eindelijk erkenning sport 133 Gezond Ca trainen voor de PZC Familieloop III Ophef over verloop competitie driebanden Schipper vandaag op bank bij Oostkapelle Wozniacki naar finale in Doha KUSTMARATHON 'Ik was een roepende in de woestijn. Maar dat is niet meer. Ook Bijsterveld zijn verhaal is nu geschreven' Cor Muiier zaterdag 26 februari 2011 Dat was even schrikken, af gelopen maandag. Johnny Hoogerland viel in de slot fase van de tweede etappe van de Ruta del Sol en raakte twee vinger nagels kwijt. Een pijnlijke kwestie. Achteraf bleek de schade mee te vallen. Nadat zijn pink in het zie kenhuis verdoofd was, de nagel was verwijderd en hij daarna nog wat pijnstillers innam, had Hoo gerland niet veel last meer. De Va- cansoleil-renner fietste de etappe koers uit en lijkt er niets aan over te houden. „De dokter had al pijn stillers klaargelegd. Hij had ver wacht dat ik 's nachts langs zou ko men. Maar dat was niet nodig. Ik heb lekker geslapen. De dokter vond het ongelooflijk dat de wond zo snel geneest. Zoiets had hij nog niet vaak gezien. Een teken dat ik goed gezond ben, denk ik." Hoogerland moet zijn pink de ko mende maand wel goed blijven in pakken. Als er bacterieën bijko men, is hij ver van huis. Donder dag is hij met de ploeg naar Alme- ria gereden, voor de Clasica Alme- ria, een eendaagse wedstrijd die zondag gehouden wordt. De afgelo pen jaren heersten de sprinters er. Vorig jaar won Theo Bos. Maar het parkoers is gewijzigd. Een flinke beklimming ligt dichter bij de fi nish, zodat renners als Hoogerland nu meer kansen hebben. „Ik denk dat er een groepje van een man of veertig, vijftig naar de streep rijdt", verwacht Hoogerland. Vanaf maandag zit de Yersekenaar weer in zijn uitvalsbasis in Vall d'Uixo, bij Valencia. Hij hoopt woensdag en donderdag hard te trainen in de bergen en de andere dagen iets rustiger aan te doen. Volgende week zaterdag waar schijnlijk stapt hij dan op het vlieg tuig naar Parijs. De dag erop be gint immers Parijs-Nice. De eerste World-Tourwedstrijd van het jaar. S3£iS®S8B8S®®38IBS596GS8BB® op internet een interview met Pierre Bijsterveld uit Helmond te gen. Met hem had hij het laatste deel van de helletocht afgelegd. En eindelijk, Bijstervelds verhaal kwam overeen met dat van Mul ler. De loodzware laatste kilome ters, de finish zonder publiek of ju ry, een paraafje als ultiem bewijs, alles klopte. Muller: „Ik was een roepende in de woestijn. Maar dat is niet meer. Ook Bijsterveld zijn verhaal is nu geschreven." En een paar weken geleden sprak MIDDELBURG Stoffel Schipper zit vandaag op de bank bij Oostkapelle in het duel met Pelikaan. Of hij de ploeg ook de rest van het seizoen zal coachen is nog niet helemaal zeker. „Daar hebben we komende week nog een gesprek over, maar de kans is groot", liet voorzitter Alwin Don gisteravond weten. Eerder deze week nam Oostkapelle afscheid van Hans de Nooijer. De zater dag-tweedeklasser staat op de elfde plaats. Zie ook www.pzc.nl/rudestats Muller nog met George Schweig- mann, een Fries van ver in de tach tig. Hij had op 18 januari 1963 de eer om om kwart voor twaalf als allerlaatste over de finish te gaan. Veel van Mullers verhaal kwam overeen met dat van Schweig- mann. Zo had ook hij éen paraafje op zijn kaart gekregen. Maar echt harde uitspraken in het openbaar wil de Fries er niet over doen. Ook hij had twijfels bij tal van verha len, maar heeft vele jaren in het Elfstedenbestuur gezeten en wil daarom de lieve vrede graag bewa ren. Al met al kan Muller met wat war mere gevoelens terugdenken aan de Elfstedentocht van 1963. Echt loodzwaar was het niet voor hem. Hij arriveerde doodmoe, maar zon der blaren of bevriezingsverschijn selen. Nee, dan de tocht van 1985. „Die was voor mij veel zwaarder. Al in het begin botste ik op een brug. Met een kromme schaats en gekeusde ribben moest ik verder. Tsjonge, wat heb ik toen afgezien." DOHA De Deense tennisster Caroline Wo zniacki heeft op imponerende wij ze de finale van het toernooi van Doha bereikt. De nummer één van de wereld gunde haar Franse oppo- nente Marion Bartoli slechts twee games: 6-16-1. Wozniacki speelt in de finale tegen de als tweede geplaatste Vera Zvo- nareva. De Russin, nummer drie van de wereld, was in de halve finale te sterk voor de Servische Jelena Jan- kovic: 6-12-6 6-4. Wat is het mooiste punt van de Kust- marathon? Laat het ons weten via www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Wilt u gaan hardlo pen en op 18 juni meedoen aan de PZC Familieloop? Dat komt goed uit. Zaterdag 12 maart begint Start to Run weer. Dat zijn zes clinics die beginnende hardlopers op weg helpen. Ze wor den op zes zaterdagen gegeven door ervaren trainers. Het initia tief komt van de atletiekbond. Na de clinics kunt u met een schema doortrainen naar de Familieloop. U kunt daar kiezen uit afstanden van 3, ro en 21,1 kilometer. Start to Run wordt dit jaar in Mid delburg en Zierikzee gehouden. Langzaam maar zeker leert u er wat grotere afstanden te lopen. Er wordt ook aandacht besteed aan familieloop 2011 lichaamsbeheersing, u krijgt elke week een stukje theorie en wat huiswerk mee. De PZC Familieloop wordt dit jaar voor de vierde keer gehouden. Start en finish zijn bij het Arsenaal in Vlissingen. U kunt als beginner ook zelf trainen voor de loop. Eind volgende week verschijnt op de website van de PZC een trai ningsschema. Meer informatie over en inschrijven voor Start to Run: op www.starttorun.nl door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De eredivisie drieban den draait dit weekeinde weer op volle toeren, maar lang niet ieder een is gelukkig met de gang van za ken in de competitie. Zo is teamlei der Ben Ouwendijk van TO- W.NL/MCR, dat morgen de oppo nent van Delta/Fast is, hevig ont stemd. Ouwendijk is boos op de wed strijdleider van het bondsbureau en op Jan Kikken (teamleider van Delta). „Tegelijkertijd met het com petitieprogramma wordt in Frank rijk het Agipi-toernooi gespeeld. Wij moeten daardoor onze kop man Eddy Merckx, die door ons wordt betaald, missen. Dat is com petitievervalsing." Ouwendijk: „Ik heb de bond om uitstel gevraagd, maar dat was niet mogelijk. )an Kikken heb ik ge vraagd om een andere datum, maar die wilde niet meewerken. Hij kwam met het verhaal dat Del ta in januari Glenn Hofman had moeten missen, alsof dat een ver gelijking is...Op deze manier gaan onze kansen op een plaats in de play-offs de mist in." De bezoekers komen nu met Dave Christiani, Richard Bitalis, Emilio Sciacca en Hans de Groot naar Sluiskil. Piet Luck, teamleider van koploper Van Donge&de Roo kan zich vinden in de kritiek. „Wij mis sen Jaspers en Blomdahl. Nu kun nen wij wel een stootje velen maar kloppen doet het niet." De wedstrijd tussen Delta/Fast-TO- W.NL/MC in hotel Dallinga te Sluiskil begint om 13.00 uur. Gara ge Verbrugge Hyundai mist in de uitwedstrijd tegen Dekker Keu kens Martin Spoormans en Henk Habraken. t6 sten*pe"taart ELFStÊOEN WEDSTRIJD X? II(1«2MS| EÏ_F-STED£N /tWKDSTR^L»' van de Elfstedentocht, in 1963,1985 en 1986. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71