PZC Sloop panden Rabo Domburg begint 9 maart PZC Amazon WALCHEREN 14 en 15 Afscheid van stadsomroep pzc.nl/webwinkel 16 en 17 SINCELPLAN Tijdelijk parkeerterrein Groot aantal autoinbraken op parkeerterreinen in Vlissingen almanak Laag Maandag 28 februari 2011 Zwemschool Zeeland draait nu bijna zoals het zou moeten Bands Bloodshift en Seriousz overtuigen in finale PopSport 18 MBBBEIBURG - Vanavond gaat de stekker er definitief uit, maar gisteren hebben de (oud-)medewerkers van de stadsomroep Middelburg-VIissingen al afscheid geno men van hun radiostation Cool FM en van TV Walche ren. Voor voorzitter Jan-Willem Jansen (foto voorgrond) was het een dag met een dubbel gevoel. „Het is gezellig om iedereen weer te zien. Een soort reünie. Maar het is natuurlijk jammer dat er een einde komt aan meer dan twintig jaar omroep." Toch zegt hij dat het besluit om te stoppen, geen moeilijke beslissing was. „Ik doe dit al Reis over de grootste rivier van de wereld! Tijdens deze 6-delige BBC-serie volgen we Bruce Parry (bekend van o.a. Tribe) op zijn enerverende reis langs de grootste rivier van de wereld: de Amazone. Een bijzondere reis waarop de ingewikkelde realiteit van een magisch natuurgebied dat van vitaal belang is voor de hele wereld soms pijnlijk duidelijk wordt! Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Speelduur ca. 5 uur op 2 dvd's. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 14,95* *exclusief verzendkosten van 2,95 categorie dvd's en games Tip? walcheren@pzc.nl lang genoeg om te weten dat we het zonder de bijdrage van de gemeente Vlissingen niet redden. En de gemeen te heeft duidelijk gemaakt dat dat geld er echt niet komt. Dan is het klaar." Vrij snel na de bekendmaking van het einde van de stadsomroep, kwamen er geluiden over een doorstart. Jan-Willem heeft daar een hard hoofd in. „Drie vrijwilligers hebben geroepen dat ze wil len kijken of ze er toch mee door kunnen gaan. ik ben daar niet bij betrokken. Ik zie het eigenlijk ook nog niet gebeuren." foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek DOMBURG - De voormalige Rabo- bankgebouwen aan de Roosjesweg en Vaandragerstraat in Domburg worden vanaf woensdag 9 maart gesloopt. De bedoeling is dat het terrein vanaf Goede Vrijdag, 22 april, in gebruik kan worden ge nomen als tijdelijk parkeerterrein. Of dat ook echt lukt, is nog de vraag. In het besluit om de sloop te gunnen aan aannemingsbedrijf J. Hoondert 8c Zn uit 's-Heeren- hoek schrijven B en W zelf al dat de planning sportief is te noemen. Er kan namelijk tot en met maan dag 7 maart bezwaar worden inge diend tegen de omgevingsvergun ning voor de sloop van de panden. „Er van uitgaande dat dit niet ge beurt en dat er ook geen voorlopi ge voorziening wordt ingediend bij de rechtbank, kan de sloop be ginnen op woensdag 9 maart", al dus het college. Met de aannemer is die datum al vastgelegd. De sloop van de Rabobank is een eerste grote zichtbare stap in de verandering van het Singelgebied in Domburg. Het gedeelte tussen het gemeentehuis en en de stads- kom wordt helemaal anders. Het is de bedoeling dat de supermarkt Crooo verhuist naar de Traverse, aan de overkant van het gemeente huis. Op de plaats van de winkel is een plein voorzien met kleine win keltjes en woningen. Ook wordt daar een nieuw straatje gemaakt dat de buitenrand van Domburg moet verbinden met de omgeving van het Marie Tak van Poortvliet- museum. Hoe het Singelgebied precies wordt, staat nog niet vast. Veel, zoals hoeveel woningen en voor welke doelgroep, moet de ko mende jaren nog worden uitge werkt. De gemeente gaat er dan ook van uit dat het parkeerterrein dat op de plaats komt van de Rabobank- panden, er maximaal vijf jaar blijft. Het terrein biedt ruimte aan ongeveer 250 betaalde parkeerplek ken. De opbrengst van die parkeer plekken gaat naar de lening die de gemeente heeft moeten afsluiten om de panden en gronden van de Rabobank te verwerven. Die kost ten 2,1 miljoen euro. vlissingen - De afgelopen twee weken zijn er opvallend veel auto inbraken gepleegd in Vlissingen. Achttien aangiftes kreeg de politie binnen in de periode van 15 fe bruari tot en met 24 februari. In vrijwel alle gevallen werd eerst een ruitje ingetikt en werd daarna in de auto gezocht naar met name navigatieapparatuur. De inbraken gebeurden op de par keerterreinen aan de Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat, de Ke nau Hasselaarstraat, de Vredehof- laan, de Koningsweg en het Sta tionsplein. De politie adviseert ie dereen de navigatieapparatuur mee uit de auto te nemen en er voor te zorgen dat er geen afdruk van een zuignap op de voorruit te zien is. Wie ziet dat iemand zich verdacht gedraagt tussen auto's, wordt ver zocht de politie te bellen op 0900-8844 en het signalement van de verdachte door te geven aan de meldkamer. Wie ziet dat er daadwerkelijk in een auto wordt ingebroken, moet bellen naar 112, het signalement doorgeven en proberen te zien of de dader gebruik maakt van een voertuig en wat voor voertuig dat is. Tip? redactie@pzc.nl Tachtig, moet kunnen, dacht die Goe- senaar. Hij keek in de spiegel, rechtte de schouders en kon het onder zijn buikje verstopte wasbord al voelen. Met de voor zijn verjaardag gekre gen supermoderne weegschaal zou het een f uitje van een cent zijn. Al les kon erin worden geprogrammeerd of werd erin bijgehouden: gewicht, vetgehalte, vorderingen. Monter vertelde hij zijn collega's na een maand dat het apparaat 'laag' aangaf, waarmee het doel volgens hem dus bijna moest zijn bereikt. Zijn vrouw hielp hem uit de droom: „Schat, ik heb het batterijtje in je weegschaal vervangen want ik zag de melding 'laag'." Wat nu ook laag hangt, zijn zijn schouders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13