Dijkshoorn, telefoon 070-336 66 42.' Zienswijzen Tot en met 11 april 2011 kunt u zienswijzen omtrent de ontwerpbeschikking indienen bij de hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat Noordzee, Postbus 5807, 2280 HV Rijswijk. De indiening van de zienswijzen kan zowel mondeling bij bovengenoemde medewerkers als schriftelijk geschieden. Rijswijk, 21 februari 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening, ir. A.J.M. Geurts van Kessel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17