241 zeeland 'We zijn samen in een schriftje Dijkwerk bij Westkappelle voor hoogseizoen klaar DEBUUT Vriendinnen Loïs Eigenraam en Lillian van der Veen schreven samen hun eerste Veiling schilderijen uit project 'jong en oud' Klassiek concert in Speelhuus Ter Reede DOEDAC MET PIPPI Bruinvissen zoeken Schelde-rivier weer op speciale bijlage woensdag 23 maart zaterdag 26 februari 2011 OOST-SOUBURG In De Zoute Viever in Oost-Sou burg worden woensdag 2 maart tientallen kunstwerken tentoonge steld en geveild uit het project 'Schilderkunst voor jong en oud'. Ze zijn gemaakt door bewoners en hun achterkleinkinderen. Naomi Goozen van Nomi Art-Stu- dio uit Nieuw- en Sint Joosland heeft hen begeleid. De expositie is van 14.30 tot 17.00 uur. Rond 15.15 uur worden de schilderijen ge veild. door Esther Minnaard Veertien en zestien jaar. Zo oud, of eigenlijk jong, zijn de auteurs van het pas verschenen meiden- boek 'Lindsay en Riley en het mys terie van de verdwenen paarden.' Loïs Eigenraam (14) uit Heinkens- zand en Lillian van der Veen (16) die inmiddels in Australië woont, kwamen ruim vier jaar 'geleden op het idee om samen een boek te schrijven. schrijven. De dag dat ik te horen kreeg dat ze het boek wilde publi ceren was ik bij een vriendin. Ik zat de hele tijd op mijn telefoon te kijken. Toen mijn moeder belde met het goede nieuws gilde ik al les bij elkaar." Loïs is een echte boekenwurm en verslindt drie boeken op een dag. Zelfs in een overvolle klas kan ze zich afsluiten om te lezen. Toch wil ze van schrijven haar beroep niet maken. „Ik wil architect wor den, maar schrijven zou ik er dan bij willen doen. Lillian heeft mij nooit verteld of zij schrijfster wil worden. Ze zou het in elk geval wel kunnen." Schrijftalent hebben de meiden, daarom geven ze hun eerste boek een vervolg. Deel twee van 'Lindsay en Riley' laat echter nog wel even op zich wachten. Vooral Loïs heeft tijdgebrek door stapels huiswerk. Ze doet tweetalig havo in Terneuzen. „Lillian zit natuurlijk in Australië op school en daar werkt het onder wijs heel anders. Ik merk dat ik het in Nederland veel drukker heb AutoTeam Gemiddeld brandstofverbruik en CO,- uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3.5; kms/liter: 9.1 - 28,6; CO. gr/km: 259 - 94. De 50/50 deol loopt von 1 ion t/m 31 mrt. 2011 Let op! Geld lenen kost geldI Loïs vertelt trots hoe een lollig idee leidde tot een eigen boek. „Ik kende Lillian nog maar een dag, toen we besloten een verhaal te maken. Ze woonde toen nog in Goes. We zijn met elkaar in con tact gekomen doordat onze beide ouders plannen hadden om naar Australië te verhuizen. Het klikte meteen tussen ons. Zij is dol op paarden en ik ook. Het onderwerp van ons boek was daarmee al snel gekozen." Het verhaal gaat over een tweeling die met tegenzin verhuist naar een dorp. De zusjes draaien snel bij wanneer ze ontdekken dat hun buurvrouw twee paarden heeft. Wanneer één van die twee paar den verdwijnt, gaan de meiden op onderzoek uit. „De verhaallijn is al schrijvende be dacht. We wisten zelf niet hoe het boek uiteindelijk zou lopen. We zijn begonnen in een schriftje, tot dat Lillian moest verhuizen naar Australië. Samen schrijven werd toen wel erg lastig. Bovendien raak te het schrift zoek tussen de ver- huisspullen. Toen Lillian een jaar later het schrift opduikelde, beslo ten we verder te gaan met schrij ven. Niet meer met de hand, maar op de computer." Een jaar na het vertrek van Lillian, verhuisde ook de familie Eigen raam naar Australië. Het schrijven kwam daarmee in een stroomver snelling. „We vulden elkaar zo goed aan, dat ik het nu moeilijk vind te ontdekken welke stukken Lillian heeft geschreven en welke tekst ik zelf heb gemaakt." Door haar vaders werk kwam Loïs met haar familie terug naar Neder land. Toen het boek eenmaal af was, probeerde ze het hier te laten drukken. „De uitgeverij heeft een speciale afdeling voor kinderen die Loïs Eigenraam schreef samen met haar vriendin een boek over hun gedeel de passie voor paarden. VLISSINGEN In het Speelhuus in Ter Reede in Vlissingen wordt vandaag een con cert gegeven door Natalia Pavlova (piano), José Dorleijn (sopraan) en Nel van den Broeke (mezzo-so praan). Het programma biedt een gevarieerde keuze uit de klassieke muziek, solo's en duetten uit diver se opera's en de Romantiek en de pianiste laat zich ook solistisch ho ren. Het gratis concert begint om 14.30 uur. Leerlingen van obs De Klimop hiel den doedag voor theaterproject. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TEMSE Bruinvissen hebben weer hun weg gevonden naar de Schelde. Afgelo pen week heeft de scheepvaartpoli- tie er gesignaleerd bij Temse. Sinds lange tijd zijn bruinvissen niet zo ver stroomopwaarts de Schelde gezien, naar schatting twintig kilometer ten zuiden van Antwerpen. Volgens Francois Van den Broeck van het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek is dit te danken aan de sterk verbeterde waterkwaliteit in de Schelde. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het verkoopteam Zeeland van BN DeStem I PZC T: 0118 - 434 070 E: teamzeeland@ bndestem-pzc.nl door Maurits Sep WESTKAPELLE - Ondanks vertra ging door een kort geding zal het werk aan het dijktraject Gat van Westkapelle voor het begin van het hoogseizoen klaar zijn. Dat zegt het projectbureau Zeewerin gen. Gisteren is de nieuwe tijds planning bekendgemaakt. Het dijk werk begint op 14 maart. De werk zaamheden bij het badstrand van Westkapelle zijn op 1 juni klaar, de rest is klaar op 22 juli. Dat is net voor het begin van de zomervakan tie en dus zullen de toeristen er geen last meer van hebben. Dat be tekent dat het gehele werk afge rond zal zijn op de oorspronkelijk geplande datum, aldus het project bureau Zeeweringen. Er bestaat nog steeds kans dat er vertraging wordt opgelopen als in het duinge bied veel en zware munitie uit de Tweede Wereldoorlog wordt ge vonden, maar dat risico bestond in de oude planning ook, merkt het projectbureau op. Om op tijd klaar te zijn, moet in de tussentijd har der worden gewerkt. Door een kort geding dat een aannemer aan spande uit onvrede over de aanbe steding van het werk, begint het project zes weken later dan was ge pland. De voorbereidingen moes ten wachten op de uitspraak. Stop in een nieuwe Ope; t betooi nu 4.997,¥l De ot betoolt u over 2 joor. ReS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64