5 spectrum Stemadvies RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE golfbeweging Zaterdag 26 februari 2011 bij elkaar is aangeschoven aan de koffietafel. Geert spint als een tevreden kater, lacht, is open en hartelijk over zijn privéleven, vertelt over de afgrijselijke tijd dat hij intens moest worden be veiligd en je ziet het publiek van oudere dames helemaal wegsmelten in warme sympathie voor deze schat, die het beste met hen voorheeft. Zo dat ik na de uitzending ogenblikkelijk mijn goe de vriendin bel en zeg dat wij onze tattoodroom maar even moeten vergeten en ons moeten inle zen over de diepere bedoelingen van Geert. IK heb nog niet opgehangen of op mijn laptop verschijnt een oproep van Emiel Roemer, ook al zo'n schat die het beste met ons voorheeft. Hij kijkt mij vanaf het scherm stralend aan, trekt zijn rode das recht, er komt nu een rode tomaat in beeld en vervolgens een grote groep vrolijk volk dat zich jolig op een grasveld opstelt met de volgende mededeling: „Marjan, wat is jouw protest?" O, nou, Emiel, daar heb je mij! Ik maak van mijn hart geen moordkuil en tik meteen mijn protest in de daarvoor bestemde ruimte: „Ik protesteer tegen de sluiting van zo veel bibliotheken!" Bo vendien zend ik mijn boodschap maar meteen door naar een aantal gelijkgestemde vrienden, want ik houd erg van dit soort concrete medede lingen en de sluiting van een groot aantal biblio theken stuit mij zeer tegen de borst! Vervolgens bel ik mijn goede vriendin en deel haar mee, dat mijn inzichten van moment op moment verschuiven en dat ik nog lang niet toe ben aan een weloverwogen stemadvies. En dat ik toch wel dol ben op het concrete gedrag van Emiel met zijn vrolijke, daadkrachtige kop en als het hem nog eens zou lukken om al die bibli otheken open te houden....dan maakt hij wel een grote kans op mijn stem... Maar mijn vriendin heeft zojuist premier Rutte gebruind van de wintersport zien terugkomen en is gecharmeerd van zijn easy going way to handle problems. Ik laat haar maar even met rust, voor je het weet heb je ruzie met je beste vriendin... Bovendien ben ik zelf ook even het spoor bijs ter. Misschien laat ik toch wel een tattoo zetten... voor de favoriet, die ik nu nog niet heb... Een goede vriendin en ik proberen telefo nisch al onderhandelend en adviezen uit wisselend tot zinnig inzicht te komen op wie wij volgende week zullen stemmen. Inmiddels zijn alle vroegere standpunten ver bleekt, houvast aan eerdere principes is voor ons rijpere dames niet meer vanzelfsprekend te vinden. Wij bespreken uitgebreid alles wat in krant en op de televisie aan ons voorbijtrekt Zoals daar is de keiharde manier van het CDA om ons er van te overtuigen dat wij: a. nu eindelijk eens een tattoo op onze rechter bil moeten laten zet ten en b. dat we daar dan toch het beste het logo van het CDA op moeten laten branden! Nu heb ik jarenlang gedroomd van een klein be schaafd vlindertje op mijn rechter borst net bo ven de kuisheidsgrens te zetten, maar nu het CDA zo rigoureus de norm heeft laten zakken tot lagere regionen twijfel ik weer. Vervolgens wordt mijn aanvankelijk verzet te gen de PW gebroken, wanneer ik bij het zap pen langs de publieke zenders stuit op Koffie Max, waar onze Geert W. met de knietjes prim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77