zeeland 125 begonnen' Vijf jaar geen dieren houden Garages goedkoop maar met urineluchtje meidenboek Derde leven voor 'Prinses Margriet' Goes verwijdert brug over Westvest Broden van Zeeuwse bodem Pommó likeur uit Bruinisse Pub Bingo Uitbreiding zaterdag 26 februari 2011 dan tijdens mijn schooltijd in Au stralië. Het leven daar bevalt me beter. Het weer trouwens ook," al dus Loïs. Ondanks de drukte en de afstand tussen beide schrijfsters zullen ze elkaar niet uit het oog verliezen. „We hebben dit samen gepres teerd. Binnenkort sturen we van uit Nederland een hele serie van ons eigen boek naar de andere kant van de wereld. Lillian wacht daar met smart op haar allereerste exemplaar." Het boek 'Lindsay en Riley en het mys terie van de verdwenen paarden' is te bestellen via internet www.boek- scout-yo.nl en op isbn-nummer 978-94-6089-731-3 bij de boekhandel. Prijs is 15,95 euro. door Theo Giele middelburg - Ze zijn de goedkoop ste van de onderzochte parkeerga rages en je kunt er per kwartier be talen. In zoverre komen de Middel burgse parkeergarage Geere en Kousteensedijk goed uit de Natio nale Parkeertest 2011. Maar de test schetst verder niet zo'n rooskleurig beeld. De Gee- re-garage wordt omschreven als 'grauw' met 'veel beschadigingen aan de palen'. Het trappenhuis van de Kousteen sedijk is te donker en wie daarom de lift verkiest, krijgt een urine- lucht in zijn neus. Verder zijn er veel beschadigingen in de garage gezien. In 26 steden zijn 79 parkeergarages onderzocht. De twee oudere Mid delburgse parkeergarages zijn de enige Zeeuwse in de test. De Mid delburgse garages scoren op de meeste onderzochte punten zoals verlichting, schoonmaken en vei ligheid matig. In tegenstelling tot voorgaande jaren is dit jaar geen enkele parkeergarage tot 'beste van Nederland' gekozen. „Geen enkele garage stak er met kop en schou ders boven uit." Een slechtste was er wel: Waterlooplein in Amster dam. „Het is er vies en er zijn brui ne plekken in het trappenhuis." door Emile Calon middelburg - Een 51-jarige man uit Scherpenisse mag vanaf van daag vijfjaar lang geen dieren hou den. Dat recht heeft hij verspeeld, zo zei politierechter J. Hopmans gisteren tegen de man nadat hij hem veroordeeld had omdat con troleurs van de AID begin vorig jaar tal van dieren bij hem aange troffen die totaal waren verwaar loosd. Daarnaast kreeg hij een boe te van tienduizend euro waarvan de helft voorwaardelijk. Aan het begin van de strafzitting somde officier van justitie I. Koop- mans een lange lijst van overtre dingen op waaruit blijkt dat op het terrein van de man pony's, koeien en geiten waren aangetrof fen die ernstig ziek waren en die geen verzorging kregen. De dieren van de man kregen oud hooi en bevroren aardappels en wortels als voer. Ze konden niet drinken om dat hun water was veranderd in ijs. „Waarom houdt u in hemels naam dieren?", vroeg Hopmans op de man af „Die dieren stonden in hun eigen stront. Ie kon hun vacht niet zien, zo was het vuil aangekoekt." De man vertelde dat hij handelde in dieren om op die 'SgmmmmmnmmBSBmsBSBBBmKBtiSBBB&k breskens - De voormalige PSD-veerboot Prinses Margriet vaart tegenwoor dig in Indonesië. Op 7 december 1996 vertrok de veerboot als 'Princess' naar China. In 2002 is ze doorverkocht aan Indonesië, waar het schip als 'SMS Kartanegara' vaart tussen Bakauheni (Sumatra) en Merak (Java). De veerboot is in 2009 verbouwd. foto Kikit Shakti Helaz goes - De tijdelijke brug over de Westvest wordt maandag verwij derd. Dat heeft de gemeente Goes gisteren bekendgemaakt. De brug is in september 2006 ge plaatst als oplossing voor het be reikbaar houden van de winkels aan het Kolveniershof tijdens de manier wat bij te verdienen. Ook stelde hij dat de dierenarts die er door de AID'ers was bijgehaald geen verstand van zaken had. Dat de dieren niet konden drinken, dat lag volgens de man niet aan hem. Hij had ze 's morgens vroeg water gegeven. Hij kon er toch niets aan doen dat het destijds vroor. Koopmans voerde aan dat de man zieke dieren kocht om er een slaatje uit te slaan. „U zet ze op een minimumrantsoen en hoopt dat ze het redden zodat u ze weer kunt verkopen." Het ging haar niet alleen om de uitermate slechte verzorging van levende die ren. Ook aan de afhandeling van dode dieren mankeerde veel. Vol gens haar hadden de controleurs verschillende kadavers aangetrof fen die onafgedekt op het terrein lagen. Ze eiste een boete van vijf duizend euro en liet weten dat de man, wat haar betreft, vijf jaar lang geen dieren meer mag hou den. Hopmans vond die eis nog te licht en maakte er een boete van tienduizend euro van waarvan de helft voorwaardelijk. De man zelf vertelde dat hij het geld niet heeft om die boete te betalen. Hij heeft inmiddels ook een boete gekregen van de AID van vijfduizend euro. renesse - Vier Zeeuwse bakkers bakken brood van geheel Zeeuwse bodem. Het gaat om Van Meijel uit Clinge, Van Oost uit Tholen, Ten Hove uit Nieuwerkerk en Boer uit Kloetinge. De bakkers ma ken gebruik van meel wat is gema len bij Krijger in Renesse. De tar we is geteeld door Zeeuwse boe ren. Vol Zeeuws is de naam van het Zeeuwse brood, maar het is ook het keurmerk voor de bakkers die de pure Zeeuwse smaak vanaf deze week promoten. bruinisse - Kampen destillateurs brengt een nieuwe Zeeuwse likeur op de markt. Pommó likeur is - zo als de naam al doet vermoeden - een appellikeur. Gemaakt van ap- pelpulp en persingsresten. Dit mengsel wordt vergist en gedestil leerd in Bruinisse waarna het destillaat wordt gemengd met Zeeuws appelsap tot een likeur. Het product is ontwikkeld in sa menwerking met Wijngaard 't Vie rendeel in Vrouwenpolder en groothandel World of Drinks in Zierikzee. zierikzee - Café de Biet in Zierik zee houdt vanavond voor de eer ste keer pub bingo. Een 'megasnel- le britse bingo' volgens eigenaar Robbert Roggenband. Bij iedere consumptie ontvangt de gast een bingokaart. De bingo start om 22.00 uur. Ook op zondag 20 maart en zondag 3 april (aanvang 16.00 uur) wordt pub-bingo ge speeld in het café. nieuwerkerk - De theetuin en camping De Stokroos in Nieuwer kerk heeft uitgebreid. Als extra at tractie is een zespersoons open lucht jacuzzi geplaatst. Het tuin huis is vernieuwd en voortaan kunnen gasten op iedere gewenste dag aankomen. Deze zomer wordt een maisdoolhof geopend, als het gewas hoog genoeg is geworden. Het doolhof wordt 2000 vierkante meter groot. De theetuin is geves tigd aan de Krabbenhoekseweg. bouw van de parkeergarage aan de Westwal. Nu de parkeergarage er staat, ziet de gemeente Goes geen reden meer de brug langer te laten liggen. De gemeente Goes wil de brug, die 100.000 euro heeft gekost, ver kopen. foto Willem Mieras Van Doornlaan 20 Vlissingen Sfeervol hoekhuis in kind vriendelijke wijk. Woonkamer mee gezellige open keuken, open haard en openslaande deuren naar de tuin.Verder een praktische bijkeuken en op de twee verdiepingen in totaal 4 slaapkamers, Zonnige achtertuin met veel privacy, i Vraagprijs: 199.500,- k.k. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65