Kat gered uit 'Alles draait nu bijna motorblok Slechtziende vrouw in Grijpskerke bestolen van bril en vergrootglas Manager Vrijburgbad: Sieraden gestolen bij woninginbraak Mobiel en radio gestolen uit auto's Leszwemmen maandag 28 februari 2011 www.vernieuwdmiddelburg.nl Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst KLEM Van Bergen op Zoom tot Middelburg ZWEMSCHOOL ZEELAND Nieuwkomer is na ruim 2,5 jaar niet meer door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een forse Noorse Boskat heeft vrijdag veel geluk ge had. De kater dacht in Bergen op Zoom een lekker plekje te hebben gevonden onder de motorkap van een auto. Maar toen de auto weg reed, kon het dier niet meer op tijd weg en manoeuvreerde hij zich van schrik, klem in het motor blok. De eigenaren van de auto hoorden bij aankomst op het parkeerterrein van de Mortiere in Middelburg een vreemd geluid onder de mo torkap vandaan komen. Al snel werd duidelijk dat het geluid ver oorzaakt werd door een kat die de hele weg van Bergen op Zoom naar Middelburg daar vast heeft ge zeten. Meteen werd de Dierenam bulance Walcheren gealarmeerd. „Ik zag gelijk dat hij nog in leven was", zegt de ambulancemedewer ker die niet met zijn naam in de krant wil. „Door voorzichtig zijn koppie naar links en naar rechts te draaien, kon ik hem uiteindelijk los krijgen." De kat is meteen naar een dieren arts gebracht die hem helemaal heeft nagekeken. Daar bleek de schade nog relatief mee te vallen. „Hij had een paar grote schaafwon den en een scheur in zijn tongetje. Gelukkig had hij geen brandwon den of zo. De schaafwonden zijn behandeld en de kat heeft een pijn stiller gekregen. Daarna hebben we hem naar het dierenasiel in Middelburg "gebracht." Het dier was geen verwilderd exemplaar. „Hij moet een baasje hebben. De kat is gechipt en zag er verder ook goed uit", aldus de me dewerker. Toch lukte het vrijdag niet om contact te krijgen met het telefoonnummer dat aan die chip gelinkt is. Het dierenasiel en Ami- vedi proberen alsnog de eigenaar op te sporen. Tot die tijd mag de kat in het dierenasiel logeren. door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - „Breng de bril en de handloep alstublieft terug naar de Schuurverkoop in Grijpskerke." Die oproep doet een 6o-jarige vrouw uit de gemeente Veere aan degene die dinsdag 15 februari in Grijpskerke haar tas heeft gerold. De vrouw is slechtziend en daar door sterk afhankelijk van de spe ciaal op maat gemaakte bril en de loep. Ze bezocht die dinsdagoch tend de Schuurverkoop in Grijps kerke. „Ik had mijn bril even in mijn tas gedaan en geruild voor een andere omdat het voor mij binnen te donker was en ik ge kleurde glazen in die bril had. Ook de loep zat in de tas. Die heb ik al tijd nodig om bijvoorbeeld in win kels de etiketten te kunnen lezen. Als slechtziende ben je toch al zo afhankelijk van anderen, en dan is het heel fijn dat je met een loep wat zelfstandiger kunt blijven. Maar nu ben ik flink onthand." Mensen hebben er geen idee van wat ze anderen aandoen door din gen te stelen, zegt de vrouw. „Ik heb aangifte gedaan bij de politie en contact opgenomen met de ver zekeraar. Maar de Rabobank zegt dat ik er niet voor verzekerd ben. Ik heb wel een Alles in één Polis, maar niet de nieuwste 'BuitenDe- Deur-verzekering'. Aan de aangifte heb ik dus niks. Ik hoop echt dat de vinder van de spullen of dege ne die ze gestolen heeft, de spul len wil terugbrengen. De vrijwilli gers van de Schuurverkoop zijn er van op de hoogte." De bril is van het merk Calvin Klein, heeft een oranje montuur en speciale oranje glazen. De bril- lenkoker waar die in zat was zwart en van het merk Diesel. Het is een grote koker met een kliksluiting en een witte voering aan de bin nenkant. De handloep is wit, heeft een blauwe beschermkap en is voorzien van verlichting en een adressticker. MELIS KERKE door Miriam van den Broek De Zwemschool Zee land van Corrie en Philippe Marteijn maakte bijna drie jaar geleden een vlie gende start. De aanmeldingen voor de zwemlessen voor kinde ren vanaf vijf jaar stroomden bin nen. De Kamer van Koophandel beloonde de Vlissingse onderne mers met de Startersprijs. En in middels is de zwemschool niet meer weg te denken uit Vlissin- gen. „We zijn dit begonnen omdat we mogelijkheden zagen, niet omdat we dachten dat we het beter kon den dan een ander", zegt Philippe terugkijkend naar de afgelopen ja ren. „Dat zou ook niet het goede uitgangspunt zijn geweest. We hoopten dat het lekker zou gaan lo pen, maar wat er gebeurde was bo ven onze verwachting. Het was echt een vliegende start." Het lastigste punt in de aanloop naar de zwemschool was het vin den van geschikt personeel. „Wij zochten mensen die verder kijken. Die zich afvragen: waarom kliert dit kind? Vindt hij de les te moei lijk, of te makkelijk of is er nog iets anders aan de hand?" Inmiddels zijn er acht instructeurs en twee baliemedewerkers. „We zien steeds duidelijker dat de in structeurs de aanpak helemaal in de vingers krijgen. De kinderen boeken steeds sneller resultaat." De Zwemschool biedt het les- zwemmen aan voor kinderen van af vijf jaar. Zij kunnen één keer per week een les van 2,5 uur vol gen of twee keer per week een les van driekwartier. In de lange les zitten negen kinderen en in de kor tere zes. De zwemschool onder scheidt zich door te werken met speciale drijfpakjes waardoor kin deren zich vrij en zeker voelen in het water. „We hebben in de loop van de tijd wel een paar dingetjes veranderd. Zo nemen we nu na vijf weken een test af om te zien of de kinde ren het programma kunnen vol gen of dat er misschien een andere aanpak nodig is. We hebben in middels genoeg ervaring om dat snel te kunnen signaleren." Ook is de leeftijd van kinderen die de 2,5 uurslessen volgen, opgeschroefd foto Ruben Oreel VLISSINGEN van vijf naar vijfenhalf jaar. „Ver der zijn we overgestapt op drijfpak- jes die uit twee delen bestaan. Dat scheelt veel tijd bij het omkleden." Door hun eigen succes is de wacht lijst fors geworden. „Er is een wachtlijst van een jaar. Maar we hebben onze website zo aangepast dat mensen die hun kinderen in schrijven, zelf een keuze kunnen maken voor dag en tijdstip. Ze zien dan ook precies op welke da tum hun kind kan beginnen." Na bijna drie jaar stellen Corrie en Philippe vast dat de zwemschool bijna draait zoals ze het hebben willen. „We hebben een goede ba sis met goede docenten. Nu willen we nog een efficiëntieslag maken in de boekhouding en lesinde- ling." En nee, de zwemschool heeft nog geen plannen om een tweede vesti ging te openen. „Dat wordt ons vaak gevraagd, maar die plannen zijn er nu niet. We zeggen nooit nooit, maar we draaien nu lekker goed. Misschien komt dat ooit, als we tijd overhouden?" Zwemschool Zeeland biedt Zwem-ABC binnen een jaar voor kinderen vanaf 5 jaar voor 899 eu ro. Lessen: 2x per week 45 minu ten of 1x per week 2,5 uur. Gratis gebruik van EasySwim-pakken. Vrijburgbad biedt vanaf april een diploma A en B-pakket voor kinde ren vanaf 4 jaar voor 625 euro en het C-diploma voor 135 euro. Les sen: 2x per week 30 minuten of 1x per week 45 minuten. Turbolessen zijn ook mogelijk. Kijk voor meer informatie op de websites: www.zwemschoolzee- iand.nl en www.vrijburgbad.nl Nee, Jaap Keijmel schtok niet van het aantal afmel dingen toen de Zwem school Zeeland als nieuwe speler op de markt kwam. „Het waren er ook geen honderden", zegt hij. „Maar het klopt wel dat onze wachtlijst door de komst van de zwemschool flink geslonken is. We zijn van negen maanden - voor de zaterdag lag die op een jaar - teruggegaan naar vier maan den. Maar dat is alleen maar goed. En het is ook belangrijk dat men sen iets te kiezen hebben." Sinds hét samengaan van de zwembaden van Middelburg en Vlissingen in 2003 was de concur- In het dierenasiel is de kat weer wat tot rust gekomen. In een woning aan de Molenwerf in Meliskerke is vrijdagavond inge broken. Uit het huis zijn sieraden met een totale waarde van een paar duizend euro gestolen. De inbraak gebeurde tussen vrij dagavond 19.15 uur en midder nacht De inbreker is binnengeko men door de deur van het huis te forceren. In een auto die op de parkeerplaats Zwanenburg in Vlissingen stond, is vrijdag ingebroken. Dat gebeur de ergens tussen 16.00 en 20.00 uur. Er werd een ruitje vernield en een mobiele telefoon meegenomen. Ook in een auto die aan de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen stond, is ingebroken. Dat gebeurde tussen vrijdagavond 19.00 uur en zaterdag middag 12.00 uur. Ook hier is een ruitje vernield en werd een autora dio meegenomen. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middelburg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14