Cadzand krijgt stukje Knokke erbij Ruime keuze in types woningen Informatie: www.noordzeeresidencecadzandbad.nl wonen@wegener.nl 2 Q wonen I 024-3650509 Zaterdag 26 februari 2011 door Dennis Rijsbergen Jaren is er over nage dacht, gesoebat, aan getekend en gesleu teld, gewerkt. In april gaat dan einde lijk de spade de grond in. Nog geen acht maanden later moeten de eerste mensen hun recreatievil la achter de duinen kunnen betrek ken. Noordzee Résidence Cad- zand-Bad verrijst te langen leste en de luxe woningen zijn niet aan te slepen. „De belangstelling is overweldi gend. Van de 450 die er komen, zijn er de afgelopen maanden 375 in de verkoop gegaan en daar zijn er al driehonderd van verkocht. Ongekend", zegt de projectontwik kelaar. De afgelopen twee jaar zijn voor makelaars en projectontwikkelaars nu niet bepaald de makkelijkste ge weest. Ook vandaag de dag zit de huizenmarkt nog aardig op slot. Dat uitgerekend bij een recreatie project de woningen als zoete broodjes over de toonbank vlie gen, is toch wel opmerkelijk. An- ne-Marie Janse van initiatiefnemer Arcus Resorts in Middelburg heeft wel een idee waarom Noordzee Résidence Cadzand-Bad zo popu lair is. „Er is jaren en jaren over gepraat en nu komt het er eindelijk. Men sen hebben er lang op gewacht en nu willen ze zo snel mogelijk mee doen. Bovendien gaat het om een super A-locatie. De woningen ko men pal achter de duinen. Vanaf de poort van Noordzee Résidence Cadzand-Bad is het slechts 350 me ter wandelen naar het strand." Ook de uitstraling en het aanbod van de recreatievilla's spelen een rol, denkt Janse. Voor het ontwerp van de woningen heeft de archi tect een blik over de grens gewor pen. Dat resulteerde in twee hoofd stijlen. Eén die geïnspireerd is op de kustvilla's in Belgische badplaat sen als Knokke en een stijl die ele menten leent van architectuur rond De Haan. De Knokke-woningen zijn te her kennen aan stijlvolle gestucte ge vels, een lage plint, en vakwerken. De De Haan-stijl kenmerkt zich door witte gemetselde gevels, fraaie luiken en rijke detaillering. Het zijn woningen met een bepaal de allure en die meteen ook aan duinlandschap doen denken. „Het aanbod is enorm. Van de kleinste woningen voor vier perso nen tot familievilla's voor zestien personen", legt Janse uit. En voor al die woningen kun je dus een stijl kiezen, waardoor het aantal ty pes woningen uitkomt op 32. „Noordzee Résidence Cad zand-Bad wordt dus niet een re creatiepark met allemaal dezelfde huisjes. Het wordt zeker geen een heidsworst, integendeel." De woningen zijn luxueus, sommi ge zijn zelfs uitgerust met een sau na. Veel kopers gebruiken de vil la's als tweede huis die ze, wan neer ze er niet zijn, eventueel via Roompot Vakanties kunnen laten verhuren. Maar, zo zegt Janse, de villa's zijn ook interessante investeringsobjec ten. Een andere verklaring wel licht voor de populariteit van het project. „Alle grote familievilla's zijn al verkocht. Die zijn het inte ressantst voor de verhuur, vooral omdat Roompot Vakanties voor die villa's een gegarandeerde op brengst biedt." Tachtig procent van de kopers komt uit Brabant. „Mensen die graag naar de Zeeuws-Vlaamse kust op vakantie komen en er ver knocht aan zijn geraakt", stelt Jan se. „Verder zien we toch ook veel Bel gen die de hoogbouw aan hun ei gen kust niet mooi vinden en enorm gecharmeerd zijn van de laagbouw in Cadzand." Noordzee Résidence Cadzand-Bad kent 32 types woningen Voor de goedkoopste villa moet je 178.000 euro exclusief btw neertellen. De duurste, al verkochte villa's, kosten rond de vijf ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89