binnenland 17 PW-stemmer minst bereid tot hulp \j Arke.nl PIANO'S Canarische Eilanden I mp::r°°ü Partij voor de Dieren eist deelname tv-debat 299r 439,- ACUSTICA Nederlandse zendeling gedood Rode Kruis opent rekening 7244 Twee jaar cel voor verkrachting moeder Politiechef definitief weg wegens tweet Schultz: strippenkaart kan echt afgeschaft zaterdag 26 februari 2011 3% oneens Ik sta achter de protesterende bevolking in de Arabische landen Totaal aantal ondervraagden: 1070 Ik ben bereid om een financiële bijdrage te geven om mensen in de, Arabische landen die het echt nodig hebben te steunen infographic RV foto Lefteris Pitarakis/AP bron GPD, Motivaction Nederland moet geen vluchtelingen uit de Arabische landen opnemen Door de onrust in de Arabische landen zullen de benzineprijzen gaan stijgen Voor 'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 NAIROBI Bij een roofoverval in Kenia, vlak bij Nairobi, is de Nederlandse zen deling Ebel Kremer (36) om het le ven gekomen. Zijn vrouw Lora raakte gewond. Het zendelingenechtpaar van de Vrije Baptistengemeenschap Gro ningen werd gisternacht in de ei gen woning door drie mannen overvallen. Toen Kremer hen naar buiten dirigeerde, werd hij neerge schoten. DEN HAAG - PW-stemmers zijn minder solidair met de opstandige bevolking in de Arabische landen dan andere Nederlanders. Ze ma ken zich de meeste zorgen over de gevolgen van de opstand, maar zijn het minst bereid te helpen. Vooral als het aankomt op de op vang van vluchtelingen uit die lan den, houden de PW-stemmers de deur dicht. Een derde van de Ne derlanders vindt dat Europa deze vluchtelingen moet opnemen, maar slechts een op de tien PW' ers deelt deze mening. Ook de opvang in Nederland zelf zien PW'ers niet zitten. Waar 42 procent van de Nederlanders liever geen Arabische vluchtelingen hier heen ziet komen, ligt dat percenta ge onder PW-stemmers op 64 pro cent. Ook financiële steun wil bijna driekwart van de PW-kie- zers niet geven aan mensen die het echt nodig hebben. Onder de rest van de Nederlanders wil de helft dit niet. PW'ers zijn bovendien pessimisti scher over de situatie dan hun landgenoten. Waar 39 procent van Gran Canaria App. Los Salmones** Zeer geliefd bij Nederlanders 8 dagen, logies Vertrek in maart Tenerife App. Parque Santiago III*** Dit complex is een dorpje op zich 8 dagen, logies Vertrek in maart Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Fuerteventura App. Castillo San Jorge Antigua Suites*** Gezellig en bekend complex 8 dagen, logies Vertrek in maart Per persoon al v.a. i Gran Canaria ClubHotel RIU Waikiki*** Uitstekend voor families 8 dagen, All Inclusive Vertrek in maart Ga voor deze en andere aanbiedingen naar één van de 140 Arke winkels of naar Arke.nl Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 personen en inclusief vlucht Vraag naar de voorwaarden. I "A Arke.nl 1I de Nederlanders de opstanden hoopgevend vindt, ligt dat percen tage bij PW-stemmers bijna to procent lager. Dat radicale islamiti sche partijen het straks voor het zeggen krijgen in de landen waar nu opstanden zijn, is een grote vrees van rechts. Nog geen kwart van de Nederlanders verwacht dat dit zal gebeuren, tegen 40 procent van de PW-stemmers. De linkse partijen zijn een stuk meer begaan met de bevolking in de Arabische landen dan hun rechtse tegenhanger. DEN HAAG - Het Nederlandse Rode Kruis heeft rekeningnummer 7244 geopend voor de slachtoffers van het geweld in Libië. De hulporgani satie is klaar voor een mogelijke vluchtelingenstroom naar de buur landen en Europa. De organisatie stuurt extra noodhulpgoederen waaronder tenten en medicijnen. Er is een tekort aan bloed in de plaatselijke ziekenhuizen. DEN HAAG - De Partij voor de Die ren heeft een kort geding aange spannen tegen de NOS om deelna me af te dwingen aan het laatste tv-debat van de NOS voor de pro vinciale verkiezingen. Partijleider Marianne Thieme heeft dat giste ren gezegd. Ze vindt het niet accep tabel dat de NOS acht van de tien partijen in de Tweede Kamer heeft uitgenodigd. Ook de SGP is dins dag niet welkom. Thieme vindt dat de NOS als pu blieke omroep moet zorgen voor een pluriforme en evenwichtige in formatievoorziening over alle par tijen. „Je moet het volledige palet laten zien", aldus Thieme. Ze wijst erop dat iedereen weet dat het laat ste debat voorafgaand aan de ver kiezingen het belangrijkste mo ment is voor partijen, omdat dan nog veel mensen hun keuze ma ken. Hoofdredacteur Hans Laroes van NOS Nieuws liet in een reactie we ten: „De NOS voert een neutraal uitnodigingsbeleid, waarbij wij voor de komende Provinciale Sta tenverkiezingen hebben gekozen voor vertegenwoordigers van de acht grootste partijen op basis van de laatste Tweede Kamerverkiezin gen. Wij volgen dus de verkiezings uitslag of beter: de volgorde die de kiezers zelf hebben aangebracht. Dit is een journalistieke keuze. We moeten en willen tegelijkertijd ook het debat hanteerbaar en uit- zendbaat houden." Thieme is het niet eens met het ar gument van Laroes dat het debat praktisch haalbaar moet zijn. „Als er 25 partijen zijn en je nodigt daarvan acht uit, dan vind ik dat nog wel begrijpelijk. Maar als er tien partijen zijn en je sluit er twee uit, dan niet." HAARLEM De rechtbank in Haarlem heeft een 23-jarige man voor verkrachting en mishandeling van zijn moeder ver oordeeld tot twee jaar cel. Hij had zijn moeder vorig jaar in haar slaap overmeesterd en haar met geweld getongzoend, wat in juridische zin verkrachting is. De moeder zou in 2009 daadwerke lijk zijn verkracht door haar zoon, maar schaamde zich te veel om aan gifte te doen. ASSEN Districtschef Gerda Dijksman van de politie Zuidwest-Drenthe is defi nitief uit haar functie ontheven vanwege haar twitterbericht op eerste kerstdag. Nadat er twee do den waren gevallen in een woning in Meppel, twitterde Dijksman 'dat het vast gaat om huiselijk geweld'. Later bleek dat de slachtoffers om het leven waren gekomen door koolmonoxidevergiftiging. DEN HAAG De fraude die gepleegd kan wor den met de ov-chipkaart weegt niet op tegen de kosten die worden gemaakt om de strippenkaart te handhaven. Het papieren reisbewijs in het openbaar vervoer kan daarom wor den afgeschaft, concludeert minis ter Melanie Schultz van Haegen (In frastructuur) na aanvullend onder zoek. Dat schreef zij gisteren aan de Tweede Kamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7